Skocz do zawartości

Odświeżenie kierownicy Passat B5


sprinter

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj natchniony weną twórczą zabrałem się za odnowie kierownicy i gałki zmiany biegów za pomocą kremu Saphir

Dołączona grafika

Są w necie foty przed i po aplkikacji, ale chciałem osobiście przetestować ten produkt i sprawdzić jak długo się utrzyma ;)

Zakupiony na alledrogo za niecale 40 pln z przesyłką co nie ma tragedii.

Kierownica i gałka przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać kierownica i gałka swoje przeżyły, przed nałożeniem kremu, oba przedmioty zostały 2 razy umytem cleanerem z Colourlock oraz oszuszone:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po wyschnięciu zabrałem się za aplikację środka, na etykiecie napisane jst by aplikować miekką szmatką, ale ja wziałem płatek kosmetyczny, którym najlepiej mi się nakłada ten środek. Poniżej widać jak krem ładnie kryje wytarte miejsca:

50/50 :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Fotki robione jakieś pół godziny po aplikacji, produkt szybko się wchłania i wysycha, juz po 10 min można spokojnie dotykać kierownicy bez pobrudzenia się kremem, ale dla świetego spokoju pozostawiłem na 3h.

Z biegiem czasu będę aktualizował temat, bo sam jestem ciekaw ile wytrzyma. Dodam tylko, że polożona została jedna warstwa na kierownice i gałkę ;)

Pozdrawiam

Wojtaszek :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


To nie fotoshopa? :shock:

Foty robione telefonem, bez żadnej obróbki, znajomy jakiś czas temu malował kierownice i zapłacił jakieś 130 zeta + demontaż a efekt identyczny jak u mnie, pokazałem mu dzisiaj moje wypociny i cene kremu to mało czkawki nie dostał :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szynka, czyli 6 miesiecy siedzialo....nie zle :u

Siedzi dalej ;)

Zrobie fotki to bedziecie wiedzieć o co mi chodzi z "przetarciem" ;)

__________________EDIT_______________________________________

Tak to wygląda. Przetarcia są małe i nie wiem czemu ale bardziej widoczne na dole kierownicy, a rękę tam trzymam rzadko :P

Mam nadzieje że coś będzie widać, bo aparat słaby ale przy ponownej aplikacji zrobię dokładniejsze fotki :ugeek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale bardziej widoczne na dole kierownicy, a rękę tam trzymam rzadko :P

Nogą szorujesz =))

Wracając do tematu - efekt niezły ale jeżeli chodzi o gałkę zmiany biegów to sens takiego zabiegu jest średni. Tanim kosztem można kupić skórę na gałką, wymienić i mieć spokój na dłużej a efekt będzie lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na mój gust wygląda jak moja stara kiera po renoskórze. Po renowacji nim przejeździłem jeszcze ok 15tys km i nic się nie wytarło. Jednak renoskór miał jedną niepodważalną zaletę - kosztował 6zł :lol: :u

Ps. Renoskór znakomicie sprawdza się również na plastikowych wolantach. Znajomy smarował i był zadowolony :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Maały update ludzie :-!

Od założenia tematu trochę czasu minę jak i km, czas dać nowe słit focie :lol:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Kierownica jak widac ma się dobrze, póki co nabrała trochę polysku od trzymania i wygląda to estetycznie, z gałką trochę gorzej, bo już zaczęła się wycierać, być może trzeba będzie więcej warstować, gdyż skóra była bardziej wytarta, ale pasty pozostało jeszcze dużo, tymbardziej, że zostały odnowione nią 2 kierownice i 2 gałki zmiany biegów, wydajność bardzo dobra wg mnie :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gałka zostanie poprawiona i tym razem położe 3 warstwy w odstępach powiedzmy 1h, żeby krem mógł dobrze związać. Zobaczę jak będzie kierownica wyglądać zimą narażana za niskie temperatury, latem nie było żadnych problemów, nie topiła się ani nie brudziła rąk przy dużych temp.

Stay in tune 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta farba za długo nie posiedzi, żeby dobrze się trzymała farba skóry, trzeba najpierw zagruntować, a jak chcesz żeby się nie wycierało trzeba farbę zabezpieczyć farbą wykończeniową ;)

Przebieg 150 tyś. :lol:

Ale dla handlarzy produkt jak znalazł :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ciekawy, używam go czasami jak robię kierownice za śmieszne pieniądze, jedyne co warto zrobić po wyczyszczeniu to odtłuszczenie benzyną do skóry.

Efekt utrzymuje się w zależności od intensywności używania od 6 miesięcy w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ciekawy, używam go czasami jak robię kierownice za śmieszne pieniądze, jedyne co warto zrobić po wyczyszczeniu to odtłuszczenie benzyną do skóry.

Efekt utrzymuje się w zależności od intensywności używania od 6 miesięcy w górę.

To samo chciałem napisać :u Jak za te pieniadze, to nawet jakby te 3 miechy siedziało, to gra warta świeczki, tymbardziej, że to krem jest i przy warstwowaniu ładnie wypełnia :f

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...