Jump to content

Robić korektę, czy nie robić? Oto jest pytanie...


Guest kempus

Recommended Posts

Sprawa wygląda następująco:

Pacjent - Focus'03, kolor Colorado Red, przebieg obecny: 215 000km, przebieg roczny około 26-30kkm. Cały czas stoi pod chmurką. Lakier raczej w nie najlepszym stanie, głównie z powodu ujowego mycia, braku warunków oraz zimowego odśnieżania #-o i żadne miękkie szczoty nie dają tu rady. Chcę odświeżyć lakier i biję się z myślami - pełna korekta na kilka miesięcy, do pierwszego odśnieżania czy po prostu jakiś mocny OneStep + dobre wykończenie, a z pełną korektą wstrzymać się do wiosny? Na razie jestem niesamowicie wkur*** bo lakiernik spier*** sprawę, w dodatku trzymając 3 dni samochód. I znów muszę stracić czas i pieniądze na poprawki, co również skutecznie odciąga mnie od korekty, tym razem chyba pojadę do innego lakiernika. Dostępny stuff? Nie wiem, jest APC, glina, Sanesolv, pędzle, fibry, jakieś pierdoły. HD-Cleanse też się znajdzie + może jakiś Glasur lub coś lepszego. Iść w OneStep? Tylko, który? Scholl S17 na polishing padzie? Coś mocniejszego? Z racji kosztów, wchodzi w grę tylko małe opakowanie pasty bo polermajsterem też nie jestem i zbyt często się tym nie będę bawił. To chyba tyle, można doradzać, wyśmiewać, albo kazać wyp*** :lol:

Link to comment
Share on other sites


Wiem, korekta fajna rzecz, tylko czy jest sens wydać XXX kasy nie mając garażu i ciesząc się efektem do listopada/grudnia? :? Jak przejdzie mi wkur*** i ogarnę lakiernika to być może przemyślę sprawę pełnej korekty, co by nie bawić się w półśrodki, jak mówisz :P tylko na razie mam takie ciśnienie, że najchętniej to bym go puścił ze skarpy :P :P

Umyć, umyję sam. Wyglinkuje, wnęki się ogarnie i podstawię komuś na polerkę :P :?

Link to comment
Share on other sites

lakiernika jak to ten co myślę to jeszcze chwilę nie zabijaj

korektę to chyba nawet też wiem kto ogarnie Ci na topowym poziomie

moje auto czarne i też pod chmurką i między ludźmi, którzy wogóle nie szanują obcej własności i wszystko narazie jest naprawdę ok a efekt w słońcu miazgaaaa ! 8-) w zimie to chyba tylko szyb będę dotykał... :-s

Link to comment
Share on other sites

kempus: robić robić :) Zima to i tak jest taki okres, że auta z reguły są upier**** :) Czyste mają Ci którzy nie jeżdżą, albo mają ogrzewany garaż z dostępem do wody :) A jak dobrze zabezpieczysz lakier to nawet śnieg będzie inaczej się trzymał auta ;)

Link to comment
Share on other sites

No to w takim razie będzie korekta :-) na razie się stresuję i pocę. Też tak macie, jak na samochodzie nic nie leży? :? :lol: Dziś dobiłem Glasura :lol: i mam spocone czoło, trzeba będzie coś zaradzić :lol:

Link to comment
Share on other sites

Zaczynam być w identycznej sytuacji co Ty Michał, mija miesiąc od kupna auta a ja nie zrobiłem przy nim nic konkretnego. Jednakże również optowałbym za korektą z zabezpieczeniem. Odśnieżać możesz zostawiając 0,5cm pokrywy śniegu aby nie jeździć szczotą po lakierze a na wiosnę, jak już coś powstanie, przelecisz to cleanerem/wykończeniową pastą (co i tak byś zrobił po zimie) i będzie jak po korekcie.

Link to comment
Share on other sites

JJ - mnie strasznie wkurza mieszkanie w kamienicy w centrum miasta, co prawda mam parking wewnętrzny, monitoring i takie tam, ale myć nie ma gdzie, wieczne korki, remonty, piach, pył :evil: ewentualny dojazd do brata, żeby umyć pod jego domem to około 15km w jedną stronę :? lub bezdotyk 500m ode mnie, tylko muszę tam jeździć w chorych godzinach, tak żeby nie było ludzi, inaczej strzelają z du..., że się kolejka robi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...