Skocz do zawartości

Pomoc w wyborze zestawu kompresor + pistolet


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Od jakiegoś czasu noszę się z zamiarem kupna kompresora do przedmuchiwania, osuszania oraz pistoletu do miejscowych napraw aby nie bawić się w spray-e czy zaprawki pędzelkiem. Niestety, moja wiedza w zakresie takiego sprzętu jest bardzo mała i nie chcę kupić jakiegoś badziewia.

Wiem, że lakiernicy polecają kompresory 200L w górę które kosztują ponad 1500zł. Niestety (a może na szczęście), ja nie jestem lakiernikiem i nie będę używał tego sprzętu 5 dni w tygodniu po 12 godzin dziennie.

Robiłem wstępne rozeznanie na Allegro i optymalny pojemnościowo byłby dla mnie kompresor 50L. Jeśli chodzi o budżet, nie chciałbym niepotrzebnie przepłacać jeśli sprzęt za 400zł nie będzie się za wiele różnił od tego za 600zł. Z tego co się dowiedziałem, istotną kwestią (jeśli będę chciał się bawić w lakierowanie) jest wydajność l/min. Tańsze kompresory mają wydajność na wejściu oscylującą w granicach 200l/min co przekłada się na ok. 120l/min wydajności efektywnej. Czy taka wydajność wystarczy aby miejscowo naprawić jakiś element, ewentualnie od święta pomalować zderzak?

No i pistolet - w tym jestem totalna noga. Jaki najtańszy byłby już na akceptowalnym poziomie?

Bardzo proszę o porady i wskazówki, za wszystko będę ogromnie wdzięczny :ympeace:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Do przedmuchania to ci innei plci trzeba a nie kompresora =))

Z kompresorem to ci niewiele pomoge ja mam ABAC najtanszy ktory by ci pasowal to ok 170€ + wysylka. Pistolety, jak masz ochote to zajrzyj na dewilbiss...jak ci sie cos spodoba to powiem ile u mnie by kosztowalo ;) ale nie sa tanie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżeju,

Obawiam się że będziesz musiał przebrnąć :cry: x_x

http://lakiernik.info.pl/

http://www.klakiernik.pl/forum/

Obawiam się że nie ma w naszej rodzince nikogo siedzącego

głębiej w interesującym Ciebie temacie, a już zwłaszcza pizdoletów. :-??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie jestem lakiernikiem i nie będę używał tego sprzętu 5 dni w tygodniu po 12 godzin dziennie.

JJ jak chcesz pomalować cokolwiek większego niż hmm klapka od wlewu paliwa to minimum 100L.

Czy taka wydajność wystarczy aby miejscowo naprawić jakiś element, ewentualnie od święta pomalować zderzak?

Zapomnij, taki kompresorek 50L będzie ciagle pracował na full obrotach poprostu niewyrabiając, a co za tym idzie malowanie bedzie okropne. Takim kompresorem możesz sobie przedmuchiwać coś albo pompowac koła. Kolega swojego czasu podejmował się napraw blacharsko lakierniczych (teraz od tego odeszli bo jak ludzie słysza ile kosztuje i zajmuje porzadna naparwa to odrazu idą do jakis magików co za 1/4 tego zrobią). On miał kompresor 200L to z tego co z nim rozmawiałem to był taki w sam raz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

kupiłeś ten kompresor?

Kupiony kompresor Mar-Pol 100l + pistolet Lare Praktik HP z dyszą 1.4. Fotki kompresora:

Dołączona grafika

Filtr powietrza i reduktor ciśnienia, myślę, że to wystarczy:

Dołączona grafika

O gadżetach typu pistolet do przedmuchiwania z turbo dyszą i pistolecie z manometrem nie wspominam. Na początku ta niebieska łódź podwodna średnio mi się podobała ale im dłużej na niego patrzę tym lepiej :u Na trzech barach (wymagania pistoletu) dmucha i dmucha i nic nie dobija przez długi czas :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wg producenta ma na wyjściu 250l/min, ja prawdę mówiąc nie sprawdzałem ile faktycznie - po użyciu nie było potrzeby. Sprężarka ma ustawione ładowanie do 8 barów, przy 6 włącza się silnik i nabija znowu do pełna (ogólnie muszą być 2 bary różnicy aby sprzęt się doładował). Reduktor na wyjściu ustawiony pod pistolet na 3 bary więc przy podłączonym do prądu kompresorze nie ma mowy o tym aby zabrakło nam powietrza/odpowiedniego ciśnienia. Przy pracy ciągłej (no, trzech dobiciach) tłoki są raptem ciepłe. Dla mnie sprzęt się podoba :u Jeśli kogoś to interesuje to mogę zmierzyć czas potrzebny do nabicia, policzy sobie rzeczywistą wydajność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lakiernicy polecają przeważnie sprzęt którym idzie jeden element na baniaku bez podciągania pomalować- ze względu na to że jak włączy się ładowanie przy malowaniu lubi przypruszyc- nie wiem ile w tym prawdy- no ale od czasu do czasu to dla amatora i tak dobry sprzęt :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktik Hp ma niskie zapotrzebowanie na powietrze, w moim przypadku 250l na wyjsciu to troche malo

Masz HP i brakuje Ci powietrza? Jaki masz kompresor? Chyba pomyliły Ci się pistolety, HP potrzebuje 170l/min na wyjściu a HVLP 260 :-?

Jaka moc ma silnik?

2.2 kW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spons napisał(a):Praktik Hp ma niskie zapotrzebowanie na powietrze, w moim przypadku 250l na wyjsciu to troche malo

Masz HP i brakuje Ci powietrza? Jaki masz kompresor? Chyba pomyliły Ci się pistolety, HP potrzebuje 170l/min na wyjściu a HVLP 260 :-?

Nie, chcialem powiedzec ze praktik ma niskie zapotrzebowanie i dlatemu 250l/min jest dla niego ok. Ja posiadam EVO LVLP, tym samym potrzebuje sporo wiecej niz 250l/min na wyjsciu kompresora. Kompresor mam maly, nadajacy sie do pompowania kol, dlatego tez pytam co i jak bo musze znalesc cos wiekszego... przydalo by sie cos co by mialo z 3.5KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

a powiedzcie taki kompresorek to dmuchania w samochodzie wiecie o co mi chodzi pyłki, woda w szczelinach itd i taki co by czasem mógl pomalowac fotel skórzany?

Trzeba szukac cos pro za bóg wie jaki pieniądz czy wystarczy coś prostego typu eurotec 50l? Mam takie małe gówienko ale to nawet koła w rowerze nie apompuje hehe. wiec myśle ze chce coś nabyc na dniach.

Co radzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...