Jump to content

Odkurzacz na sucho dylemat


Recommended Posts

Witam

Stoję przed faktem zakupu odkurzacza na sucho , mam dwie propozycje

W poznaniu dwóch znajomych ma kilka lat i bardzo chwalą sobie leo :u,sam pracowałem nim miesiąc . Bardzo cicha praca , wygodny :u

http://allegro.pl/profesjonalny-odkurzacz-przemyslowy-leo-promocja-i2451013841.html

Może ktoś miał do czynienia z gregorem ,tylko cena 100zł wyższa :|

http://allegro.pl/numatic-nv-180-profesjonalny-odkurzacz-rabat-i2450626119.html

z góry dziękuję za pomoc :-*

Link to comment
Share on other sites


Dwukrotnie miałem do czynienia z Numaticiem pokazanym przez Ciebie. Po raz pierwszy używałem go podczas pracy w Anglii, po raz drugi tu, w Polsce, pracując w parkietach. Siłę ciągu mogę porównać do George'a a więc dla mnie bardzo dobra. System worków jak we wszystkich Numaticach, worek z celulozy (albo podobnej tkaniny) mocowany w środku. Wymiana w pół minuty, worki szczelne (gumowa uszczelka przy otworze oraz zaślepka gdy worek się zapełni i chcemy go wyrzucić), konstrukcja bardzo prosta jeśli chodzi o układ bebechów (jak chcesz, zrobię Ci zdjęcia jak to wygląda w George'u, tutaj jest niemalże identycznie). Kabel zwijany na 'głowie'. Potrafi pracować kilka godzin bez zadyszki, silnik moim zdaniem wytrzymały. Jeśli chodzi o głośność, nie przypominam sobie aby to była jakaś uciążliwość.

No ale jeśli porównać suche dane techniczne to przepływ powietrza 200 000 l/h dla Leo i 162 000 l/h dla Numatica, długość kabla 10m dla Leo i 26,8m dla Numatica, pojemność 10l dla Leo, 8l dla Numatica, podciśnienie identyczne a waga 8kg dla Leo, 5,8kg dla Numatica.

Jeśli ten Leo to sprawdzony sprzęt, ja bym się nie zastanawiał (tym bardziej, że jest tańszy od Numatica a ma większy przepływ powietrza). Chyba, że cenisz sobie długi kabel i niską wagę sprzętu, wtedy wybrałbym Numatica. Nie wiem tylko jak wyglądają bebechy w tym Leo, w Numaticu wszystko jest bardzo proste.

Link to comment
Share on other sites

Wziąłbym LEO, znany i lubiany przez mojego kolegę. Osobiście też się nim bawiłem i powiem szczerze ,że mnie zaskoczył. U znajomego pracuje w naprawdę ciężkich warunkach i ciągle żyje i trzyma się nieźle. Osobiście mam georga i mi jak na razie wystarcza ale to już inna bajka ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...