Skocz do zawartości

Pady ABW - prośba o opinie


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Muszę kupić jakiś zestaw padów i zastanawiam się nad ABW. Co możecie o nich powiedzieć, jak z ich trwałością, pracowaliście na nich? Nie da się ukryć, że ich cena jest atrakcyjna i nie spodziewam się cudów ale chciałbym aby chociaż przez jakiś czas mi posłużyły tym bardziej, że docelowo celuję w zestaw padów 3Ma ;)

Z góry dzięki za opinie.

Pozdrawiam, Błaszczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja obecnie mam zestaw padów Menzerny i się po bokach bardzo szybko postrzępiły a od jednego się oderwał totalnie rzep podczas pracy :-q Dlatego chwilowo chcę nabyć jakieś tanie pady które przez chwilę mi posłużą a potem zakupić już coś zdecydowanie lepszego jak 3M. A co z tańszych padów możecie jeszcze polecić? Może Urban? Z tym, że one już są trochę droższe od ABW...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie mam zestaw padów Menzerny i się po bokach bardzo szybko postrzępiły a od jednego się oderwał totalnie rzep podczas pracy :-q Dlatego chwilowo chcę nabyć jakieś tanie pady które przez chwilę mi posłużą a potem zakupić już coś zdecydowanie lepszego jak 3M. A co z tańszych padów możecie jeszcze polecić? Może Urban? Z tym, że one już są trochę droższe od ABW...

My mamy Menzerny i Flexipads pracujemy na nich bardzo duzo i nie moge powiedziec anie jednego zlego slowa, natomiast Urban i ABW reczej omijam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa cutting.

Jeden jest źle odlany i bije.

Mam dwa polishing.

Jeden ma krzywo naklejonego rzepa i bije.

Mam finishing.

Genialnie miękki pad.

Był fantastyczny ale tylko na 3 razy bo oderwał się od rzepu podczas pracy :-!

Biały cutting po całym aucie jest caly w kawałkach... i do tego krzywy.

Polishing nie zauważyłem jakiś defektów

Finishing mały rzep oderwał się podczas pracy z Cherry od AB :) chyba za bardzo nasiąkł.

też nie polecam, jak na początek mogą być ale Flexipads lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może na początek spróbuj Monster Shine? Cenowo chyba jedne z tańszych i powinny wytrzymać. Ja za dużo nimi nie robiłem (jak niektórzy tutaj ;) ) Ale...moje Mondeo MK2 Kombi, Megane, Espace, E39 i Alfę 156 nimi zrobiłem i nadal się trzymają kupy ;) Myślę że do hobbystycznego użytku również Ci się sprawdzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ABW to najczęściej używam małych - biały, pomarańczowy - oba płaskie, oraz czarny - płaski oraz waflowy. Prałem je już kilkanaście razy i są cale, rzep trzyma.

Dużych to najczęściej czarnego - płaski i waflowy i je również kilkanaście razy prałem - całe, rzep również.

Piorę i w rękach i w pralce.

Reszta padów - pomarańczowy, żółty, biały i niebieski leża - żółty dla mnie jest za twardy, częściej sięgam np. po Monster Shine albo 3M, jak potrzebuje białego to wole menzerna/flexipads i pomarańczowego również menzerna/flexipads/monstershine.

Na chwile możesz kupić, zobaczysz jak CI się nimi pracuje i które wolisz.

Padów nigdy za mało ;)

Jedyne co się z nimi dzieje, to się trochę odkształciły, tutaj akurat czarny, ale z pomarańczowym jest tak samo (czarny częściej używany przy DA)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To akurat bardziej zasługa DA niż samych padów, a bardziej BP 125mm przy padach 150mm i docisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie targajcie tymi padami po wszystkim dookoła lakieru to nie będą się Wam sypać :-!

Finishing mały rzep oderwał się podczas pracy z Cherry od AB

Podczas zdejmowania czy pracy?

ABW to najczęściej używam małych - biały, pomarańczowy - oba płaskie, oraz czarny - płaski oraz waflowy. Prałem je już kilkanaście razy i są cale, rzep trzyma.

Dużych to najczęściej czarnego - płaski i waflowy i je również kilkanaście razy prałem - całe, rzep również.

Ten człowiek dobrze prawi :ymapplause:

Pracuje na niebieskich, pomarańczowych i czarnych, wszystkie płaskie.

Niebieski jest bardzo przyjemny w pracy, zobaczyłem, że wilgotny jest bardziej plastyczny i ma mniejszą tendencję do wykruszenia jeśli na coś najedziemy.

Pomarańczowy w porównaniu do pomarańczowego Menzerny (Flexipads) zostawia gorsze wykończenie (lekkie holsy).

Czarny dość miękki aczkolwiek zostawia lepszy finisz od czarnego MS.

Kosztują grosze, ja za dużego zapłaciłem bodajże 6zł, dla mnie to śmieszna cena w porównaniu do WSZYSTKICH konkurentów.

Wiadomo, że pady mają swoje wady ale inne, droższe jakichś wad również nie są pozbawione.. Poza tym - jak ktoś oczekuje cudów po produkcie w takiej cenie.. ^:)^ L-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również nie mam powodów do narzekań.

Niebieski płaski po 2autach ma się dobrze.

Małe również dają radę. Czarny jest bardzo miękki.

Ale znów jak pomacałem ręką to biały od flexi jest twardszy niż niebieski abw ale to tylko takie porównanie nieużywanych w dotyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...