Skocz do zawartości

Rysy na masce po kocie + odświeżenie lakieru


mateusz455

Rekomendowane odpowiedzi

Zapewne wielu z was miało do czynienia z rysami pozostawionymi po pazurach kota. Chcę się takich rys pozbyć z maski BMW E90 kolor czarny. Jako, że nie mam żadnego doświadczenia w detailingu, a tematem zajawiłem się dopiero parę tygodni temu, ale za to na dobre :) proszę was o poradę. Do usunięcia tych rys bez używania maszyny polerskiej i przy okazji odświeżenia całej karoserii wymyśliłem sobie pewien zestaw kosmetyków. Doradźcie czy taki zestaw się spisze czy lepiej użyć czegoś innego.

1) zółta Glinka valetpro

2) mleczko polerskie PB SSR1 (czy lepiej SSR2?)

3) politura PB Black Hole

4) wosk colllinite 476s

Czy PB SSR1 (SSR2) spisze się także przy polerowaniu aluminiowej końcówki wydechu i czy można nim przeciągnąć także reflektory?

Generalnie lakier jest w dobrej kondycji. Widoczne są małe koliste ryski, standardowe, powstające przy normalnym myciu samochodu.

Dobrze gdyby ewentualne zamienniki nie były droższe niż te produkty, które wymieniłem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


1 Zabij kota

Idz walnij sie w łeb :D

Mateusz do ręcznej korekty nie polecił bym SSR1 ani SSR2 tylko sięgną bym po sprawdzoną kombinacje czyli MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND oraz do tego aplikator TRI COLOR. Ale tak czy siak wrzuć nam fotki tych rys, kot pazurem do podkładu chyba się nie przebił?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Zabij kota

Idz walnij sie w łeb :D

Mateusz do ręcznej korekty nie polecił bym SSR1 ani SSR2 tylko sięgną bym po sprawdzoną kombinacje czyli MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND oraz do tego aplikator TRI COLOR.

Nie wiem czy ręcznie coś zdziałasz ale próbuj ;)

Pokaż może zdjęcia a najlepiej to napisz skąd jesteś to może Ci ktoś z okolicy pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Zabij kota

Idz walnij sie w łeb :D

Mateusz do ręcznej korekty nie polecił bym SSR1 ani SSR2 tylko sięgną bym po sprawdzoną kombinacje czyli MEGUIARS ULTIMATE COMPOUND oraz do tego aplikator TRI COLOR. Ale tak czy siak wrzuć nam fotki tych rys, kot pazurem do podkładu chyba się nie przebił?.

napisałem to z przekąsem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej zdjęcia pokazujące to czego się chcę pozbyć.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Rysy nie sa głębokie, nie czuć ich pod paznokciem.

Coli tak , ale radze co innego na wiosne bo ten jest statyczny i ciągnie brud

Więc co radzisz innego? I jeśli colli nie na wiosnę to chyba na zimę tym bardziej nie

Mateusz do ręcznej korekty nie polecił bym SSR1 ani SSR2

Dlaczego do ręcznej korekty odradzasz? Producent podaje, że właśnie do tego się nadają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) zółta Glinka valetpro

2) mleczko polerskie PB SSR1 (czy lepiej SSR2?)

3) politura PB Black Hole

4) wosk colllinite 476s

Glinka ok, do recznej korekty polacam tak jak pisza koledzy wyzej megs UC i aplikator tri color. A wosk to hmm... jak ma byc Colli to lepiej 915, zbliza sie wiosna i bedzie jak znalazl :u
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że zatem mleczko polerskie mamy wybrane i użyję megsa. Co jeśli chodzi o politure PB black hole? Nikt się nie odniósł do tego produktu. Może po polerce jest już zbędna i można od razu wosk zarzucic?

jak ma byc Colli to lepiej 915, zbliza sie wiosna i bedzie jak znalazl :u

Dlaczego Colli 915 lepsze? Jest troche droższe ale nie musi być colli. Bede zadawolony jeli polecisz cos tańszego niż colli 476 a da podobny efekt. Może FK 1000P ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego do ręcznej korekty odradzasz? Producent podaje, że właśnie do tego się nadają

Producentów często ponosi w tym co piszą na etykietach. Na Pb natural look jest chyba nawet napisane, że nadaje się jako dressing do opon :? A jeśli chodzi o rysy myśle, że znacznie poprawisz wygląd ręczną polerką.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ręcznie chyba da radę, ale się namachasz jak głupi. Myślę że jednak lepszym wyjściem jest podjechanie do Piotrka minetoo w Wieliczce.

Zrobi Ci to fachowo i być może na "poczekaniu" :roll: Sobie zostaw porządne ogarniecie auta zgodnie ze sztuką detailingu.

Bede zadawolony jeli polecisz cos tańszego niż colli 476 a da podobny efekt.

Tu pewnie minetoo coś zasugeruje. Na wiosnę lato zamiast 476 ja bym kupił Poor Boy's Natty's Blue lub Red.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Piotrek minetoo pracuje w tym studio Kurodetailing?

Czasem tam sprzątam :lol:

Jej dziękuję za miłe słowa i wogóle :ymhug:

Zapraszam kolego, podjedźi uratujemy sytuację.

O tym jaki wosk i dlaczego opowiem na żywo i rozjaśnię troszkę sytuację bo nie samym Colli świat stoi ;) :u

Numer masz na stronce :ymhug:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...