Skocz do zawartości

FSO Matiz. Mój pędziwiatr ;)


tata_jerzyka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam po raz pierwszy na tym forum. Wcześniej byłem aktywnym userem kosmetykauat.pl ale z powodu wielkich i bolesnych kompleksów administracji i moderatorów- opuściłem to magiczne miejsce :f Tutaj zdaje się zauważyć, iż atmosfera jest bardziej przyjazna i sprzyjająca jakimkolwiek konwersacjom w kręgu detailerów. Ale do rzeczy:

* Mycie aktywną pianą Magic Foam od PB

* Mycie szamponem Meguiar's Gold Class

* Glinka BH + Poorboy's QD+ jako poślizg

* Polerka HITACHI

* Pad gąbkowy 3M żółty "plaster miodu"

* Mały pad gąbkowy 3M żółty

* Pasty: 3M ff i sr oraz Meguiar's Ultimate Compound

* PlastX jako pasta do polerki kloszy lamp.

* IPA

* Cleaner AutoGlym SRP

* Wosk Swisswax Mirage.

---------------------------------------------------------------------------------------

KOSZT: +/- 1000,- na same kosmetyki :blee:

Całość prac przeprowadził zaprzyjaźniony detailer z forum za co z góry serdecznie dzięki. Wszystkie środki oprócz maszyny polerskiej i myjki kupiłem sam. W zasadzie szukam jakiegoś sensownego sklepu dla detailerów który nie leci w kulki z klientem. Na swoją przesyłkę czekałem... 1.5 tygodnia :stop: ale było warto.Drugą część zdjęć wrzucę jutro.

PACJENT: FSO Matiz

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

MYCIE: Magic Foam

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

INSPEKCJA:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać na powyższym nie jest zbyt różowo. Ale zważając że lakier ma 8 lat i był myty tylko na myjniach automatycznych, stwierdzam że dramatu nie ma.

OKLEJANIE: Taśma 3M

Dołączona grafika

KOREKTA: Pasty 3M

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

LAMPY: PlastX i mały pad 3M

przed:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

po:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

NO I EFEKT KOŃCOWY POLEROWANIA (po przetarciu IPA oraz przed cleanerem i woskowaniem!)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Efekt urywa jaja. Wszelkim malkontentom i zrzędom od razu piszę iż nie zależało mi na korekcie 100% gdyż to jest totalny bezsens, strata czasu i pieniędzy w aucie używanym na co dzień. Zdaję sobię sprawę, że moja relacja nie jest super mega hiper nasa chwdp profi ale "to jest mój pierwszy raz" ;)

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Nic nie oklejone było? :shock: Widzę że pasta weszła w szczeliny przy lampach -pewnie umyłeś wszystko później ale, ułatwiłoby Ci to pracę i mniej roboty z czyszczeniem później ;)

Efekt ładny tylko dałbyś jakieś foto z całością samochodu po pracy :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj zdaje się zauważyć, iż atmosfera jest bardziej przyjazna i sprzyjająca jakimkolwiek konwersacjom w kręgu detailerów.

My tutaj nie jestesmy pro detailerami jak wiekszosc osob tam sie za takich uwaza tylko luźną zwariowana rodzinką jak to mawia JJ :D . Troche za mało zamaskowałeś, ale teraz bedziesz wiedział na przyszłośc :u . Po tej relacji jest niedosyt bo nie ma zadnych zdjec 50-50 ani tez nie ruszyłes felg, opon i innych tego typu :lol: . A matizem tez sie kiedys woziłem :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, hej, hej... na samym końcu mojej relacji jest taki mały haczyk: "cdn..." :f Jutro będzie dalsza część relacji z woskowania i nakładania dressingów. Wiem że jest to wisienka na torcie dlatego nie śmiałbym zostawić tego tematu na tymże etapie 8-) Zamaskowałem wszystkie klamki i listwy drzwiowe, plastiki na tylnej szybie i lusterka. Szczelin przy lampach nie ruszałem aczkolwiek pasta normalnie zmyła się za pomocą aktywnej piany i myjki. Także jest OK.

