Skocz do zawartości

[Test] Angelwax FastFoam Professional Detailing Snowfoam


MrCleaner

Rekomendowane odpowiedzi

Chcielibyśmy zaprezentować Wam mały test nowej i nieznanej jeszcze większości detailerów w Polsce piany Angelwax FastFoam.

http://mrcleaner.pl/wm.php?img=b37445368bb7e5713b951d57cb5cfebfd46c

http://mrcleaner.pl/angelwax-fastfoam-professional-detailing-snowfoam-1l-piana-aktywna-p2169.html

Opis:

Angelwax Fastfoam to profesjonalna detailingowa piana aktywna, wykorzystywany przez detailerów na całym świecie. Ten super skoncentrowany preparat został zaprojektowany do tworzenia warstwy lepkiej piany, która pokrywa pojazd i przylega do jego powierzchni, bezpiecznie usuwając przy tym warstwę brudu ulicznego i innych szkodliwych osadów z karoserii pojazdu. Fastfoam został specjalnie zaprojektowany, aby zapewnić jak najlepsze rezultaty, podczas stosowania zarówno w pianownicy ręcznej jak i pianownicy połączonej z myjką ciśnieniową.

Fastfoam można rozcieńczać z wodą jako delikatny pre-wash - 1:25 lub do usuwania silniejszych zabrudzeń - 1:9.

Fastfoam Professional Detailing Snowfoam, został uhonorowany w 2012 roku, tytułem "Recommended Snowfoam" przez redakcję brytyjskiego pisma motoryzacyjnego Auto Express.

Im dłużej piana pozostaje na pojeździe, tym skuteczniejszej jej działanie przy rozkładaniu brudu. Należy jednak pamiętać by nie pozostawiać jej do zaschnięcia.

Jako obiekt testowy posłużyło nam dość silnie zabrudzone Audi A6 C6.

Tak prezentowało się przed zastosowaniem piany FastFoam.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Pianę rozcieńczyliśmy z wodą w proporcji 1:9 i nałożyliśmy na auto przy użyciu pianownicy typu PA podłączonej do myjki ciśnieniowej.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak widać, piana wyszła całkiem przyjemna.

Po około 10 minutach zaczynamy spłukiwać.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Według nas, jak na zupełnie bezdotykowe mycie, rezultat jest naprawdę świetny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


piana po nałożeniu wygląda nieźle i chyba tez nieźle domywa w tym mocniejszym stężeniu, a jak wypada w porównaniu z innymi pianami chodzi mi o cena/jakość/właściwości czyszczące/bezpieczeństwo dla wosku?

Biorąc pod uwagę cenę 38zł za litr, naszym zdaniem przebija stosunkiem cena/jakość takie piany jak PH Neutral czy Magifoam

Domywa podobnie do Advanced z ValetPRO, ale za to cena znacznie przystępniejsza.

Przy zalecanych przez producenta stężeniach piana powinna być "wax safe".

Z naszych obserwacji wynika, że nie narusza ona w zauważalny sposób LSP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianę rozcieńczyliśmy z wodą w proporcji 1:9 i nałożyliśmy na auto przy użyciu pianownicy typu PA podłączonej do myjki ciśnieniowej.

Ile obrotów na pokrętle pianownicy zrobiliście oraz jaką myjką pracujecie (przepływ wody w l/h oraz ciśnienie), że byliście w stanie zastosować takie stężenie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mały teścik ode mnie ;)

Na początek... przygotowujemy miksturę ;)

Pianownica PA, Karcher K5.55, piana 1:9 z ciepłą wodą...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czas na "pacjenta"... Mój daily - Audi A4, woskowane na początku października PB nattys blue, od tego czasu myte dwa razy ręcznie, reszta bezdotyk ( dużo proszku + płukanie )...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Czas na pianowanie…

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po około 8 minutach zacząłem płukać...

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Piana po około 40 minutach ;)

Dołączona grafika

Kilka słów na koniec... Jak widać po fotkach coś tam jeszcze zostało ale piana nie jest po to żeby idealnie domyć ;) W porównaniu do ValetPro PH neutral Snow Foam siła domywania w mojej opinii duuuużo większa, sama piana na bardzo porównywalnym poziomie przy podobnych proporcjach ;)

Piana na pewno zostanie w moim arsenale ;)

Na mycie czeka jeszcze jedno auto, na którym zrobię test 50/50 z samą wodą z myjki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gracjan za test :u

Mamy nadzieję, że jesteś zadowolony z zakupu :D

Jestem mega zadowolony :u

Sami widzieliście że na żywo fajnie to wygląda, jakby czas nie gonił i przyłożyć się lepiej do myjki to można osiągnąć bardzo fajny efekt jak na prewash ;)

Jeszcze "cygaro" będzie brane więc uzupełnię teścik ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gracjan, a gdzie Ci spoilery w S4-ce pourywało? Dodatkowo musisz zmienić wosk bo Ci mocno kolor przyciemniło :)) =))

A apropos pian, to "odkryłem" i przetestowałem (w sumie dzięki JJ.-owi i jego testowi piany), że super piana wychodzi w pianownicy PA przy zastosowaniu w ogóle nierozcieńczonej piany. Podpiąłem wczoraj butelkę z VP PH Neutral do pianownicy i przy odpowiednim wyregulowaniu pokrętłem piana super! Po wypianowaniu całej Laguny, zeszło może ok 1cm z poziomu (z 1l butelki). Nie wiem ile to ml. :-?? Jedno jest pewne: ja już rozcieńczać nie będę! Nie ma sensu - po to jest pokrętło na pianownicy, a gwinty z litrowych butelek pasują... :ymparty: :ymparty:

Chyba trzeba będzie tego AngelWax-a wypróbować... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...