Jump to content

Jaguar XJ 2.7D Pre-sale detailing


Recommended Posts

Nadszedł czas na relację z przygotowania do sprzedaży dość rzadko spotykanego na naszych drogach samochodu, jakim jest Jaguar XJ.

Samochód dotarł do nas w nie najlepszym stanie, przez dłuższy okres czasu nie był on wogóle użytkowany w związku z czym wiele zabrudzeń zdążyło mocno wgryźć się w lakier.

Auto na początek dokładnie umyliśmy, do czego posłużyły nam FastFoam jako pre-wash oraz Superior Automotive Shampoo, a następnie potraktowaliśmy Tar & Glue Remover'em w celu usunięcia smoły, po czym wyglinkowaliśmy glinką Angelwax Soft Grade Claybar, która miała co zbierać z tego lakieru. Felgi wyczyściliśmy Original Bilberry'm 1:10.

Po dokładnym wyczyszczeniu lakieru, zajęliśmy się jego przygotowaniem pod wosk. Do tego celu użyliśmy Scholl'a W09 na żółtym padzie Monster Shine, który znacząco wpłynął na odświeżenie wyglądu tego dość zmęczonego lakieru. W połączeniu z woskiem Angelwax Body Wax sprawił natomiast, że jak na srebrny kolor, auto zaczęło wyglądać naprawdę świetnie.

Opony posmarowane zostały Dodo Juice Supernatural Tyre Dressing, który nadał im świeżego wyglądu, bez przesadnego świecenia, które zwłaszcza w takim aucie byłoby zdecydowanie nie na miejscu.

Wewnątrz oczywiście odkurzyliśmy wykładziny i wyczyściliśmy gumowe dywaniki, a jeden z nich jako, że posiadam welurową wstawkę, która uległa zniszczeniu, naprawiliśmy wklejając nowy welur. Plastiki wewnętrzne odświeżyliśmy Scholl'em Speed 9000, a w miejscach naprawdę silnie zabrudzonych wspomagaliśmy się APC Nielsena.

Skórę wyczyściliśmy i odżywiliśmy zestawem Gliptone'a dostosowanym do jej odcienia.

Jak niemal zawsze, przy takim kolorze wnętrza, różnica po wyczyszczeniu była znacząca.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites


Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...