Skocz do zawartości

Audi A8 Deja vu


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Déjà vu – w psychologii, poczucie powtórnego przebiegu wypadków.

Cześć wszystkim,

Pamiętacie piękne Audi S8?

Właściciel podrzucił mi do zrobienia następne auto. Następne Audi. Następną ósemkę. Następne ciemne. Jak zobaczycie później, nawet felgi w takim samym wzorze :-o

Stan pacjenta gorszy niż u poprzednika więc bez zawahania zdecydowaliśmy się na trójstopniową korektę lakieru oraz resztę zabiegów czyli mycie felg i nadkoli z zabezpieczeniem, mycie profili w drzwiach, mycie i zabezpieczenie szyb.

Zapraszam do zapoznania się z tą krótką relacją.

Na początek stan na 'dzień dobry';

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

A tej taśmy nie zdejmowałem, jak sądzę, służyła do amortyzacji tablicy i zapobieganiu niepożądanej akustyce ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

To była pierwsza robota do której zatrudniłem pomocnika :shock:

Więc on przeleciał wszystkie profile w drzwiach a ja zająłem się kołami i nadkolami:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Felgi chińskie, jedno koło miało już uszkodzony (łuszczący się) klar na ramionach, niestety po myciu zobaczyłem, że na trzech felgach podeszła farba :shock: ~x( felgi zostają u mnie na czas naprawy, później wrzucę relacje..

Następnie mycie całego:

Dołączona grafika

Oraz glinkowanie:

Dołączona grafika

Lakier pomimo glinkowania dalej szorstki. Zastanawiałem się co może być przyczyną. W trakcie korekty doszedłem - był to.. (jak to się fachowo nazywa) zakurz? odkurz? oprysk? po lakierowaniu jakiegoś elementu.

Inspekcja:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chińskie, ale w dobrym stanie ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zacząłem pracować. Lakier mega twardy. Takiego jeszcze nie robiłem. I mówię poważnie. Na masce 7 podejść (2 razy Scholl S03 :-q a później 5 razy Menzerna FG500) po trzy przejścia na futrze SNB. Nacisk znaczny, przejścia powolne, obroty ~1700. Korekta na jakieś ~90%. Nie będę się usprawiedliwiał, zabrakło siły (dosłownie) na więcej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Autopromocja :lol:

Dołączona grafika

Góra po, dół przed:

Dołączona grafika

I tu tak samo:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W międzyczasie przygotowałem drugi komplet felg aby właściciel mógł ode mnie wyjechać. Standardowo: umycie (Nielsen Aluminium Cleaner, APC), usunięcie smoły (Sanesolv), później S17 na bawełnianym padzie, zabezpieczenie felg Collinite 476s a na opony Meguiars Endurance:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i efekt końcowy. Jak zwykle mało zdjęć (robione w zasadzie w momencie odbioru auta). Na dodatek wybrałem takie, żeby wyglądało na super robotę :lol: ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No, zgadujcie, co to jest? ;))

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Użyte środki:

Felgi i nadkola:

- Nielsen Aluminium Cleaner

- Carvalet do felg

- Nielsen Cyclone

- Sanesolv Extra

- Mix chemii jako aktywna piana

- Scholl S17 + bawełniany aplikator

- Collinite 476s

- Meguiars Endurance

Karoseria:

- Valet Pro NSF

- Nielsen Cyclone

- Glanz Shampoo

- Glinka CYC + LT

- Korekta pastami Menzerna

- Collinite 476s

- DB Replenish

- Nielsen S-A-S

- Glass Science na szyby poprzedzony AB Clear Vue

Zapraszam do krytykowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Osobiscie poleciłbym właścicielowi ten drugi kpl. felg a chinole ożenił, bo za chwile bedą do wywalenia

Tak właśnie ma zamiar zrobić. Ten drugi komplet jest od właściciela S8 :) :u

Co to masz na głowie za dinksa i wiele to kosztuje ?

Latarka led z trzema poziomami świecenia, bardzo pomocna podczas polerowania, typ świecącego światła jak w Led Senserze. Koszt to 30zł :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S03 mam ze starej linii i nie jestem z niego zadowolony. Mocno pyli a słabo tnie. Szukam czegoś innego.. :roll:

Czasowo? Hmm.. Samo polerowanie to ponad 40 godzin #-o

BHP na głowie będzie uzupełnione, mam bardzo podrażniony nos od pyłu i czasem coś do oka wpadnie, szukam maski i okularów. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak (na przykładzie tego lakieru):

2 podejścia z FG500 zrobiły więcej roboty niż 2 podejścia z S03. Pracujesz na nowym Schollu? S3 gold?

Z drugiej jednak strony, polerowałem żelkot na którym były ślady po papierze P1200 i udawało się je wyciągnąć.. Więc co lakier to inna pasta lepiej działa :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak (na przykładzie tego lakieru):

2 podejścia z FG500 zrobiły więcej roboty niż 2 podejścia z S03. Pracujesz na nowym Schollu? S3 gold?

Z drugiej jednak strony, polerowałem żelkot na którym były ślady po papierze P1200 i udawało się je wyciągnąć.. Więc co lakier to inna pasta lepiej działa :?

Nowej S3 nie mialem a co do starej to mieszane uczucia moze brak doswiadczenia, co lakier to roznie bywa ostatnio S4 czarny i np FG500 kompletnie sobie nie radzilo a S17+ bez problemowo wyciagala wszystko, teraz Superb czarny met klapa osikana lakiernik sie nie popisal FG 500 kicha, S17+ tak sobie stary D1 bd a na przednim blotniku tez lakierowany to tylko bialy pad i S17+, czasami mozna oszalec co element to mega roznica
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda że nie ma więcej fotek z pracy nad pierdołami czyt. felgi, zawiasy.

Niestety, byłem pod tak dużą presją czasu, że nawet kolejną nockę zarwałem aby zdążyć ze wszystkim.. Stąd też brak zdjęć - skupiałem się na skończeniu roboty :( Następnym razem spróbuje uchwycić więcej efektu na fotkach :)

Wnętrze nie ruszane?

Tym razem wnętrze nie ruszane aczkolwiek właściciel wyraził chęć na doprowadzenie i tego obszaru do porządku. Więc na jesień mogę się go spodziewać znowu.

Dziękuje za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...