Skocz do zawartości

Alfa Romeo 147 '05


VuDoo

Rekomendowane odpowiedzi

Niedawno mój tato kupił sobie Alfę Romeo 147 rocznik 2005. Trafiła się okazyjnie po znajomości, a podobnie jak ja darzy on tą markę sporym sentymentem (miał kiedyś Alfę Alfasud), postanowił więc kupić ją sobie jako samochód do pracy :). Miała jednak delikatnie uszkodzony tył, więc przeszła drobną naprawę blacharsko lakierniczą. Robiony był tylny zderzak, klapa bagażnika i tylne części błotników.

Lakiernik jednak nie mógł się oprzeć pokusie i naturalnie "przepolerował" cały samochód, robiąc z niego jeżdżący hologram...

Tato poprosił mnie bym trochę odświeżył mu jego nową zabawkę ;)

Czasu zbyt wiele nie miałem, bo jedynie parę godzin ale postarałem się zrobić to najlepiej jak potrafię.

Na początek kilka zdjęć sprzed przystąpienia do prac.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać, kolor naprawdę ciekawy, wymaga jedynie odrobinę dopieszczenia.

Dołączona grafika

Przede mną "kupa" roboty...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Maska też musiała być kiedyś lakierowana i tu również lakiernik nie popisał się przy poprawianiu swojej pracy.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze przed myciem i to bez dobrego oświetlenia widać, że będzie co robić...

Dołączona grafika

Wszechobecny pył po ostrym cięciu...

Dołączona grafika

Jako pre-wash do akcji wkracza ValetPRO Orange Pre-Wash rozcieńczony 1:10 z wodą.

Dołączona grafika

Nie zapomniałem również o nadkolach.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dwa wiadra i Big Apple Shampoo gotowe do akcji.

Dołączona grafika

Po umyciu i spłukaniu, zabrałem się za glinkowanie. Glinka Bilt-Hamber Soft i woda z paroma kroplami ONR'a jako lubrykant (najlepsza opcja wg mnie).

Dołączona grafika

Glinka za wiele roboty nie miała, lakiernik zdarł wszystko polerką, nawet nie było sensu ruszać Tar & Glue Remover'a. Zostało jedynie trochę syfu na dole progów.

Dołączona grafika

Suszymy (ja i Fluffy :D )

Dołączona grafika

I podziwiamy... :o

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze tylko dopracowanie szczelin i nadkoli oraz czyszczenie felg. Wstępnie rozcieńczony Blue Gel, a na deser IronX.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przed wjazdem do garażu na dalsze prace, szybka inspekcja w słoneczku B) te zdjęcia nie wymagają chyba komentarza

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ponieważ czasu nie było wiele i chodziło przede wszystkim o odświeżenie i nadanie połysku, a nie wycięcie wszystkich rys, mój wybór padł na kombinację Scholl'a W09 z pomarańczowym padem Monster Shine i małym pomarańczowym padem Scholl'a. Jak się okazało, lakier był na tyle miękki i przyjemny w obróbce, że mieszanka ta pozwoliła na całkiem przyzwoitą korektę, po której nawet IPA praktycznie nic nie odkrywała :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Ten lakier jest naprawdę niesamowity :o

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po kontrolnym przetarciu IPĄ...

Dołączona grafika

Niezbyt udane wyprowadzenie przejścia w wykonaniu lakiernika...

Dołączona grafika

Po W09

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Końcówka wydechu oberwała wełną stalową...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dzieło postanowiłem zwieńczyć woskiem Lusso Oro, którego w tym roku nieco zaniedbałem. Warto było przypomnieć sobie ten zapach... A efekt też niczego sobie, co potwierdziło słońce zaglądające nieśmiało do garażu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeszcze tylko ogarnięcie plastików i opon duetem Auto Finesse - Revive i Satin oraz przetarcie szyb (nieśmiertelny Megs Glass Cleaner) i szybkie ogarnięcie wnętrze m.in. Scholl'em Speed 9000 (niestety zapomniałem zrobić fotek środka) i wyjeżdżamy na zewnątrz by podziwiać efekt końcowy.

No i oczywiście musiało się zachmurzyć...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na szczęście jednak po tym jak wziąłem tą piękną włoszkę na spacer by zobaczyć co potrafi, wyszło słońce. Strzeliłem więc jeszcze parę zdjęć z odrobiną słońca.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ten W09 to siakies nowe cuś od Scholla?

Coś jak AIO podobno tyle że kryje trochę, trochę ściera :p . Wg. producenta ma to byc stosowane pod ich wosk ale może być sam na lakierze bo jest na bazie chyba sealantów ;) Tyle co kiedyś o tym przeczytalem ;)

Tutaj masz opisane na stronie jednego ze sprzedawców co to jest:

http://mrcleaner.pl/scholl-concepts-w09-premium-car-wax-1l-p2000.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisał(a):Ten W09 to siakies nowe cuś od Scholla?

No właśnie to chyba jakiś wosk a nie pasta,na pewno tym tak wyciągnąłeś ?

teoretycznie Scholl Concepts nazywa to woskiem, bo wosk w sobie również zawiera, ale zalecają go także jako przygotowanie lakieru pod swoje woski Vintage i The Rock

wg ich oznaczeń ma ten sam stopień cięcia co S40 i zalecają użycie go właśnie na pomarańczowym padzie

to coś w stylu AIO, ale z naszych doświadczeń wynika, że nie osłabia, a wydłuża trwałość wosków, zwłaszcza naturalnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...