Skocz do zawartości

Co pod kierownicę?


DawPi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

szukam jakiegoś dobrego zestawu do czyszczenia i zabezpieczenia kierownicy. Wiadomo, że większy priorytet ma 'mniejsza lepkość' aniżeli trwałość, ale jeśli aplikacja raz na dwa-trzy tygodnie to tragedii nie będzie.

Odnośnie pacjenta, to jest to raczej skóra (nigdy nie mogłem tego wyniuchać do końca). Zdjęcia poglądowe:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Poleci ktoś coś sprawdzonego?

Po cichu napiszę, że myślę o gtechniq L1..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Te dwa zdjęcia są od poprzedniego właściciela - mam więcej fotek, ale trochę razi mnie na nich kilka rzeczy (hehe). Już swoje fotki mogę wrzucić po korekcie, która się zbliża. Postaram się wtedy o mini relację. ;)

P.s. więcej fotek poprzedniego właściciela możesz znaleźć tutaj: http://pieron.pl/misc/focus_st/ - syf jak nie wiem, ale powalczyłem z tym wszystkim i już jest gitarka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, tak, są dziurki.. ;)

Oczyścić - co polecasz? Ponoć predator z 4nano daje radę przy skórze..

Odnośnie środka z SV - no właśnie którego używasz, bo są dwa typy: Leather Milk i Leather Glaze. Z tego, co pamiętam to bodajże Hubert polecał mi ten drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego producenta nie znam wiec sie nie wypowiadam.

Na szkoleniach w SV informuja ze np Glaze kladzie sie po farbowaniu skory ale przed Milk. Po to zeby skora dluzej i lepiej wygladala. Nie trzeba ale zaleca sie. Ogolnie, szczerze to patrze tak troche na to z przymrozeniem oka.

Tak naprawde, wedle ksiegi SV to przed kazdym polozeniem Glaze powinno sie powierzchnie odtlusic na maxa. Co w przypadku kierownicy bywa trudniejsze niz w przypadku np siedzen. No chyba ze ktos na waleta lubi jezdzic :P

Ja czesto do odtluszczania uzywam benzyny do zapalniczek. Po tym Glaze i oczywiscie Milk.

Tylko taki proces zajmuje tez i sporo czasu bo kazdy produkt musi wyschnac i nie ma co tego robic na wariata.

SV Milk np dobrze jest nakladac w temp pokojowej :) Wtedy ladnie wysycha i po ok 1-2h mozna uzywac ale z kiera bywa to roznie.

Siedzenia co innego. SV Milk mozna takze nakladac CZYSTYMI rekami co pozwoli mu lepiej sie wchlonac.

Tak brzmi szkola SV ale oczywiscie moze tez i po swojemu.

Kiedys myslalem o jezdzie tylko w rekawiczkach ale to juz jest lekka przesada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek, widzę, że na poważnie traktujesz temat szkoleń etc. Teraz tylko kwestia, byś coś polecił, bo zapuściłeś taki monolog, że o sam nie wiem, co wybrać. ;) Czy może nic nie wybierać? No, ale znowu jak wyczyszczę jakimś środkiem to jednak pasuje coś położyć i poczekać by przeschło..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja wszystko zwiazane z kosmetyka traktuje powaznie. Ogolnie jestem powazny czlowiek tylko dla mnie detailing to zabawa i hobby ktore przynosi przy tym korzysci finansowe. Jak chce to robie jak nie to mam gdzies. A jak robie to porzadnie i to jest prawdziwy detailing. Nie boje sie wyrazac wlasnego i negatywnego zdania o jakiej kolwiek marce na swiecie bo jestem niezalezny i to co mowia i pisza sprzedawcy, dystrybutorzy i importerzy trzeba dzielic na pol. Taki swiat, business is business.

Kierownice nalezy i to podstawa, zreszta jak wszedzie czy to skora czy lakier porzadnie odtluscic. Myjesz az biala mf bedzie biala. Tylko ze ostrzegam, odtluszczona i uzywana kierownica, czasami wyglada 100 razy gorzej niz nieczyszczona i "tlusta".

Mialem tak wiele razy jak juz wzialem sie za czyszczenie kierownicy uzywanej i po przejsciach to skonczylo sie na farbowaniu. Bo czysta byla w takim stanie ze wlasciciel by sie przestraszyl jakby zobaczyl ze czysta wyglada gorzej niz brudna.

A wybor nalezy do Ciebie :mrgreen:

BTW: Mialem teraz wracac z glownej siedziby SV ale wycieczka padla gdyz okazalo sie ze wczesniej niz ja zapisaly sie na nia osoby z grona norweskiego co to tylko glupich ludzi wykorzystuja w kwestii detailingu i zarabiaja taka kase na tym ze glowa mala. A kazdy inny co to troche sie zna i jest szczery jest dla nich wrogiem. Wiec ja zrezygnowalem z tej wycieczki tracac na tym okolo 600zl ale przezyje. Nie chcialem sobie psuc 3 dniowej wycieczki i humoru patrzac na takich madrali. Bedzie nastepne szkolenie to pojade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, polecam SV i Raceglaze. To znam i dobrze.

Reszte jakies tam Lederzentrum tez testowalem, ale za malo je znam i na tym pracowalem zeby cos szczerze osobiscie wyrazic. Dziala no ale nic wiecej nie powiem. Zawsze pisze do innych zeby kupowali to na co ich stac i testowali. Kazda marka ma fajne prodykty dlatego ja nie uzywam TYLKO SV czy tylko Scholla. Znam ich dobre i zle strony.

Masz tez srodki z CG do skor, takie tam kombo w zestawie 2 srodki. Nie pamietam teraz nazwy. Wiem ze dzialaja ale efekt juz nie ten sam np Cleanera. Ogolnie jakos ostatnio cos negatywnie nastawiony jestem do CG przez te ich durne reklamy na YT i facebook. Mycie bez wody itp uff

Poczytaj, zobacz ceny i napewno znajdziesz cos co Ci sie spodoba.

Jezeli chcesz SV to najpierw Cleaner normalny, zobacz jak zadziala na tej kierownicy. Jak za slaby bedzie to Forte. Jak juz zejdziesz do np paliwa do zapalniczki to nie bedzie odwrotu.. Ale ja w sumie nie wiem jak wyglada ta kierwnica dokladnie i ile na niej jest syfu od rak.

Takie rzeczy wychodza w praniu bo teoria teoria a reszte pewnie sam wiesz..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...