Skocz do zawartości

Tar and Glue Remover- Nielsen Chemicals


SNB SWEDEN

Rekomendowane odpowiedzi

Nie bede sciemnial kim jestem :) wiadomo, ze prowadze wraz z Tomaszkiem http://www.snbkosmetyki.com.pl i wspolpracujemy z http://www.mrcleaner.pl

Akurat dzis trafilem Skode Octavie Scouta gdzie byla duz ilosc kropek asfaltu szczegolnie na plastikowych listwach progow.

Tar Remover nalozony na sucha karoserie po okolo 5min plukanie Karcherem wszystko idelanie zeszlo

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Produkt nie nalezy do najtanszych na rynku ale napewno zdaje egzamin i jest w miare wydajny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dzisiaj odklejałem listwę z tylnego zderzaka. Została taśma z klejem.Użyłem Tar and Glue na szmatce z mf. namoczyłem, wytamponowałem po kawałku. Usunięcie kleju z tasma z całego zderzaka zajęło 15 minut na czysto. ta jedna plama to.....brak lakieru-odszedł z klejem i listwa. Produkt uważam za bardzo dobry.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Jak się tego używa? aplikuje się spryskiwaczem bezpośrednio na czyszczony element czy nasącza sie MF i trze do czysta?

Najlepsze dzialanie tego srodka jest na suchym lakierze, czyli nie zlewamy autka woda przed aplikacja nakladasz spriskiwaczem i odczekujesz okolo 5-10 min po czym wystraczy splukac woda pod cisnieniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Tak się pozbyłem niszczyciela mf po zimie:

Wyglądał (i czuć go było przez rękawiczki :lol: )

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pędzelek hardy's i malu malu

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie od razu Kraków zbudowano:

Dołączona grafika

Zaczynają jęczeć:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wujek odtłuszczacz:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wszystko pędzelkiem...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To jest taki środek (ogólnie TG remover), który każdy szanujący się detailer powinien mieć w szafce nocnej. Zero glinki, a gładź jak z reklamy cekolu. Glaca czyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Powiem szczerze, a ja nie jestem zadowolony z tego środka. Miałm starą kropkę asfaltu na masce. Popsiakałem, odczekałem i wytarłem mikrą. Środek praktycznie nie rozpuścił smoły i w dodatku zrobił rysę:-(

Wcześniej używałem do felg i zero działania. Nie ma co porównywać do nitro, którym udało mi się doczyścić felgi przy pomocy mikry. W obu przypadkach było najpierw mycie, potem suszenie.

Pozostaje mi jeszcze metoda o której pisał Seba, a więc popsiakanie, odczekanie i spryskanie myjką ciśnieniową.

Ale po prostu nie widzę takiego efektu jak u wszystkich: psikam i kropki ,,płaczą".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze, a ja nie jestem zadowolony z tego środka. Miałm starą kropkę asfaltu na masce. Popsiakałem, odczekałem i wytarłem mikrą. Środek praktycznie nie rozpuścił smoły i w dodatku zrobił rysę:-(

Jesteś pewny że tej rysy nie było wcześniej ? Albo że w tym kawałku smoły nie było kamyczka, który poprzez wytarcie zarysował ? Jak to możliwe że wycierasz i robisz rysę ? Jakie masz mf ?

Wcześniej używałem do felg i zero działania. Nie ma co porównywać do nitro, którym udało mi się doczyścić felgi przy pomocy mikry. W obu przypadkach było najpierw mycie, potem suszenie.

Kładłeś środek na mokre felgi czy suche ? Przed myciem czy po myciu ? Jak długo czekałeś ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że tej rysy nie było wcześniej ? Albo że w tym kawałku smoły nie było kamyczka, który poprzez wytarcie zarysował ? Jak to możliwe że wycierasz i robisz rysę ? Jakie masz mf ?

