Skocz do zawartości

Jeep Grand Cherokee 5.7 HEMI by Blaszczu & Soll


blaszczu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

W ostatnim czasie trafił nam się ciekawy "pacjent" którego stwierdziłem, że fajnie byłoby pokazać - Jeep Grand Cherokee z silnikiem 5.7 HEMI. Samochód w świetnym stanie - rocznik 2011, przebieg niecałe 43 000 km. Trafił do nas na delikatną korektę z zabezpieczeniem powłoką kwarcową.

Mycie:

*Myjka Karcher

*2 wiadra

*Dodo Juice Born to be Mild

*Meguiar`s Microfiber Wash Mitt

Przygotowanie lakieru:

*Bilt Hamber Medium Clay

*ValetPRO Citrus Bling

*SNB Sanesolv

Korekta:

*Pasty średnie (m.in. 4Nano, Menzerna PF 2500, Scholl s17)

*Makita CB 9227 CB, Lare EPL-11

Zabezpieczenie:

*4Nano Lack Protect 3D

*4Nano Spray`n`Wipe

*4Nano Premium Vision

Inne:

*Nielsen Cyclone

*Nielsen S-A-S

*Nielsen Brillance

*4Nano Glass Shine

*4Nano Rim Cleaner

*Fibry, szczotki, pędzle itp.

I pewnie wiele innych o których już zapomniałem :)

Niestety nie ma fotek z pędzelkami, 50/50 czy innych - nie było na to czasu :(

Zdjęcia:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wnętrzu oczywiście też coś tam się oberwało :)

Dołączona grafika

Dołączona grafika

No i to co tygrysy lubią najbardziej ;)

Dołączona grafika

Jednym słowem "nothing special" ;)

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Duże bydle- fajnie wyszło :u. Kolos więc czasu na kupę zdjęć nie było- zrozumiałe :). Nie macie problemów z myciem wieczorem (czy w nocy) w świetle halogenów? ;) Bo to tak średnio widać chyba co się robi, a i sąsiedzi pewnie patrzą się jak na czubków :D. Dach na drabinie robiony?

A tak z ciekawosci Przygotowanie lakieru:ValetPRO Citrus Bling, to znaczy jak?

Pewnie chodzi o poślizg do glinki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się ValetPRO poszedł jako poślizg do glinki :)

Daliśmy radę z myciem - halogeny + światło zewnętrzne na podwórku dało dobre efekty :) tukolarz, sąsiedzi to i w dzień patrzą jak na czubków hehe :D

Menzerna PF 2500, Scholl s17 która poszła jako finisz ?

Przy tym projekcie testowaliśmy różne pasty więc żadna z nich nie była finiszem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo dobrze pracowało zarówno średnią jak i ostrzejszą pastą od 4nano, jednoetapowe, dziwne, ale ta bardziej tnąca lepiej się wyparcowuje, praktycznie do zera, pad średni pomarańczowy.

Ja robiłem z drabiny dach, bo mam długie łapska, a Maciek to ledwo do relingu sięgał :mrgreen:

Ty się Tadeusz pytasz czy nie mamy problemu z myciem przy reflektorze?

To jest luksus w porównaniu z myciem przy świetle latarni, kiedy halogen się wywalił i zrobił pfffff- tak musiałem moją Fabkę niestety potraktować.

Dodam coś o Jeepach, chodzą potwierdzne plotki o słabej jakości Dżipów, ten model z rocznika 2011 należy już jednak do nowego "świata"

Po roku nic nie skrzypi, materiały dobrej jakości, luksus czuć we wnętrzu, jeszcze skubaniec pachniał skórą. No i ta wszędobylska elektronika.

Oby mu kabelek się jakiś nie przetarł, bo będzie kwadratowa dupa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć jest więcej, ale Maćkowi się wrzucać nie chce :mrgreen: , zresztą 50-tek nie robiliśmy, bo ciężko by było je złapać, ryski na lakierze były, ale ogólnie był zabezpieczony jakimś kwarcem (ok. roku-1,5). Zmatowiały nie był na pewno.

Muszę się przyznać, ale zdjęcia to się dopiero uczymy dobre robić, więc wyszły bez jakiegoś artyzmu :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to bardziej V8 - ma 352 kM, ten jest trochę "okrojony". Zresztą nie wiem, dowodu nie widziałem :mrgreen:

Dupy dałem, to przecież jest V8 a więc moc zirka 352 kucyki amerykańskie. Jest jeszcze uboższy brat bliźniak (tak czytałem, o mocy koło 240 kM - też dziwne mi się to wydaje).

Ale auto klasa, naprawdę Jeep zrobił skok na Europę tym autem, typowo pod nasze gusta, dawno nie widziałem tak dobrze zrobionego amerykańca :u .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby było śmieszniej przy takiej pojemności moc ok. 230 kM

Overland :-bd

Walnąłeś się o drobne 120 KM :) ten motor ma 352 KM :f

http://www.jeep.pl/specs/gr_cherokee_cennik.pdf

Coś mi się nie chciało wierzyć że kowboje "zepsuli" HEMI.

Miałem poprzedni model JGC z 5,7 HEMI i on miał 330 KM :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś w necie znalazłem info że są też HEMI-ki o mocy 241 kM, też mi się wierzyć nie chce.

Jest ta maszyna doposażona ostro, porucznik właściciela mówił, że dobrze że przy zakupie nie było SRT (jeszcze nie był wprowadzony do sprzedaży) :ymdevil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...