Skocz do zawartości

VW Passat B5 FL No.2


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kiedyś pisałem o Deja Vu z Audicami. To dopiero powtórka z rozrywki. Taki sam Passat, taki sam kolor, taki sam silnik, taka sama wersja nadwozia i taki sam środek :o

Auto należy do znajomego, prawie 2 lata obiecywał mi wizytę aż w końcu słowa dotrzymał :-bd

Samochód nie miał łatwego życia, był myty jedynie samoobsługowymi szczotkami i aktywnymi pianami. Lakier zmęczony, ludzie lubili oprzeć się o bok albo usiąść na błotnikach :?

Głównym problemem z którym musiałem się zmierzyć była duża liczba rdzawych odprysków na masce oraz dachu. Zdecydowaliśmy się więc na pełen zestaw z lakierowaniem #-o

Zanim zaczniecie czytać i oglądać, chciałem przeprosić Was za małą ilość zdjęć defektów lakieru oraz samych pięćdziesiątek z prac. Po prostu w pewnym momencie tak przycisnął mnie czas, że dałem temu spokój.. :roll: :oops:

Do pracy...

Auto po wjeździe na placyk zostało postawione na kobyłki i ogołocone z relingów, kół, tablic rejestracyjnych, listew dachowych:

Dołączona grafika

Ogólny stan lakieru przedstawia ta fotka:

Dołączona grafika

A szpecącym problemem były te odpryski:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zniszczone lampy przód:

Dołączona grafika

Niewiele lepiej tył:

Dołączona grafika

Reszta syfku:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mmmm... =p~

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zacząłem od profili w drzwiach, później przeszedłem na karoserię i nadkola, dekontaminacja, mycie, szparki i zakamarki, glinka. Ta ostatnia nie zebrała dużo, zaczynam doceniać dobry pre-wash :u

Przyszła pora na koła, nie mam fotki 'na sucho', jedynie tuż po spryskaniu, jednakże dobrze widać ilość brudu x_x

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Umyte nadkola wyschły więc można było to ocenić:

Dołączona grafika

Tu z prawej strony na dole troszkę szczotą nie doszedłem, przy myciu po korekcie poprawiłem to :oops:

Dołączona grafika

Koła zostały wypolerowane, dressingi zostawiłem na finał.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Śruby w smar miedziowy i zakładamy felgi na auto. Wieczorny wjazd do garażu, następnego dnia z samego rana zająłem się lakierem. Najpierw okrycie zrobionych kół:

Dołączona grafika

A następnie czyszczenie dremelkiem każdego rudego zalążka:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podkład epoksydowy w dwóch warstwach w odstępach dobowych:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Szpachla:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wygładzona:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Podkład:

Dołączona grafika

Tutaj brzydka rysa na błotniku. W świetlówce bocznej widać przy okazji fatalną kondycję lakieru..

Dołączona grafika

Oraz przypomnienie lamp:

Dołączona grafika

Zostały zmatowione papierem 500 na sucho, później od 1000 do 2500 na mokro i wypolerowane.

Wracając do lakieru. Mnóstwo przygód. Najpierw przez moją nieuwagę zważyłem lakier, później pryskając znowu wszystko spuchło bo było za mokre, dopiero za trzecim razem się udało :roll: Za rady dziękuje dla Pawła Nowickiego :u

Niestety nie mam zdjęć z tego etapu. W zasadzie nie mam już żadnych zdjęć z pracy :?

Lampy tylne zostały wypolerowane w trzech krokach, słupki w piano bardzo mocno zniszczone więc nie wszystko z nich zeszło, lakier obrobiony również w trzech krokach, szyba czołowa wypolerowana tlenkiem ceru. Listę środków podam na końcu.

Zdjęcia gotowego auta 24h po skończeniu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zazdrośnik patrzy.. ;))

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiem, zdjęcia 'po' kiepskie, bez słońca i detali :roll:

Użyte środki:

Dekontaminacja:

- Sanesolv Extra

- Zanitol Plus

- Bilt Hamber glinka soft

Mycie:

- Koch Chemie APC

- CarValet szampon

Koła:

- Nielsen Aluminium Cleaner

- Zanitol Plus

- Sanesolv Extra

- Scholl S17 + pomarańczowa gąbka 80mm ABW

- Collinite 476s

Lakier:

- Menzerna FG500/Presta Super Cut + Futro SNB

- Menzerna IP2000 + Pomarańczowy pad ABW

- Menzerna FF3000 + Żółty pad Flexipads

- IPA

- RejeX + Czarny wafel MS + DA

Szyby:

- Tlenek ceru

- IPA

- AB Clear Vue + Czarny wafel DOL + DA

- Glass Science Rain Clear

Plastiki:

- Nielsen S-A-S

Gumy:

- Meguiars Endurance

- Diamondbrite Replenish

Nie zdziwię się, jeśli nie dotrwacie do końca. No ale ostatnio coś takiego popełniłem i chciałem się z Wami podzielić. Zapraszam do krytykowania i oceniania :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wyszło bardzo ładnie, ale co zrobisz...srebrny :u

No niestety :-?? Ale pod wieczór ładnie odbija ;)

Maska była cała lakierowana ?

