Skocz do zawartości

Toyota Paint Protection System vs Zirconite vs...


minetoo

Rekomendowane odpowiedzi

Minetoo testuje.

Dzisiaj na tapecie ponownie długodystansowcy (przynajmniej z założenia).

Z góry przepraszam za pyłki na panelu testowym.

Ot fruwało i wylądowało....

Pierwszy to Toyota Paint Protection System.

System nie wprowadzony do sprzedaży dostępny i stosowany na serwisie Toyota/Lexus.

Zestaw składa się z cleanera A i powłoki B.

Cleaner to ciecz o zapachu chemicznym innym niż alkohol.

Cleaner nie paruje, jest oleisty zbliżony do cleanera firmy Sonax.

Powłoka to zawiesista ciecz o zapachu chemicznym który przypomina mi produkt z jakim miałem niegdyś do czynienia jednak nie potrafię sobie przypomnieć co to było....

Nałożenie i starcie jest bardzo proste aczkolwiek występują tendencje do smużenia.

Śliskość duża, przyciemnienie powierzchni bardzo zauważalne na wysokim poziomie.

Drugi produkt to Zirconite 6 Years Protection.

6 lat ochrony lakieru...no ok wyzbędę się tu komentarza.....

Produkt jak poprzednik składa się z dwóch etapów.

Cleaner to ewidentnie szybko parujący alkohol inny niż isopropanol.

Produkt zasadniczy to biała pasta o niemal niewyczuwalnym zapachu, łatwa w rozprowadzeniu ale już nie tak przyjemna w starciu.

Nie ma tragedii ale może być lepiej.

Śliskość....nieprawdopodobna!

Nie pamiętam co innego było by tak niesamowicie śliskie.

Przyciemnienie widoczne lecz znam lepsze....

Preparaty zostały nałożone na klapę dobrze znanej tajnej policyjnej Vectry (chyba już nie taka tajna :lol: )

Powierzchnia poddana korekcie i odtłuszczona w sposób absolutny.

Tak to wygląda.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu widać oleistość cleanera Toyota

Dołączona grafika

A tu sama powłoka Toyota

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Powłoka Zirconite

Dołączona grafika

Od lewej Toyota , pasek neutralny i Zirconite.

Widać doskonale przyciemnienie poweirzchni zwłaszcza w przypadku Toyota.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Krople w analogicznej kolejności:

Toyota

Dołączona grafika

Zirconite:

Dołączona grafika

Przyjrzyjmy się z bliska.

Toyota:

Dołączona grafika

Zirconite:

Dołączona grafika

Poniżej krótkie video poglądowe.

Wybaczcie jakość....

_vlyswu9KjE

Może ktoś się zastanawia dlaczego całą prawą stronę klapy pozostawiłem wolną?

Ano dla tego że jak dobrze pójdzie to na tejże stronie dołączy do testu produkt "pierwszy raz w europie".

Już niebawem ;)

Wnioski pozostawiam Wam.

:ymalien:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Sąsiad apropo powłoki od Toyoty/Lexusa

Jeżdzi do mnie chłop Lexusem hybrydą LC200 dobrze pisze?

I jak przyjechał w ogóle na pierwsze mycie to pytam czy ma jakiąś powłokę bo auto nowiutkie

Zadzwonił na aleje pokoju a tam chłop się go pyta "jaką powłokę " no to zrozumiałem wszystko :lol:

Kurde powinni to kłaść od Toyoty ale ch.j tam baran kupi i tak nie będzie nic wiedział.

Powiem wam,że ostrożnie myjemy ten samochód i po ok 6 myciach na lakier nie da się patrzeć takie gówno

No chyba,że jebnął po kryjomu gdzieś z wiaderka.(ale był poinstruowany)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obczaiłeś kto dla toyki to robi?

Nie i to będzie ciężka sprawa.

MSDS niedostepne...

W MSDSie nic nie ma.

Wczoraj z pracy wysłałem oficjalne zapytanie nt. produktu do Toyota Europe. W ciągu 14 dni mają dać odpowiedź. Jak tylko coś będę wiedział to dam znać.

EDIT:

Co ciekawe, w skład powłoki Zirconite wchodzi również Zirconite Fabric&Carpet Protector. Jest do swego rodzaju zabezpieczenie(impregnat) do tapicerki, dywaników, dachów cabrio itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako posiadacz Toyoty czekałem na ten test ;) Ale myślałem, że środek będzie ogólnodostępny. Rzeczywiście środki są takie... No ciężko mi jest jednoznacznie powiedzieć że fajne czy że niefajne itd :D

Ale z tego co ja znam i próbowałem to chyba pierwsze LSP, które po nałożeniu widać wyraźną (nie 2%) różnicę między panelem zabezpieczonym a niezabezpieczonym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też testowałem kiedyś te produkty zirconite i diamond brite...

Wnioski hmm , 6 lat to ściema jak nic , tam jest w hooj teflonu , miałem msdsy, syf przez kilka dni nie przylegał , ale po kilku myciach szlak trafił powłokę :D

Efekt wizualny był ciekawy nie powiem , ładnie wyglądało to na aucie , ale z trwałością to ktoś ostro poleciał.

stage 1 coś w roli tego Waszego cleanera wraz z substancjami odtłuszczającymi , oczyszczjącymi powierzchnię.

stage 2 mleko polimerowe z duuuuużą zawartością ptfe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to było jakieś 4 lata temu , na tego o ulepa kładłem, wtedy jeszcze był trójkolorowy :D :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jak wspominałem efekt wizualny bardzo fajny , trwałość - tylko fajna przez kilka dni i kilka myć. To był mój początek z detailingiem , kolega myjnie kupił samochodową i mu pomagałem ogarniać interes i fizycznie i za biurkiem. Powierzchnia była umyta i wyglinkowana , nic innego robić nie umiałem :D raz jak chciałem przepolerować sobie bok auta to tylko hologramów narobiłem ale nie o tym teraz. Kosmetyki mieliśmy z conceptu szampon i glinkę. Powyżej na zdjęciach miałem właśnie zirconita, DB też mam zdjęcia gdzieś ale innych aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy




×
×
  • Dodaj nową pozycję...