Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi


Miałem w rękach dwa egzemplarze z czego jeden u mnie pracuje.

Żadnych niepokojących dźwięków nie słyszałem.

Znam osobę która też to katuje i nadal nic.

Pewnie jak ze wszystkim trafi się jakiś wadliwy egzemplarz ale....takie życie.

Póki co za te pieniądze...głupio nie kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos na KA pisze że ta Lare nie daje rady pod obciążeniem, że rzęzi głośno

coś mi się wierzyć nie chce że tyle rekomendacji i przekładnia nie daje rady przy nacisku padów 150-180mm

My tez mielismy Lare w swoich rekach i powiem ze cieniutko bylo faktycznie ledwo dychala
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Festool vs Makita vs Lare

Festool Shinex Rap 150:

+ładna

+ma zielony kabelek

+stabilizacja działa jak należy

+lekka

+całkiem fajnie wyprofilowana

+dobrze leży w dłoni (pamiętać - kwestia indywidualna)

+katowana zachowuje całkiem przyzwoitą temperaturę, nie można się oparzyć

-dziwny ma dźwięk jak dla mnie, wcale nie super hiper ekstra (Łukash sam to zauważył na spocie)

-cena

-kabel, który jest za sztywny, lubi się skręcać

Makita 9227cb:

+stabilizacja działa jak należy

+katowana zachowuje przyzwoitą temperaturę (12H ciągłej pracy nie robi na niej wrażenia)

+dobrze leży w dłoni

+jej waga mi wcale nie przeszkadza (kwestia przyzwyczajenia)

+przyjemny dźwięk

+cena

-trochę za krótki kabel

-wygląd

Lare EPL-11:

+cena

+dobrze wyprofilowana

+stabilizacja działa całkiem nieźle

+lekka

+mega długi kabel, elastyczny

-robi się dość ciepła

-blokada wrzeciona pod plastikiem

-troszkę hałasuje

-trochę za duży włącznik

Gdybym miał wybierać z tych trzech - Makita. Wiem, że ciężka, że brzydka i że duża, ale dla mnie robi się na niej najprzyjemniej. Ciężki zawodnik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jeśli mogę, wtrącę swoje 3 grosze. Jeśli szukasz czegoś do tysiąca PLN, zastanów się nad Hitachi. Na początku (kiedy trzymałem ją za łeb) uważałem, że strasznie się grzeje i długo studzi. Zamontowałem uchwyt D i... poezja :ymdaydream: Nie dość, że świetnie się prowadzi (to akurat nie zależy od maszyny) to jeszcze bardzo malutko się grzeje, uważam, że Hitachi ma przemyślany system wentylacyjny/chłodzący :u

Katów się nie boi, obroty podchodzące pod 2 tysiące to raptem 2/3 jej możliwości, stabilizacja prędzej rękę Ci urwie niż sama się podda, waga nie stanowi dla mnie problemu. Kabelek za to jest dość sztywny i potrafi się zwijać w pozycję fabryczną (zaginany jak w pudełku). Hałas? Niestety nie porównam jego poziomu z inną rotacją (chyba, że Power Up :lol: ). Dla mnie głośniejsza jest DA na 6. biegu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki kochani za opinie ale niestety padlo na LARE EPL-11l, bylem z towarem u Nowickich i pozyczylem LARE EPL-11 i juz zostala u Nas, jaksie okazlo dzisiaj bo byl u Nas Maciek ze swoja to roznica w obu jest ogromna , sam dzwiek Mackowej w porownaniu z Nasza jest inny cos nie tak i specyficzne wibracje przenoszone na raczke maszyny :( , nasza dziala idelanie ale postaramy sie zdac dla Was wiecej info za pare dni , ba maszyna godan uwagi dla ludzi ktorzy pracuja amatorsko w garazu :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no po tych tekstach z ostatniej strony tego tematu, nie wytrzymałem i SNB trza było odwiedzić z moją EPL-11 raz jeszcze...

oto efekty, których film nie oddaje w pełni (nagrywane żelazkiem), ale moja LARE ewidentnie bardziej terkocze (słychać szczególnie w ok. 4-5 sek.) i ma inną kulturę pracy

i56VqqxByjg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...