Skocz do zawartości

Sonax Polymer Net Shield


tfelek

Rekomendowane odpowiedzi

Test skopiowany z KA za zgoda Evo.

Wrzucam więc mój test tego środka ,przeprowadzony dzięki uprzejmości SzaKala który podesłał mi swoje używane opakowanie ;) :good:

Auto w ramach przygotowań zostało tradycyjnie umyte, wyglinkowane etc etc, całość oblecona finishem, a następnie zmyta kilkukrotnie zmywaczem Kocha. Z racji tego że ciężki mi było stwierdzić na ile starczy mi ilość która była w moim opakowaniu, zrobił nim pół auta, a na drugą połówke poszedł Britemax Vantage :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Z tego co zrozumiałem, opakowanie w postaci puszki jest niezbędne, w celu eliminacji kontaktu środka z powietrzem. Widocznie tak musi być, ale jakby nie patrzeć to spory minus, nie wiemy tak naprawdę ile środka nam zostało. Polymer Net Shield ma postać białego mleczka, o lekko chemicznym zapachu.

Środek aplikowałem żółtym słoneczkiem :

Dołączona grafika

Co do samej aplikacji...mam mieszane uczucia. Przez to że lakier był mocno tępy po wymyciu past, a sam aplikator nie należy do najbardziej miekkich, dość ciężko się go aplikowało, nie chciał w ogóle się ślizgać. Lepsza chyba byłaby bawełna tutaj.

Jedno jest pewne - środek jest mega wydajny. Mimo trudności z rozprowadzeniem, małe kropki na aplikatorze starczały na pół elementu. Mogłem zważyć puszkę przed i po aplikacji, dałoby to jakieś wyobrażenie.

Po zaplikowaniu środek robi się praktycznie przezroczysty, zostaje ledwo widoczna mgiełka :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Metodą prób i błędów testowałem różne czasy schnięcia, niestety nie udało mi się tak zrobić żeby ścieranie było bezproblemowe. PNS sprawiał wrażenie jakby nie mógł zaschnąć, ciągle się mazał pod mikrofibrą. W czasie ścierania na hali było 16 stopni, wilgotność w normie. Być może trzeba by pokombinować z czasami ścierania oraz innymi mikrofibrami :dontknow: Tak czy inaczej, po wypolerowaniu obyło się bez smug :

Dołączona grafika

Jeżeli chodzi o zdjęcia "po", to każdy widział już to czarne padło z różnych kątów :D :mrgreen:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Tu nic odkrywczego nie ma, błyszczy się. Za to jeżeli chodzi o niuanse, takie jak ukazanie ziarna na lakierze... :-]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Naprawdę nieźle pod tym względem :good: Dodatkowo, środek dość mocno przyciemnia i pokusiłbym się o stwierdzenie że coś tam potrafi przykryć ;)

Leon po aplikacji odstał 24h i sprawdziliśmy kropelkowanie 8-) :-]

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Widok od frontu , po laniu wody centralnie na środek maski :

Dołączona grafika

i dachu :

Dołączona grafika

Dołączona grafika

K***a, skąd ten brokacik się tu wziął :-] :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

I filmiki :

Sprawdzamy sheeting. Nie tam jakieś popierdółki z węża, tylko 10l wody naraz :-] :D

SvfKUoFrrJU

hNy6pomecSHA

Błotniki i maska :

eM1b7dQ7DwM

Dach Sonax:

r8jRMiJeQds

Dach Britemax :

9t-_5O6Heyo

cdn...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...