Skocz do zawartości

M101 Foam Cut Compound


geo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Do zakupu i testu zachęciły mnie posty jankesów na amerykańskich forach zachwalające produkt firmy Meguiars o numerze 101.

Szczególnie takie porównania:

Pimp Juice....

Charlie Sheen Cocktail....

The Jesus of Compounds....

Jak tu nie kupić?!

Produkt przeznaczony na Europe i Azje, niestety na razie niedostępny w PL i z info, które otrzymałem od Meguiars Polska do końca roku nic się nie zmieni. Choć mam nadzieje, że będzie inaczej!

Do rzeczy:

Konsystencja: Jak ktoś macał 105 Megsa to 101 jest bardziej ziarnista co da się wyczuć opuszkami palców. Porównując do Fast Cut+ ziarno bardzo podobne.

Zapach: podobny do FC+

Obiekt do testowania: Maska Focusa w kolorze białym, lakier akryl, twardość: idealny do korekty(średnia).

Cena: 47,49euro (NL)

Maszyna: Makita

Pady: Futro Flexipads, Futro Lake Coutry purpurowe, gąbki Lake Country CSS pomarańczowy, biały i czarny, 3M żółty i niebieski.

Inspekcja: IPA , światlo Brinkmann DX, halogen.

Produkt jak nazwa wskazuje skierowany do użytkowników gąbek.

105 - ę która była robiona pod futra znam dosyć dobrze i wiem, że fajne efekty można osiągnąć również na gąbkach.

tłumaczę się dlatego, ponieważ

101 na padach LC na lakierze Focusa przy 1500obr/min grzały lakier po kilku próbach, gąbki wymieniłem na futro.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Prawa strona zmatowiona papierem o gradacji 1200, Lewa 1500.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Brinkmann

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Świetlówka na stronie 1200

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Świetlówka 1500

Uploaded with ImageShack.us

Dwa podejścia strona 1200

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dwa podejścia strona 1500

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Wykończenie jedno podejście Meguiars 205

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Na masce forda i kombinacji 101 plus futro Flexipads na stronie zmatowionej papierem 1200 po 3 podejściach panel był gotowy do wykończenia pastą 205 na niebieskiej gąbce 3M

Strona zmatowiona papierem 1500 po tej samej kombinacji była gotowa po dwóch podejściach.

Pracowałem po rozprowadzeniu pasty na mocnym docisku obroty ok.

1700 dwa ostanie przejścia 1000obr/min lekki docisk.

Na boku (brak foto) zrobiłem test FC+ na futrze Flexi i gradacji 1500, po dwóch podejściach ślady po szlifie zostały "ściągnięte" ale FC+ narobił trochę syfu nie dającego się wykończyć 205 na niebieskim 3M.

101 + LC futro/gąbka po dwóch podejściach efekt: szybsza korekta, minimalnie gorsze wykończenie.

Maska Fiat Punto Evo

Celem było usunięcie dwóch defektów, nie jestem właścicielem wiec nie zdecydowałem się na matowanie rocznego auta do testu.

Chciałem na ciemnym lakierze po jednym podejściu zobaczyć powierzchnię.

Kombinacja: 101 + LC CSS pomarańczowy prędkość: nie przekroczyłem 1600 obr koniec 2 przejścia ok 1000obr.

Moja ocena: 105 na zółtym padzie 3M takiej "petardy" nie zostawia! Na fotce może nie widać ale tak małych hologramów po mocno ściernej kombinacji nie widziałem.

Podczas pracy nie miałem problemu z temp. lakieru.

Tak zrobiłem dwa panele oceniając gotowość powierzchni pod 205 i Ultrafina.

205 dała rade po razie, Ultrafina po dwóch (na średnim docisku) przy kombinacji, 205 + 3M niebieski, LC czarny!

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

W czasie ok 2 tyg być może będę w stanie przetestować produkt na dwóch rożnych/innych lakierach.

Kończąc

- pylenie (robienie syfu/ocena na futrze) mniej od FC+ i FG500, na kolorze białym i granatowym tragedii nie odnotowałem.

- pracowałem pastami ściernymi Meguiars 105 (futro, pady), Menzerna FG500(futro, pady), Scholl S3(poprzednia edycja tylko pady) 3M(pady i futro).

- czas pracy: możliwy dużo dłuższy od wyżej wymienionych.

Porównując: siła tnąca 3M Fast Cut+ , finisz... Meguiars !!?

Dzięki za przeczytanie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki JJ.

Pracowałem tylko w/w produktami i żaden nie ma takiej siły jak FC+, 101 jest blisko ale żeby mieć 100% pewność muszę mieć jeszcze dwa inne lakiery do sprawdzenia. Znalazłem na polskim necie kilka porównań FC+ do FG500, nie cytuję ale, podobna siła tnąca zostawiająca lepsze wykończenie. Próbowałem załapać kilkanaście razy gdzie ta siła i obalając już litra Fg500 ciągle nie wiem?! Menzerna fajna na średnie defekty.

Jestem bardzo ciekaw pasty Scholl S2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

C.D.

Lakier ciemny Bmw.

Meguiars 101 + pad pomarańczowy LC i futro Flexipads

Meguiars 105 + pad pomarańczowy LC i futro Flexipads

Extra

Mix

3M Fast Cut Plus + futro Flexipads

Stan lakieru oceniam na średnio zniszczony.

Temp. wewnątrz miejsca pracy ok 24C

przed:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Test

101 - dwa podejścia, długi czas pracy, koniec na niskich obrotach i lekkim docisku.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

pad LC

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Futro - obroty ok 1800 koniec 1200.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

105 trzy podejścia, długi czas pracy, koniec na niskich obrotach i lekkim docisku.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

przed:

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Pad LC

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Futro Flexipads - obroty ok 1800 koniec 1200.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

FC+

Futro Flexipads dwa podejścia, długi czas pracy, koniec na niskich obrotach i lekkim docisku.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Po finiszu.

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Moje spostrzeżenia.

Meguiars 101 do 105:

101 futro/pad w porównaniu do 105 futro/pad dużo szybciej tnie lakier,

105- tka do 101- ki na czarnym zostawiła minimalnie lepszy finisz na gąbce i futrze.

Pylenie pracując 101 było trochę większe od 105.

Minus 101- ki na czarnym, to kurz, który rysuje lakier mocniej od 105, FC+, FG500, Scholl S3 (stara wersja) w pracy na wysokich obrotach. Ale to oczywiste.

Extra mix.

FC+ na futrze, to tylko szybkie wycinanie i "syf" pozostawiony po polerowaniu, 2x trudniejszy do wykończenie, dla mnie na jakiś czas szafa.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...