Skocz do zawartości

Duragloss Aquawax - uwagi


marctwain

Rekomendowane odpowiedzi

Warto też zaznaczyć prawidłowy sposób aplikacji Duragloss Aquawaxu o którym chyba nie każdy ma pojęcie - spryskuje się nim mokre auto po umyciu i wyciera normalnie ręcznikiem do osuszania.

A robiłeś na suchym, po wytarciu? Zupełnie nie zwróciłem uwagi na takie zalecenie.... :?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Też czytałem ten temat i przekonał mnie ostatni post:

"The best way to do AW on dry paint is the following......

First spray the towel with a quick mist of AW to sorta prime it...stops absorbing the product...spray the panel with a sweeping motion....1 Spray a panel is enough....2 for hoods and roofs...or bigger panels....

use 2 towels....1 for applying...and 1 for wiping off....as you go along you will use less AW a panel as your applying towel will get damper with product as you go...

using 2 towels ensures you are not redistributing the product as you go along when the towel get wetter with AW....

after done doing the car..do a quick rewipe to ensure all product is off...

this method has worked for me the last 3 years..and also for others after I told the method..."

oraz jedno zdanie w przedostatnim poście:

"2) Apply to dry car mist on panel and wipe (Only once a month)"

Zwłaszcza, że jak wcześniej ktoś zauważył:

"but doing AW on dry paint after washing you will notice a better over all improvement then doing it on wet paint....."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja np. nigdy nie będę nakładał wosku rękoma a na świecie jest duża rzesza zwolenników takiego nakładania.

A tak swoją drogą chodzi za mną wosk:

Victoria Concours Red Wax - koszt 170 zł w http://www.osconcepts.pl/oferta.htm

Na czarnym wygląda tak:

http://www.detailingworld.com/forum/sho ... p?t=106430

http://www.detailingworld.com/forum/sho ... hp?t=20332

a tu na srebrnym:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=20843

A i jeszcze jedno ten wosk był jednym ze zwycięzców testu na DW:

http://www.detailingworld.co.uk/forum/s ... hp?t=76435

Jak bym kupił to żona by mnie chyba zarypała gołymi rękoma (ma już dość :mrgreen: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Duragloss Aquawax, myślę że produkt godny uwagi. Przede wszystkim łatwa aplikacja (nie odpadają nam ręce jak w przypadku innych sealantów/wosków) i bardzo dobry efekt. Zastosowałem po umyciu, potem poszedł Pooroby's Spry&Wipe, następnie Aquawax.

Aplikowałem (na suche auto) w ten sposób, że psikałem na aplikator z mikry i rozprowadzalem na lakierze, następnie wycierałem mikrofibrą. Bardzo dobry efekt! Takiego efektu nie udało mi się uzyskać, nawet przy pełnym procesie czyli: myciu, glinkowaniu, cleaner, sealant/wax.

Tutaj swoje zrobił też PB S&W, po którym powierzchnia była wręcz idealna, pozbawiona smug, plam czy zacieków po wodzie, pełna blasku. Inna sprawa, że auto było glinkowane w tym sezonie 2 razy. Od tej pory PB S&W będzie obowiązkowym produktem przy mojej każdej pracy. Zastosuję go zawsze po myciu.

Reasumując Duragloss Aquawax, to bardzo dobry produkt, który przy niewielkim nakładzie pracy zapewni naszemu autu bardzo dobry wygląd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

W jakiej minimalnej temp. można nakładać Duragloss Aquawax? Czy jest to ,,magiczne" 12-10 stopni jak w przypadku innych sealantów? Bo tak głośno myślę, czy jest realne/możliwe w zimie przy dodatniej temp. nałożenie Aquawax? W celu odbudowy/wzmocnienia ochrony wcześniej nałożonej 111...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po nałożeniu sealanta czy wosku daję detailera czy środek typu AW po następnym myciu. Ale jak chcesz wcześniej to dla świętego spokoju daj tak jakbyś dawał wg zaleceń producenta drugą warstwę. W tym przypadku. Dawałem na wosk raz -po 2h. I nic. :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Trochę odgrzebie temat: czy jest sens stosowania Aquawaxa zaraz po nałożonym wosku (np. Red czy Coli) żeby trochę zmniejszyć przyciąganie kurzu. Wiadomo że z kurzem nikt nie wygrał ale wkurzające jest to że jak zostawię nawoskowane auto to na drugi dzień zaraz jest na nim piękna warstwa kurzu :x Z czasem a w sumie od pierwszego mycia już jest trochę lepiej więc w sumie zamiast QD myślałem właśnie kupić Aquawax :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...