Skocz do zawartości

Felgi RS6


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Projekcik troszkę inny niż wszystkie ale mimo to chciałem się z Wami podzielić swoimi wypocinami :oops:

Właściciel dobrze mi znanej S8 nosił się z zamiarem zakupienia nowych felg do swojego wozidełka. Jak się okazało, alusy były w opłakanym stanie i było dużo wątpliwości czy jest sens je brać. Obiecałem, że je obejrzę i spróbuje naprawić ile dam radę.

Felgi przyszły kurierem prosto do mnie więc otworzyłem paczkę i obejrzałem co to za kwiatki.

Brudu nie było za wiele, widać, że sprzedający przeciągnął je z grubsza mokrą szmatą ;)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Najgorsze były rysy i zmatowienia, jakby od używania zmywaka kuchennego lub innego guana, miejscami z przetarciem koloru..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

O Bogowie..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Mieliśmy 2 dni na ewentualną odsyłkę więc szybkie przemycie i sprawdzenie czy rysy znikną. Palec + MF + Menzerna FG500 i mała pięćdziesiątka:

Dołączona grafika

Coś szło ale trzeba było nad tym dłużej posiedzieć..

W międzyczasie, z powodu rantów w opłakanym stanie, właściciel poprosił mnie abym i z tym coś zrobił. Załadowałem więc felgę do auta, zawiozłem na dobór koloru a później zacząłem przygotowywać powierzchnię.

A było co przygotowywać:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Krawędzie wygładzone dremelkiem (ależ to przydatne urządzenie :u )

Dołączona grafika

Czas na malowanko:

Dołączona grafika

Później polerowanko:

Dołączona grafika

Nałożyłem 4 grube warstwy farby które wygładziłem później papierem ściernym i ostatecznie, cienko, pokryłem następną warstwą farby aby wyrównać fakturę powłoki.

Poza tym wypolerowałem ręcznie wszystkie fronty (kupiłem stożek Lare ale w ogóle się nie sprawdził.. :-q ) przy użyciu Menzerny FG500 oraz MF. Robiłem po 3 podejścia. Bębny wypolerowane futrem. Całość została później przeleciana S17 na pomarańczowej gąbce ABW. Na końcu felgi zostały zabezpieczone woskiem Collinite 476s.

Tak wyszło ostatecznie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Zaczęło się nawet odbijać:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Na aucie:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wiem, nie wyszło idealnie, z 50cm widać chałturę ( :roll: ), ale jak właściciel zobaczył kółka, zacytował tytuł nowego filmu o pewnych polskich raperach ;)

W momencie pisania relacji przyszło mi do głowy, że mogłem użyć pistoletu, no ale.. :roll:

Może następnym razem.

Pozdrawiam gorąco :-h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


nichce cie rozczarowac...ale dlugo ten kolor nie polezy

Dlaczego?

Właściciel dostał farbę, w razie czego będzie uzupełniał ;)

Mi się podoba to nie apteka

O toto :u

Z 50 cm to 2latek tylko zobaczy chałturę

Później staliśmy przy aucie zgięci w pół i szukaliśmy uzupełnień - było ciężko \:D/
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dało sie już wiecej ich spolerowac?

Wycinając więcej rantu musiałbym dołożyć więcej farby a te cztery warstwy które były i tak miały problem z wyschnięciem :(

Ogólnie, gdybym miał zrobić je na lalkę, potrzebowałbym więcej czasu. A jego nie miałem :roll:

Rozumiem że ubytki uzupełniłeś ? jeżeli tak to czym ?

Ubytki uzupełnione na grubo farbą i pędzelkiem malarskim ;)

Powierzchnie jakoś przygotowałeś przed lakierowaniem ?

Przed malowaniem ;) Zwykłe zeszlifowanie krawędzi oraz odtłuszczenie zmywaczem silikonowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi ważymy nie tylko ciężarkami ale ustawieniem opony.

Jestem pewien że poszło lekko ;)

to wiem tylko nie wiem ile dżeju zdarł rantu :u

najlepiej to szkiełkowanie proszek piec i klar - ale tak też ładnie żeby nei było że się czepiam :ymapplause:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...