Swoją drogą, serdecznie dziękuję za ciepłe przyjęcie i wyrozumiałość dla żółtodzioba. Dobrze by było aby na tym forum panowały relacje międzyludzkie na takim poziomie jak dotychczas :ymblushing:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wedle moich obietnic, wrzucam drugą część zmagań z Matizem. Jak widać warunki pracy iście partyzanckie, auto wykańczałem sam bez niczyjej pomocy, łapy brudne także i zdjęcia powierzchownie. Najważniejsze, czyli efekt końcowy uwieczniłem chyba dobrze. Swirlli w zasadzie brak z czego jestem mega zadowolony. Miała być korekta na 70-80% wyszła praktycznie na 100 :) Do ostatecznego zabezpieczenia miałem użyć QD+ od Pb ale znajomy który "darł" mi lakier nie mógł się nachwalić Spectruma od K2. Dlategoż Swissa pokryłem K2 :f Moje spostrzeżenia zamieszczam poniżej a teraz zapraszam do przejrzenia galerii. Tak więc:

- położony wosk Swisswax Mirage. Pomiędzy moimi dłońmi widać przejście odcieniu, po lewej Swiss, po prawej "sucha" blacha.

Dołączona grafika

tutaj widać to lepiej:

Dołączona grafika

efekt? Chyba jeden z najlepszych wosków jaki dane mi było kłaść na lakier.

-dalsze zabezpieczanie lakieru i plastików przy pomocy Spectrum od K2:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

nasz bohater:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

lewa połowa maski- wtarte QD K2

Dołączona grafika

Dołączona grafika

tak samo postąpiłem z plastikami pod maską

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

-na rolki nałożyłem dressing od Turtle Wax z serii Platinum

Dołączona grafika

-to teraz czas na tą tortową wisienkę. BA DUMM TA TSSSSS:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Bóg wysłuchał moich próśb i na chwilkę włączył słońce :ugeek:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jeżeli chodzi o lakier to by było na tyle. W najbliższy weekend ogarnę środek auta. Wiem, że relacja nie spełnia Waszych oczekiwań bo w porównaniu z tym co prezentujecie to jest dno i żenada, ale warunki w jakich mi przyszło pracować deko tłumaczą ten fakt. Takie są uroki życia w blokowiskach. Co do samego QD Spectrum: super się nim pracuje. Bardzo łatwo się aplikuje, tzn jest dobry atomizer. Nie "leje" dużych kropel na lakier tylko zostawia mgiełkę. Faktycznie, tak jak zapewnia producent wystarczy spryskać i delikatnie przetrzeć fibrą. Mój obecny Poorboy's QD+ niestety ale zostawia po sobie smugi które trzeba potem spolerować. Zobaczymy jak z trwałością powłoki.

Jeszcze raz dziękuję za odwiedzenie mojej relacji i wyrozumiałość. Czekam na słowa krytyki :ymhug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co tu krytykować? ;) Jest ładnie :u

Dressing zółwika do opon jak się wchłonie będzie ładny efekt bo na początku jest strasznie oczojebny, ale trwały i później przyjemny w wyglądzie(mam go więc wiem jak wygląda ;) )

QD PB być może w taką pogodę niezbyt chce współpracować. Mam kilka QD i niektóre zostawiają smugi jak tylko jest zimniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że relacja nie spełnia Waszych oczekiwań bo w porównaniu z tym co prezentujecie to jest dno i żenada,

Ja na razie jeszcze nic nie zaprezentowałem więc dla mnie to nie jest żenada.Przyjemny projekt i efekty :u

A Oni to się popisują a zdjęcia robią im fachowcy,a jak fotografowi żle wychodzą zdjęcia to kaze im poprawiać aż do skutku =)) a Ten z Wieliczki potem wraca o 22.00 do domu. =))

Żartowałem. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację Marcin, żółw robi dobrą robotę i przy tym kosztuje nie wiele. Nałożyłem 2 warstwy jakieś 2 tygodnie temu. Do czasu korekty i dogłębnego mycia Magic Foam'em trzymał się na oponach dzielnie. Wszyscy widzą jaka pogoda. 14dni jazdy w jesienną pluchę, mycie co 3-4dni i nadal tworzył piękny satynowy efekt. 100% zadowolenia.

