Skocz do zawartości

Jak zrównać świeży lakier ze starym - pomocy!!!


patrizio1985

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pilnie potrzebuję rady, podczas lakierowania "magik" zostawił zakurz na całym aucie, podczas polerowania z łatwością przechodzę przez świeży (tygodniowy) lakier, ale powstają mi takowe jak na zdjęciach "smugi"

Także pytam, jak dobrze ujednolicić lakier (stary z nowym), gdyż za każdym razem powstaję mi taki efekt.

Proszę o poradę jak tego też się pozbyć??

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Takie oto coś mi wychodzi, może mi pomożecie, co robię źle.

Aha, pracuję rotacją, na FG500 z białym fleksipads. Rozprowadzam na 1 biegu, 2 przejazdy na 2 i wchodzę na 4-5, kilka przejazdów. Pasta nie pyli, nie roluje się.

Po prostu wydaję mi się że przechodzę przez świeży lakier. , ale jak to zrobi by kolory się lekko zrównały, a nie takie paskudne przejścia się robią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Kiedy to było malowane ? Co prawda po 24h lub wczesniej (o ile dobrze zrobione i wysuszone) można jechać śmiało ale być może coś spier... lił :oops:

Doczytałem. Tygodniowy... czemu od razu FG500 ??

Daj miękki pad, czarny i np IP2500 lub coś lżejszego niż FG, zobacz, co się będzie dziać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patryk, jak masz zakurz to najpierw spróbować glinką, najlepiej agresywną(nie zawsze pomaga). Ale z tego co widzę, to trzeba zadziałać konkretniej.

Nie wiem po co magik lakiernik próbował się odcinać na klapce wlewu paliwa - i to jeszcze na tak ogromnym obszarze...zapewne źle okleił i takie cudo wyszło(przecież za ciężko klapkę zdjąć). Ogólnie to chyba źle dobrana baza, stąd różnica w kolorze. Sanding troszkę sprawę poprawi ale wątpię, że będzie to niezauważalne - jak jest możliwość to jechać do niego i niech poprawia, skoro kasę wziął. Pamiętać o tym, że świeży lakier jest podatniejszy na polerowanie, nie przeginać - cudów nie będzie moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie dziwnie to wygląda, szczególnie już na błotniku, tuż obok klapki. Tak jak by wyciął ostro papierem i nie polakierował. Albo mi się wydaje (tak wnioskuję ze zdjęcia), że warstwa starego lakieru jest zdecydowanie grubsza. Czujesz pod palcem różnicę? Chodzi mi o miejsce 'łączenia'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewidentnie tutaj widać ze odcięcie jest nie na klarze ale już na bazie. Gdy robi się jakiekolwiek wkurzki należy kolejny element (lub fragment) strzelić w klar cały ,a nie rozkurzać bezbarwny w takich granicach jak bazę. Po prostu baza już została odkryta. Nie ruszaj tego bo będzie tylko gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...