Skocz do zawartości

Porównanie Raze Glaze, Koch i CarPro Perl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dostałem auto służbowe, niestety w opłakanym stanie. Postanowiłem zrobić mały test trzech produktów jakie mam do pielęgnacji zewnętrznych tworzyw sztucznych (303 mi się skończył, a szkoda).

Konkurenci to:

Race Glaze Rubber Dressing Colour

Koch Chemie Nano Magic Plast Care

Car Pro Cquartz PERL

Test wykonałem na pierwotnie czarnych klamkach Forda Fusion z 2007 roku. Przed testem klamki były w kolorze szarym. Zastanawialiśmy się z Pawłem z MX Nowicki czego użyć, aby było dobrze. Jego wybór padł na Koch, mój na RazeGlaze.

Dołączona grafika

Tak wyglądała klamka przed:

Dołączona grafika

Inna klamka w tym samym kolorze została oklejona taśmą dla lepszego porównania

Dołączona grafika

Tutaj po aplikacji, w kolejności RG, Koch, CP 1:3 (zalecenia z opakowania)

Dołączona grafika

Kolejno zbliżenia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I zdjęcia po 6 godzinach od aplikacji (wystawiona była na pełne słońce)

Dołączona grafika

Mój wybór padł na Koch więc zaaplikowałem go na inną klamkę, która prezentuje się teraz tak.

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 5 tygodni później...

A ja mam inne pytanie. Bo te wszystkie środki to tak na prawdę tylko przykrywają przebarwione, brudne i wypłowiałe plastiki. A czy istnieje jakiś sposób na trwałe odnowienie tych elementów? Oczywiście poza wymianą i lakierowaniem ;) Od lat w sklepach można dostać czernidła do zderzaków i listew. Zdaje to egzamin?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Bo te wszystkie środki to tak na prawdę tylko przykrywają przebarwione, brudne i wypłowiałe plastiki. A czy istnieje jakiś sposób na trwałe odnowienie tych elementów? Oczywiście poza wymianą i lakierowaniem ;) Od lat w sklepach można dostać czernidła do zderzaków i listew. Zdaje to egzamin?

Opalarka i heja do przodu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam inne pytanie. Bo te wszystkie środki to tak na prawdę tylko przykrywają przebarwione, brudne i wypłowiałe plastiki. A czy istnieje jakiś sposób na trwałe odnowienie tych elementów? Oczywiście poza wymianą i lakierowaniem ;) Od lat w sklepach można dostać czernidła do zderzaków i listew. Zdaje to egzamin?

http://www.normfest.pl/file/katalog_KS.pdf

znajdż produkt Outplast na oplowskich progach trzyma mi się od kwietnia polecam jest to jakaś żywica 1 warstwa mat 2 warstwy połysk nie jest to dressing

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Owatrol Polytrol

Kupiłem, kilka rzeczy środkiem pokryłem i widzę potencjał ;)

Z cyklu listwa na tylnym zderzaku e36,wypłowiała,wręcz szara,przesmarowana 2msc. temu pięknie trzyma naturalną czerń,bez żadnych efektów błyszczenia,czy wspomagania dressingami.

Położyłem też na spojler dolny i chlapacze w Zafirze miesiąc temu,jak przeżyje zimę to przeżyje wszystko 8-)

Ogólnie środek dość oleisty przy nakładaniu samochód był odrobinę mokry i spod klamki wyleciało odrobinę wody z owym Owatrolem Polytrolem i zrobił się zaciek.Po dwóch dniach musiałem zdrowo działać uc +twardą gąbką,żeby coś ugrać ;)

A co do samego odnawiania,zawsze można zaszaleć i wrzucić C4 lub Cquartza Dlux ;)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...