Skocz do zawartości

PB QD+ robi smugi


detailer1

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc...

mam PB QD+ ktory zakupilem w zeszlym roku...

nie mialem okazji go uzywac w 2011, a teraz nadszedl moment na uzywanie (wczesniej nie mialem czasu przygotowac dobrze auta by bylo o co dbac)...

po aplikacji (atomizerem) i przetarciu, on rzeczywiscie szybko wysycha i daje blysk, ale niestety zostawia smugi...

czy to normalne? myslalem ze quick detailery wlasnie sa po to by szybciutko auto robic na glanc... a tu wyglada na to ze mnie czeka smiganie sucha microfibra po kazdej aplikacji niczym bym wosk nakladal i polerowal...

czy moze ten qd jest slaby... i stad te efekty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przy QD+ ważne jest dobre dotarcie go, aby nie zostawił właśnie smug

najlepiej spryskać element rozprowadzić po nim QD+ i dotrzeć drugą/suchą stroną mikrofibry, ewentualnie inną mikrofibrą

QD+ nie jest może najprostszym w użyciu quick detailer'em, ale pozostawia po sobie naprawdę świetne wykończenie, głównie dzięki zawartej carnaubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Artur,

Zainwestuj w Chemical Guys vo7 - jak dla mnie, rewelacyjny QD.

Dołączona grafika

Używałem, i nadal mam QD od PB i uważam że to bardzo dobry produkt.

Polecił mi go Piorek minetoo - dzięki ^:)^

Wymaga jednak przetarcia po aplikacji, jak zauważył MrCleaner

vo7 Aplikuje się bardzo łatwo, świetnie usuwa water spoty i praktycznie nie wymaga przetarcia po aplikacji.

Warunek z zaleceń producenta: nakładać w cieniu i na chłodny lakier.

Zaletą, patrząc na cenę, jest też jego duża efektywność.

Kilkanaście psiknięć dobrym atomizerem (mgiełka) pozwala oblecieć auto średniej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tam uwielbiam QD+ za zapach, efekt i kropelki jakie zostawia

jego zaletą jest to, że zawiera Carnaubę więc stosuję go przede wszystkim na woskach naturalnych

i wcale jakoś ciężko mi się z nim nie pracuje

a V07 to całkowity syntetyk i bardziej spray sealant niż quick detailer

na jego temat się nie wypowiem, bo go nie używałem, ale z tego typu produktów póki co używam i bardzo sobie chwalę Ultimate Quik Wax z Megs'a (obłędny zapach) i Red Mist Tropical z Dodo, które mają tą zaletę, że można (a Red Mista nawet zaleca się) stosować je w wysokich temperaturach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kolega ma nowy PB to pewnie nie będzie chciał go odstawić na bok jak zainwestował ;) Pewnie jako następne można mu polecić.

Psikaj, przecieraj, wycieraj do sucha i rób w cieniu. :)

Mirek też mam smaka na ten CG, chociaż z tych co używałem to Smart Detailer i Meguiar's Ultimate Quik Detailer szczerze polecam :u Do tego ten od smartwaxa również zapach ma super co bardzo umila pracę :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak kolega ma nowy PB to pewnie nie będzie chciał go odstawić na bok jak zainwestował ;) Pewnie jako następne można mu polecić.

Psikaj, przecieraj, wycieraj do sucha i rób w cieniu. :)

Mirek też mam smaka na ten CG, chociaż z tych co używałem to Smart Detailer i Meguiar's Ultimate Quik Detailer szczerze polecam :u Do tego ten od smartwaxa również zapach ma super co bardzo umila pracę :u

Też lubię SmartDetail'a, ale masz dwie wersje - starą (z carnaubą) i nową (full syntetyk)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale masz dwie wersje - starą (z carnaubą) i nową (full syntetyk)

O tym nie wiedziałem :shock:

Miałem go rok temu więc pewnie stara wersja, chociaż nie wiem gdzie jest nowa bo u producenta widnieje jeden QD

http://www.smartwax.com/quickdetail.html

Ja swojego kupowałem ponad rok temu i już miałem syntetyka.

A producent z tego co wiem to nic nawet nie wspominał, że zmienia formułę.

Po prostu zmienił się napis na etykiecie z "High Performance Carnauba Enhanced" na "Full Synthetic"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...