Jump to content

Glinka carpro recencja , glinka BH i nigdy nie glinkowaneBMW


Venom

Recommended Posts

Dostałem w swoje ręce glinkę carpro więc podzielę się nowym "doświadczeniem" wcześniej jak coś robiłem to pracowałem na glince bilt hamblera i byłem zadowolony.

Dołączona grafika

Zrobiłem dopiero dwa auta zieloną glinką , nowe A6 2012 rok bo była cała w jakimś osadzie, z tego co wiem właściciel auta drogi buduje, więc pewnie jakiś syf z dróg, oraz vw beatla cabrio.

Ciężko było mi kalkulatorem złapać ten syf jaki był na aucie, ale zrobiłem zdjęcie szyby i tutaj jest widoczny ten osad

Dołączona grafika

Cały lakier i wszystkie szyby były zafajdane w tym osadzie. Dotykając ręką było czuć ogromną chropowatość powierzchni.

PS w ogóle zastanawiam się jak mają się komparatory chropowatości powierzchni do użycia danego typu glinki. Chodzi mi o ocenę powierzchni według norm i dopasowanie danego typu glinki do danej powierzchni.

Po glinkowaniu powierzchnia zrobiła się bardzo gładka, niestety nie robiłem zdjęć bo tego uchwycić tą moją lustrzanką nie dało rady.

Dołączona grafika

Glinka po zabiegu wyglądała tak:

Dołączona grafika

Jeśli chodzi o efekt czyszczenia powierzchni to zdała egzamin bo zarówno w audi jak i vw odczyściła powierzchnię. Dodatkowo przyjemnie się z nią pracuje, dosyć plastyczna. Do poślizgu używałem szamponu z wodą. To jeśli chodzi o plusy. Teraz przejdę do mniej przyjemnej części. Niestety , ale glinka narobiła mnóstwo rys. Pracując przy audi pomyślałem że może jakiś błąd w sztuce, ale poślizg był , glinkę ugniatałem , płukałem itp. Pracując w identyczny sposób glinką bilt hamblera nie było czegoś takiego. Kilka zdjęć audi i vw :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Być może popełniłem jakiś błąd w sztuce, ale nie miałem jeszcze czegoś takiego. Ogólnie fajnie się pracuje , ale jakbym miał tylko wyglinkować auto i oddać dla kogoś to na pewno nie użyłbym glinki carpro(oczywiście jeszcze muszę potestować na innych lakierach i może coś jeszcze mi doradzicie to również wezmę to pod uwagę). Jak na auto pod korektę to przejdzie :D

Link to comment
Share on other sites


  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Może ten syf drogowy(pył z mączki czy podbudowy zawierający mikro kamyczki) narobił takich rys :?:

Też to brałem pod uwagę, ale zrobiłem dwa auta żeby zobaczyć i na jednym i na drugim narobiło się takich rys.

minetoo no tak racja , ale nie widziałem jeszcze takich śladów po glinkowaniu , więc to mnie zdziwiło.

Link to comment
Share on other sites

Wobec tego glinka jest zbyt twarda do obecnego lakieru/zanieczyszczeń i należy wybrać miększą.

Glinkę dopasowujemy jak pady.

Wskazuje to na klasyfikację glinki jako "heavy duty" czyli np do usuwania odkurzu a nie przygotowania lakieru pod lsp.

Link to comment
Share on other sites

Miłosz, moim zdaniem dajesz za mało lubryfikantu i po prostu glinka staje tworząc zarysowania :). A dodatkowo pewnie za mocno ciągasz ją po lakierze. Powinieneś lać ile wlezie. Coś jak w tym filmiku:

HNAmZPgcBzU

w 2 minucie :D. Zmniejsz też wielkość kawałków glinek, które używasz na jeden raz- mi takimi 30-40 g kawałkami źle się pracuje. Używałem zieloną glinkę na japońskich miękkich lakierach i była całkiem spoko. W jednym przypadku nie ściągnęła mi nawet 2 miesięcznego Track Claw ani DG AW. Takich zarysowań nie miałem ;). Żółta powinna być jeszcze twardsza... Dużą zaletą tych produktów CarPro jest odporność na mocną chemię- można spokojnie glinkować na IronX-ach itp. i nic się nie dzieje .
Link to comment
Share on other sites

Cały czas brałem rękawicę megsa i zwilżałem powierzchnię , co do tarcia to robiłem takim naciskiem jak zawsze, nie umiem tutaj sprecyzować tego, ale jakoś specjalnie jak to mówią na chama nie ciskałem :P Może zmienić lubryfikant ? ale to najpierw może zrobię sam dla siebie jakieś 50/50 żółta/zielona.

Link to comment
Share on other sites

Z glinkowaniem to jest tak, że ma być ślisko jakby... hmmm... no ten... dużo lubrykantu!!!

Glinka musi być ciepła/miękka, więc wiadro z gorącą/ciepłą wodą do ogrzewania rąk i glinki niezbędnę = dobrze ugnieciona.

Przy takiej metodzie powstałe miniślady zostaną zniwelowane przez większość cleanerów, które zastosuje się w następnych etapach.

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co sie oszukiwac, glinki czasem zostawiaja slady po sobie, niektore rysuja inne matuja. Nie sa to jakies wieksze problemy i latwo rozwiazac. Co do glinek to jedno powiem: patent maja w USA sprzedali Japonczyka....jesli glinka malo kosztuje i pochodzi z innego kraju to jakosc nie jest najlepsza

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy
×
×
  • Create New...