Maska lakierowana cała, dach do połowy cieniowany a pozostała część w bezbarwnym. Mówiąc ogólnie: Odtłuszczenie (podwójnie) zmywaczem silikonowym Novol, Epoksydowy nakładany pędzelkiem, między warstwami czekałem do wyschnięcia. Co warstwa, odtłuszczanie. Szpachla Gold nakładana 2 razy szpachelkami Topex również pozostawiona do związania. Epoksydowy i szpachlę wyrównałem P500, pod podkład zmatowiłem również P500 na sucho, odtłuszczenie (znowu x2), podkład akrylowy i szlifowanie P800 na mokro, później odtłuszczenie, baza, wymycie pistoletu, po ok. 40 minutach przetarcie zmywaczem i bezbarwny. Wszystko w jednym ciągu.

A jak wyszła ta rysa na błotniku ?

Chciałem zaprawkowo ale zrobiony został cały błotnik.

Cierpliwość to Ty szachisty chyba masz. :lol:

Dzięki :oops: Siadam i dłubie, później patrzę na zegarek i orientuje się, że pół dnia minęło :roll:

mnie zawsze najbardziej rajcują tylne lampy

Mnie również :D Uwielbiam patrzeć na te żywe i szkliste odbicia po korekcie :u

Baz zdjęć się nie liczy!!!!

Wiedziałem :(

Etap prac który mnie najbardziej interesuje nie został przedstawiony.

Następnym razem. Obiecuję poprawę ^:)^
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze Dżeju, że w dziupli na całego działasz :u Odrobaczony zacnie, tyle, że po oczach mnie kłuje tylna naklejka na zderzaku i zapewne zajechana wycieraczka, bo standardowo krzywo leży :lol: Srebrny może nie szałowy, ale na pewno wyróżni się z tłumu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po oczach mnie kłuje tylna naklejka na zderzaku

Bardziej raziłoby pękniecie ów zderzaka w tym miejscu ;))

zapewne zajechana wycieraczka, bo standardowo krzywo leży

Jeśli chodzi o samo pióro to nie zostało wymienione, właściciel zapomniał kupić. A jeśli chodzi o ramię wycieraczki to było ono odkręcane i przykręcane przez właściciela, prawdę powiedziawszy nie wiem jak wyglądało to przed.. :-??

Zapomniałem dodać w opisie, na pióra poszedł 303 Wiper Treatment :u

Widzę że jesteś w temacie jeżeli chodzi o lakierowanie

Dopiero się uczę ^#(^ :p

Jak schodzi mi lakier bezbarwny (klar) taka plamka gdzieś 2cm na 2cm to co z tym zrobić ?

Ja bym zmatowił P1500 dookoła na 10cm promień i psiknął nowym klarem. Ale aby być pewnym, przedzwoń do Nowickiego :u

Pisałeś coś o dobrym prewashu... Co i jak?

Jak w użytych środkach, Sanesolv (czasem 'dopsikiwany' dwukrotnie), po tym rundka z Zanitolem i zanim podeschnie puszysta piana z pianownicy - mieszanka APC (aby dobrze domyło), VP NSF i szamponu (aby dobrze spieniło) i zostawienie na dłuższą chwilę. Smoły czy innego dziadostwa praktycznie zero. Jeszcze się tego uczę ale odczuwam o wiele większą zmianę na plus w porównaniu do poprzedniego działania (umycie, spryskanie T&GR, wytarcie MF, mycie auta, glinkowanie, etc..).

Dziękuje za komentarze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maska wygląda super, a błotnik lewy przedni też lakierowałeś, bo na nim trochę jakby inny odcień widać, a na masce jest ok.

Jak pisałem wcześniej, błotnik również został polakierowany. Niestety, dobrać na srebrnym kolor to prawdziwa udręka. To była trzecia próba i moim zdaniem najlepsza. Samej podstawy kodu lakieru LA7W są 4 różne rodzaje :shock: x_x :-t

Wszystko zależy od kąta patrzenia, wcześniej kilka godzin auto przestało na placu i ja nawet nie dostrzegałem różnicy w kolorze. Patrząc na wprost jest super, patrząc z boku, średnio, patrząc w góry - super.. Komedia :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na wprost jest super, patrząc z boku, średnio, patrząc w góry - super.. Komedia :?

To samo było z moją Sorento (srebrny metalic), kiedy lakierowali mi tylną klapę w ramach gwarancji.

Robili chyba ze trzy podejścia i zawsze coś było nie tak ~x(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz wytłumaczyć jak zrobiłeś te zaprawki?

W Scenicy mam odpryski bazy do czarnego podkładu i nie opłaca sie lakierować całego elementu bo auto idzie na wiosne na sell i zastanawiam sie jak z tym walczyć. Podkład jest czarny i widać bardzo te piegi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego możesz wytłumaczyć jak zrobiłeś te zaprawki?

A co dokładnie chcesz wiedzieć? Na poprzedniej stronie o tym pisałem, czytałeś cały wątek?

W Scenicy mam odpryski bazy do czarnego podkładu i nie opłaca sie lakierować całego elementu bo auto idzie na wiosne na sell

Tu akurat ze względu na rozpiętość odprysków maska została polakierowana cała, jak chcesz się bawić w prawdziwe zaprawki pędzelkiem zajrzyj do tego tematu:

VW Passat B5 FL No.1

A TUTAJ jest instrukcja jak to zrobić. Ja się na tym wzorowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...