Skocz do zawartości

Pierwsze polerowanie, czyszczenie silnika. Krwawy lakier


boniu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć :)

Jestem świeżak, wiec witam serdecznie starszych kolegów. :mrgreen:

Już nie długo będę sie brał za polerke, kwestia co jak robić jest ogarnięta, poczytałem, pooglądałem i czuje się na siłach.

Mój zestaw:

- Glinka ValetPro

- Szampon - Duragloss 901

- Meguiar's Ultimate Comopund

- Wosk - Duragloss 101 - 52,90 zl

- Mothers California Gold Showtime Instant Detailer

- Mikrofibry

- Aplikatory Meguiar's

- Nielsen APC

- Meguiar's Deep Crystal Polish

Maszyne polerską mam niestety No Name z Castorama z regulacją obrotów.

Brakuje mi jeszcze Tarczy Polerskich oraz Padów. Chciałbym kupić Tarcze 125mm oraz 75mm i do tego pady, niestety tutaj zupełnie nie wiem co wybrać i byłbym wdzięczny gdyby mi ktoś polecił konkretne produkty w dobrej cenie.

Pacjent testowy:

Budżetowe autko, w razie jakiegoś fejka nie będzie płaczu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Największa moja zmora te białe kropki :(

Dołączona grafika

Oraz to cos na kielichach

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Powiedzcie mi czym mogę jeszcze syf pod maską kielichy, oraz zapieczny olej na silku ruszyć, płyn do mycia silników K2 tego nie rusza, APC nie rozcieńczone również, z pomocą tym preparatom był pędzelek, nic to nie dało. Co sądzicie o moim zestawie kosmetyków? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


No właśnie to bedzie moj pierwszy poler więc wyczytałem, żeby Ultimate Compound spróbować. Mam nadzieje, że pójdzie... A jak z tymi padami i tarczami mocującymi, polecacie coś dobrego? Intresują mnie tarcze 125 i 75mm oraz pady do tego :) CO to ten Tar?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tar w sensie środek Tar&Glue Remover na smołę i klej, ostatnio polecane i dobre Prickbort Mac124 lub SNB Sanesolv Extra.

Z bp czyli tarcze 125 i 75mm to flexipads.

Pady już Seba podał, jak chcesz tańsze to ABW mogę polecić też.

Po za UC masz coś jeszcze na wykończenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maske podzieliłem na 4 części, na każdą część zużyłem po ziarnku grochu UC. Najpierw jechałem padem 125mm, pozniej 75mm. Najpierw kilka razy wzdłuż, później w szerz. Ściągneło ten mleczny look z lakieru, ale w głębi nadal pozostają rysy. Nie wiem teraz czy wina średniego pada i UC, czy moja. Szczerze mówiąc myślałem, że uzyskal gładziutki lakier.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pokrywa silnika służy za królika doświadczalnego :!: to mozesz jeszcze zmatowić papierem P2500 lub P2000 i jeszcze raz to samo .Zobacz czy pasta wyciągnie taka gradację !!!!!

Jak Ci wcześniej pisałem teraz już wiesz co to średni pad.

Jak wieczorem zrobisz PYK to stwierdzisz,że nie jest tak żle :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Junior jakby co to test był na nadkolu, które kwalifikuje sie o wymiany bo jest wgniotka pogięte.

UC papieru 2500 nie chce wyciagnąć.

s.Martino zauważyłem, że nie wyciaga mi grubszych rys, mleczną warstwe lakieru spolerowuje, a później już te grubsze rysy zostają. Świrle są zminimalizowane, ale nadal są.

Junior jaki Pyk? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj juz pewnie nic nie zdziałam bo pomyłem pady i fibry więc schną. Z resztą dzis dzien testowy, jutro pojade po calosci :D

Junior co do Pyka to patrz w moj profil do czego mlodziez namawiasz :lol: :lol:

Spoko, spoko, 3 pyki to nie krzywda moim zdaniem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taki zestaw

Glinka ValetPro

Szampon Duragloss #901

Meguiar's UC

Politura Meguiar's

Wosk Duragloss #111

APC Nielsena

IPA

Pady średnie

Quick Detailer Mothers California Gold Showtime

Narazie nie mam kaski żeby cokolwiek więcej dokupić bo musze jakaś kaske na wakacje od 26.07 zostawic. Trzeba mieć na troche Pyków :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...