Jump to content

Naprawy typu SPOT


SzaKal

Recommended Posts


Szczerze, to naprawy typu SPOT nie różnią się niczym od standardowych zaprawek lakierniczych. Tylko nazwa SPOT jest fajniejsza niż zaprawka ;)

Pigmenty u każdej z firm są takie same i w takiej samej ilości jak dla standardowych lakierni. Więc jeśli chcesz robić SPOTy dobrej jakości, nie APP to wystarczy zwykły pistolet lakierniczy, jakiś spot blender w sprayu i dobry kolorysta, który wymiesza ci odpowiednią bazę.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz co, ja mam jedynie doświadczenie w funkcjonowaniu tego typu rzeczy w naszym zakładzie. My mamy swój własny mieszalnik, kolorystę, cały color box oraz jeszcze jakieś tam inne zabawki typu foto-spektrometr czy jak mu tam...

Posiadanie własnych pigmentów to bardzo kosztowna zabawa. Tym bardziej, że jest ich pewnie z 50 rodzajów. Możesz kupić pigment, bo np. potrzebujesz zrobić czerwony na skodę i okazuje się, że w recepturze na 100 ml masz podane "dolać 0,8 grama fioletu" i co wtedy? Kupisz pigment 0,5 L za grubą kasę wlejesz 0,0008 i z resztą zostajesz do końca życia.

Przy robieniu zaprawek jako dodatkowych usług zdecydowanie doradzałbym skorzystanie z zewnętrznej mieszalni, która przygotuje ci lakier. Co więcej w mniejszych zakładach zajmujących się lakierowaniem również często korzystają z zewnętrznych mieszalni, które robią dla nich kolor.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...