Skocz do zawartości

Ford Focus + Cquartz


fireman_marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Sytuacja zmieniała się jak w telenoweli, jeszcze w niedziele mówili mi, że nie będzie czasu żeby dać mi auto na 2-3dni, we wtorek nagle jednak damy i tak od środy miałem Foke dla siebie :D. Zimą kupiłem połowę cquartza bo takie zachwyty były i czas spróbować tego cuda :).

Wnioski jakie wyciągam z 20h zabawy, brakowało mi futra bo raz, że myślałem, iż stan będzie lepszy, a dwa nie wyszło idealnie :)

Praca obejmowała tylko z zewnątrz i zajęła 20h, dlatego zdjęć też dużo z mycia nie ma bo czas gonił :)

Dla nielubiących scrollować na dole zdjęcia w wersji video :)

Mycie:

- Shinny garage

- Fairy jabłkowy

- SCS ph neutral

- BH Surfex HD

- rękawica z mf megsa

- fluffy

- Marolex 1500

- Lavor superwash 160

Dekontaminacja:

- Mac124

- glinka BH Soft

Korekta:

- Menzerna FG500

- Scholl S17+

- Cutting pad ABW 150mm i 80mm

- Polishing pad MS 150mm

- Polishing pad ABW 80mm

- DAS6

- IPA

Zabezpieczenie:

- Cquartz

Plastiki i tworzywa zewnętrzne:

- Nielsen Super a shine

- Nielsen Brillance

Felgi:

- Nielsen Non acid aluminum cleaner 1:4

- Pędzelki, szczotki

- glinka BH soft

- RejeX

Szyby:

- Glass science glass scrub

- RainX

To do dzieła, stan początkowy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gdzie się zgubił połysk :?:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No to już wiemy, że jest co robić :)

Piana na 3palce :lol:

Dołączona grafika

Trochę więcej piany tym razem ph neutral SCS z marolexa

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja pod halogenem iii :( ostatni raz widziałem we wrześniu to auto i nie było źle :roll:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pierwsze śliwki robaczwyki czyli niebieski abw + FG500

Dołączona grafika

Prawie jak 50/50

Dołączona grafika

Dołączona grafika

DIY sun gun prawdę ci powie

Dołączona grafika

Nie, ten worek w tle nie lewituje :lol:

Dołączona grafika

:shock:

Dołączona grafika

8-)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

O słupkach nie zapominamy :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Teraz lepiej ;)

Dołączona grafika

Następnie poszło mycie płynem do naczyń Fiary jabłkowy, piana też była fajna, a zapach towarzyszący mmm :D, chyba trzeba się przerzucić :lol:

Wtarty przetarty IPA czas na smarownaie Cquartz, hmm zapach nie powala, a wręcz przeciwnie, nakladane przyzwoicie, ale ścieranie... no Natty's to nie jest, powierzchnia tępa bardzo, no ale w końcu tak ma być :)

To lecim, cquartz'owe mazy:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Panele pod halogenem w efekcie finalnym:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Trochę sztuki i zabawy z halogenem i świetlówką :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To czas na przestrzeń otwartą i ostatnie zdjęcia w słońcu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Coś tam się odbija :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Naturalny sungun:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No to koniec :)

Nie wszystko jest cudnie bo klapa tylna mimo, że wygląda dużo lepiej ostatecznie nie wyszła tak dobrze, bo jej stan był najgorszy...

Wersja video :)

FyR8wj8Tg9Q

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jak zobaczyłem tytuł i pierwsze zdjęcie 'czarnucha', uśmiechnąłem się pod nosem :) :u

Wyszło bardzo sympatycznie, jak wrażenia z pracy z CQ? Nie masz Reloada?

Musisz go często myć teraz, inaczej nie zachwyci. Chociaż z tego co Nam Piotruś pokazał, goły CQ nie zachwyca trwałością :? :roll:

Te listwy na dachu były w paście? Bo na jednym zdjęciu wyglądają na przejechane gąbką i zamaskowane dressingiem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości- jak lakier? jakie kombinacje? bo wymieniłeś pady i dwie pasty- ile kombinacji na jednym panelu?

FG500 + niebieski abw załatwiał sprawę, jedynie czasem za szybko się wypracowywała to dodawałem odrobinę UC megsowego. Ogólnie lekko się poddawał korekcie.

A S17+ na średnim MS wykończenie, na więcej czasu brakło ale i tak nabrał po nim głębi lepszej.

Jak zobaczyłem tytuł i pierwsze zdjęcie 'czarnucha', uśmiechnąłem się pod nosem :) :u

Wyszło bardzo sympatycznie, jak wrażenia z pracy z CQ? Nie masz Reloada?

Musisz go często myć teraz, inaczej nie zachwyci. Chociaż z tego co Nam Piotruś pokazał, goły CQ nie zachwyca trwałością :? :roll:

Te listwy na dachu były w paście? Bo na jednym zdjęciu wyglądają na przejechane gąbką i zamaskowane dressingiem ;)

Co do CQ, o ile nakładanie jest dość miłe, chociaż trzeba się skupić i uważnie patrzeć na ruchy, ale zpolerowanie tego jest jak dla mnie bardzo nie miłe, trzeć mf po tępym lakierze ciężka robota. Reloada nie posiadam.

Z myciem to różnie bywa, jak przyjedzie to umyje ale nieodemnie zależne :). Spisałem przebieg i date aplikacji i co jakiś czas może jakiś update się wrzuci :u

Te listwy jakieś takie już były, akurat je dokładnie okleiłem, a teraz mnie złapałeś bo dressingiem ich nie zrobiłem :oops:

"Poczerniała" foczka :u

Czym polerowałeś końcówkę wydechu???

Ona tak źle tylko wyglądała, głównie była brudna ale poprawiłem trochę K2 aluchrom coś zebrał i trochę dodał efektu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panie kolego, bardzo ładnie wyszło ! :u

Powiedz mi, czym wysmarowałeś grill'a ? :P

Grill to taka trochę namiastka plastra miodu, ale na szczęście płytkie ma te wgłębienia i SAS-em na gąbce małej jakoś wyszło. Ale ogólnie ma plastiki dziwne, na zderzakach po SAS świecą się jak po smalcu, na drzwiach tylko się zaciemnią trochę i trzeba przecierać mf bo smugi się robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałeś radę na niebieskim ABW : p Kurdę opony świetnie wyglądają "po" ładny macik.

:D

Futrzak już kupiony :D

Właśnie z opon nie jestem zadowolony, są jakieś "dziwne" tak nie chętnie ten dressing przyjmują i trzeba spokojnie dokładnie i powoli 2warstwy nakładać, żeby w miarę równo było. Nie są spękane czy coś, taką gładką fakturę mają i jakoś nie idzie, w Octavii mam też dunlopy ale inny model i kładzie się i efekt bajka :)

Brillance zazwyczaj jak nakładam po dwóch warstwach robi mi się połysk tak jak lubię, ale to już kwestia gustu co kto lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...