Dziś do mojej kolekcji dołączył nowy zawodnik:

Dołączona grafika

I tak po za konkursem, na pokład Matiza trafiła dokładka zderzaka:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale z czego AB magi foam lales ze tak slabo wyszlo?

Ponawiam pytanie bo piana licha :-??

kolor lakieru fajny, pasują do niego dymionie lampki i kierunki

+1 :u

Sympatyczna relacja, ja natomiast mam parę pytań:

1. Kto robił korektę?

2. Jak ta osoba ocenia Hitachi?

3. Czy nie uważasz, że Spectrum na plastiki to krótkotrwały efekt? A może to ja go pod tym względem nie doceniam bo u mnie szybko znikał.

4. To fabryczny kolor auta?

Lakier ładnie pociemniony, skoro masz teraz auto na 100% to dbaj jak trzeba ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ. śpieszę z odpowiedziami na Twoje pytania:

Megi Foam lany był z opryskiwacza, zapomniałem jego nazwy- taki oczojebny zielony kolor, dość popularny na alternatywnym forum ;) Przerobiony był w.g pomysłu usera z alternatywnego, czyli nawiercona rurka doprowadzająca płyn oraz dysza spieniająca Kwazar.

1) Maya z alternatywnego

2) Pytaj jego. Ale polerka jest mega cicha i dokładna. Nie czuć żadnych luzów w mechanice. Mięciutki start, nie wyrywa się z rąk. Popracowałem nią kilka minut i powiem tak: Japonia :D

3) Nałożyłem go pierwszy raz w dniu dzisiejszym. Osoba polecająca mi ten środek nie mogła się go nachwalić. Zdam relację z trwałości na forum, nie ma lipy ;) Ale sam proces aplikacji, zapach i efekt finalny przewyższa zdecydowanie QD+ od PB. Jeżeli K2 utrzyma się w obecnych warunkach tak długo jak dressing do opon TurtleWax, to będę ich stałym klientem na ten produkt.

4) Tak, to jest fabryczny lakier! Wprowadzony został do palety barw po całkowitym przejęciu przez FSO praw do produkcji Matiza i Lanosa. Auta te można rozpoznać właśnie po znaczku na masce FSO a nie Deu :ymsmug:

EDIT:

MAROLEX :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dressing zółwika do opon jak się wchłonie będzie ładny efekt bo na początku jest strasznie oczojebny, ale trwały i później przyjemny w wyglądzie(mam go więc wiem jak wygląda ;) )

Potwierdzam, mam jeszcze gdzieś trochę tego dressingu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma opier***ania się. Dziś dostałem paczuszkę z długo poszukiwanymi lampami to Tiza. Produkcja polska co gwarantuje konkretną jakość. Ale do rzeczy:

MISJA: *usunąć stary zalegający brud; *usunąć odbarwienia plastiku; *usunąć rysy z powierzchni klosza.

CEL: * łet luk! ;)

ARSENAŁ: * Sonax APC; * Meguiar's UC' *Autoglym SRP; *TurtleWax Tyre Dressing; *Autofinesse Spitz; * Wosk 3M; *K2 Quantum; *German TRIcolor; *mikrofibry; *śrubokręt :f

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

STAGE1: Przygotowanie powierzchni- czyszczenie całości APC Sonaxa, usuwanie rys przy pomocy UC i "niemca".

Dołączona grafika

Dołączona grafika

STAGE2: Odżywianie plastiku i klosza- na dolną część nałożony "żółw", potem polerka i na to Autofinesse. Na klosz poszedł cleaner SRP, potem wosk 3M i ostateczne pokrycie Spectrum'em.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

STAGE3: efekt! :ymsmug:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pod koniec roboty do piwnicy zeszła małżonka. W skrócie rozmowa wyglądała tak:

Żona: co Ty robisz?

Ja: no czyszcze se lampy.

Ż: ale Ty je woskujesz...

J: no tak...

Ż: jesteś chory!

Czy to już jest choroba? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...