Skocz do zawartości

Porównanie czegoś innego jak Colli....


minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy.

Jak wiemy "ingi" (termin który jak widzę w sieci ja zapoczątkowałem :P) są bardzo istotne.

Dzięki Dzinkins'owi który przesłał mi próbkę Black Label (taką na 3 auta klasy średniej :shock: ) powstał taki o to spontan.

Na klapie policyjnej :o Vectry położyłem na cleanerze Lusso co następuje:

-Zymol Glasur

-Black Fire Midnight Sun

-Race Glaze Black Label

-Swissvax Mirage

Kilka moich obserwacji których mój telefon nie jest w stanie wychwycić...

Do paska kontrolnego wyróżniają się tylko Zymol i BlackFire.

Aplikacje i ścieranie banalne za wyjątkiem lekko tępawego Mirage :shock:

Krople moim zdaniem jak to zwykle bywa Zymol górą.

Z resztą sami ocenicie ;)

CQAXsSjzBkI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Z resztą sami ocenicie ;)

CQAXsSjzBkI

To co wyrabia Glasur to jest mistrzostwo. Mam nadzieje, ze Carbon zachowuje sie podobnie :)

Natomiast IMO SV i RG podobnie a najslabiej BlackFire.

ps. podobne psikanie robilem przedwczoraj na DC TrackClaw i sheeting mial ciut slabszy niz tutaj prezentuje RaceGlaze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najslabiej BlackFire

Tak bym nie powiedzial.

Oceniając całokształt ( nie dla tego że go kupiłem) uważam że BF jest za zymolem pod względem odznaczającej się obecności na lakierze oraz kropel.

Faktyczne sheeting ma sealantowy ale swobodne deszczowe krople bardzo przyzwoite o sporym kącie i krągłe.

Aplikacja natomiast to klasa Zymola w niczym mu nie ustępuje.

Miiejsce trzecie dla mnie to SV (totalnie bez emocji) a na końcu niestety BL.

Czemuż to tyle kosztuje :shock:

Proszę zdjęcia

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najslabiej BlackFire

Tak bym nie powiedzial.
Minetoo, odniosłem sie wyłącznie do "szitingu" - przepraszam, powinienem był doprecyzować. Dobrze wiedzieć, ze pozostałe walory Black Fire'a są jak najbardziej zadawalające.

chcę Glasura :shock:

Wiola, to jak już bedziesz miała to wiesz co zrobić... ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za porównanie Piotrze, obserwować takich zawodników na "neutralnym gruncie" (cleaner lusso) będzie ciekawie :u

Zobaczymy ile mocy w samych woskach a ile w systemach wosk+cleaner.

Mariusz (dzinkinss), robiłeś podobne porównania bądź też przerabiałeś konkretniej wymienione woski? Może parę (więcej niż teraz) słów od siebie? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorki za OT , ale od jakiegoś miesiąca dzięki uprzejmości Xeper "testuję " carbona , cholerka strasznie mi się podoba ten najbiedniejszy wosk od Zymola , krople i przede wszystkim zrzucanie wody robią na mnie wrażenie , tak więc ciułam na carbona cichaczem przed żonka :) , jeszcze raz przepraszam za zboczenie z tematu . ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robiłeś podobne porównania bądź też przerabiałeś konkretniej wymienione woski? Może parę (więcej niż teraz) słów od siebie? ;)

Przerabiałem oprócz BF , więc po krótce ;)

SV Mirage - jak za te pieniądze nie powala, widziałem na jednym autku oraz robiłem jeden panel testowy i w porównaniu z woskami w tej cenie wypada bardzo słabo, za 250zł to była by dobra cena za niego ;)

Z Glasur - moim zdaniem nr1 w porównaniu jakość-cena :u Za tak małe pieniądze (ok 400zł mozna wyrwać) dostaje się odrobinę luksusu i wosku z najwyższej półki. Wosk kładzie na łopatki wszystkie inne w podobnej cenie, jak na teście minetoo widać daje radę i potrzyma z 2 miechy na pewno, ale kto tyle wytrzyma bez smarowania tym kokosowym cudem :x

Jak myślę o Glasurze to przypomina mi się jedna fajna fotka autka właśnie z nim :x

Dołączona grafika

RG BL - moim zdaniem, powtarzam moim zdaniem - jest to wosk na którym się bardzo zawiodłem :? po wielu pozytywnych opiniach z kraju i zagranicy nabyłem go celu takiej małej odskoczni od SV i Z, a tu zonk :evil: wosk nie dosyć że ma konsystencje prawie płynną trzymany w lodówce, prawie nie kropeluje po tygodniu, wodę odprowadza jak selanty za 80zł :( Ja go widzę tak opakowanie jest warte 300zł a wosk 200zł reszta to nabijanie kasy producentowi :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie jeszcze porównanie Glasura do Titaniuma

Oba jak na Zymola przystało super miłe w pracy.

Oba mają kosmiczną wydajność.

Titanium jednak wyraźnie odstaje pod względem kropelkowania.

Cóż, ma ponoć inne zalety ;)

Piszę ponoć bo to tak naprawdę wyjdzie w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...