Kropka była już od dłuższego czasu/zapieczona. Psiknąłem, odczekałem parę minut, nie widziałem efektu, znowu psiknąłem i przetarłem. Po prostu preparat nie rozpuścił kropki i jak przetarłem to trochę puściło/wyczyściło i zrobiła się ryska. Pod wpływem siły, tarcia, mikry-flagowa/najmiększa od Temachem i tutaj nie ma się do czego przyczepić. Po prostu ten preparat miał rozpuscić kropkę, a tylko trochę ją zmiękczył bo część zeszła i stąd taki efekt:-(

Odnośnie felg, temat jest tutaj;-)

http://detailingclub.pl/viewtopic.php?f=25&t=900

Tak felgi najpierw umyte, wysuszone, następnego dnia (z tego co pamiętam) działanie tarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kropka była już od dłuższego czasu/zapieczona. Psiknąłem, odczekałem parę minut, nie widziałem efektu, znowu psiknąłem i przetarłem. Po prostu preparat nie rozpuścił kropki i jak przetarłem to trochę puściło/wyczyściło

Miałam taką sytuację, również na masce, że nie chciało tak po prostu rozpuścić.

Musiałam kilkakrotnie psikać. Tzn psiknąć, poczekać, trochę rozpuściło, przetrzeć, znowu psiknąć, poczekać, trochę rozpuściło i tak powtarzać chyba z trzy razy.

Poza tą sytuacją nie miałam innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ale sam Ci szcerze napisze ze teraz jak dostalismy nowe 5L opakowanie Nielsena to tez jakos cienko nie wiem czy oni zmienili sklad teago czy jak, ale mamy to samo moim zdaniem wypada duzo slabeij niz kiedys a szczegoonie na nie ze szybko zasycha na lakierze :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli widzę, że nie jestem osamotniony. Przygotowywałem Superba pod sprzedaż i też zamówiłem ten środek. Ogólnie mówiąc szału ni ma i musiałem się ratować benzyną ekstrakcyjną :( Kiedyś miałem próbkę od Mr Cleanera i o wiele lepiej działał i szybciej, nieważne czy szmatką czy spłukiwanie pod ciśnieniem, ale chyba zaczynają oszczędności wprowadzać niestety :x

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja ostatnio użyłem T&G ten który kiedyś rozsyłał Kanar z samplerami od SNB i efekt naprawdę super :u Nielsen mi się skończył jakiś czas temu ale był naprawdę OK ale kupowałem go już jakiś czas temu więc może faktycznie się zepsuł jakościowo jeżeli kilka osób tak twierdzi :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z tym preparatem mam do czynienia od jakiś dwóch miesięcy, teraz wskoczyła nowa bańka i ze smołą radzi sobie bardzo przyzwoicie, żadnych niepokojących oznak nie zauważyłem, z tym, że nie mam porównania jak było kiedyś.

szczegoonie na nie ze szybko zasycha na lakierze

Właśnie się zastanawiałem ostatnio nad tym, kiedyś używając T&G z tym że od CarValeta na 'wolnej' przestrzeni i czasem ciepłej budzie wydawało mi się, że siedział dłużej i tak szybko nie odparowywał jak Nielsen teraz.

nafta oświetleniowa

Przyznam szczerze, że sam wypróbowałem tego sposobu i nie wiem jak można chwalić naftę w roli Tar removera. Użyłem jej dwa razy i powiedziałem sobie nigdy więcej. Jest ją zdecydowanie ciężej usunąć niż T&G z karoserii pojazdu i ta woń, która IMO jest paskudna i wyczuwalna nawet po umyciu auta. Jeśli chodzi o radzenie sobie ze smołą to też 'szau ni ma' :-q Jedyny plus to cena.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, że Nielsen strzela sobie w stopę wypuszczając nierówne partkie produktu. Ja kupiłem próbkę już bardzo dawno, jeszcze w tamtym roku, bo zbierał bardzo dobre opinie. Ale mój T&G N po prostu nie działa.

Super, że Sebastian wyraża obiektywne opinie na temat Nielsena, a przecież był/jest z tą firmą powiązany;-)

JJ, jest wiele tego typu środków: beznyna ekstrakcyjna, zmywacz silikonowy, nitro (potrafi zmatowić lakier!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...