Skocz do zawartości

Nissan Almera - grupowy Wash&Wax


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

Przez dobre 5 minut myślałem nad jakimś sensownym wstępem. Co by tu napisać aby zachęcić do lektury? Białostoccy fani detailingu czuli potrzebę ponownego spotkania aby coś zmajstrować i wyżyć się, postanowiłem więc dać im ku temu szansę. Pożyczyłem auto od inżyniera, umówiłem spotkanie i zabraliśmy się do pracy. Plan był jasny - dopieścić w miarę możliwości z zewnątrz. Spotkanie zorganizowane na godzinę 10, ochotnicy - karol.e36 (Karol) oraz wojak10 (Łukasz) wzięli swoje arsenały i przybyli do Groty. Oto co zastali na miejscu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Relację fotograficzną z powyższej inspekcji przeprowadził Karol. Później będziemy wymieniać się aparatem :)

Zanim przystąpiliśmy do pracy, zadbaliśmy o prawidłowe BHP. Samochód musi stać w czystym garażu więc...

Dołączona grafika

Karol niczym prawdziwy specjalista, musi zadbać o rekwizyty i strój:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chciałem pisać jakiej to zaawansowanej chemii używaliśmy do mycia, jednakże cały sekret tkwił w...

Dołączona grafika

Chłopaki zabrali się do pracy. Z lewej strony Karol, z prawej strony Łukasz, w jednej dłoni pędzelek (Dexter i ValetPro), w drugiej APC Koch-Chemie w stężeniu 1:4:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Chłopaki od początku fajnie współpracowali więc czułem, że to będzie udana akcja :u

Ja w tym czasie zająłem się myciem kół, opryskałem je Tenzi Alux-em w stężeniu 1:2, wyszorowałem szczotką do kół oraz szczotką "żelazkiem", nadkola jedynie opłukane pod ciśnieniem.

Po profilach i kołach przyszła kolej na karoserię. Na początek we wszystkie zakamarki APC Koch-Chemie w stężeniu 1:4:

Dołączona grafika

Gdy panowie skończyli aplikować APC, wziąłem pianownicę i pokryłem całe auto. Mieszanka jaką użyliśmy to produkty Shiny Garage - APC Red Devil Nano HD oraz piana Fruity Snow Foam, nie pamiętam proporcji poszczególnych środków ale chyba po 200ml zalane do 3/4 wodą. Poprawcie mnie jeśli pamiętacie.

P.A. w akcji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Gdy auto zostało pokryte pianą, zaczęliśmy pędzelkowanie wszystkich zakamarków:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Brud płynął aż miło :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po dobrych pięciu minutach (może dłużej?), piany było tyle:

Dołączona grafika

Więc czas na płukanie:

Dołączona grafika

Karol sięgał gdzie wzrok nie sięga ;)

Dołączona grafika

Płukania c.d.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Następnie mycie na 2 wiadra. Do tego celu posłużyły Nam rękawice z frędzelkami oraz szampon Meguiars NXT Generation. Łukasz w akcji:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po myciu opłukanie auta oraz glinkowanie glinką Bilt Hamber Soft. Moja nie zebrała dużej ilości syfu, jak Twoja Łukasz?

Ponownie opłukaliśmy auto i wjechaliśmy do garażu. A tam osuszanie przy pomocy ręczników Jan Niezbędny. Łukasz zbierał wodę z dużych powierzchni, Karol wydmuchiwał ją kompresorem z zakamarków:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Jako cleaner zastosowaliśmy użyczonego przez Łukasza Auto Finesse Rejuvenate na żółtej gąbce Menzerna (Flexipads). Maszyna to Hitachi (rotacja):

Dołączona grafika

Zanim zmieniliśmy gąbkę, próbowaliśmy niebieskiego finishing pada z DOL'a:

Dołączona grafika

Co dało następujące efekty:

Dołączona grafika

Karol zaczął oczyszczać lakier w/w kombinacją a Łukasz smalcował plastiki przy pomocy swojego Auto Finesse Revive. Dzięki :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Oberwały wszystkie elementy gumowe i plastikowe, Łukasz był bezlitosny i bardzo dokładny :)

Dołączona grafika

Małe pięćdziesiątki w jego wykonaniu. Użyty dressing to Auto Finesse Revive :u

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dbamy o każdy szczegół:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Niekonwencjonalny sposób pobierania środka.. ;))

Dołączona grafika

Ja w tym czasie oczyściłem wszystkie szyby przy pomocy Auto Brite Clear Vue oraz bawełnianego pada:

Dołączona grafika

Kołpaki oraz profile w drzwiach zostały zabezpieczone Scholl'em SW20:

Dołączona grafika

Po aplikacji cleanera padł pomysł przesmarowania auta Black Holem. Więc niebieska gąbka DOL, BH, Hitachi i Karol w akcji:

Dołączona grafika

Karol sprawdza wet look.. :mrgreen:

Dołączona grafika

Gdy przyszedł czas na wybór LSP chłopaki nie mogli dojść do porozumienia. Jeden upierał się przy Zymolu, drugiego urzekł zapach Lusso Oro. Cóż więc zrobić?

Dołączona grafika

Do biegu, gotowi, start! :mrgreen:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Po stronie kierowcy (Łukasz) leży Lusso Oro, po stronie pasażera (Karol) - Zymol Titanium.

Różnic w głębi albo wyglądzie na tej samej podkładce między jednym a drugim nie zobaczyliśmy :) Natomiast śliskość początkowa po wyraźnej stronie Lusso Oro.

Na koniec zamontowaliśmy nowe (badziewne) wycieraczki które wymagały małego ulepszenia:

Dołączona grafika

Przednie dywaniki gumowe z wnętrza zostały umyte przy pomocy APC 1:10 oraz zakonserwowane środkiem Auto Brite Pink Sheen. Wnętrze z grubsza odkurzone i przetarte Meguiars Quik Interior Detailer. Szyby od środka i na zewnątrz umyte Meguiars GCC.

Na oponach wylądował Karolowy spray - Moje Auto wet tire shine.

Zdjęcia gotowego auta:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

W tle następni pacjenci... ;))

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Inspekcja:

Dołączona grafika

Uśmiechy są, chyba wyszło dobrze :u

Dołączona grafika

Z tego miejsca chciałbym gorąco podziękować kolegom za chęć pomocy przy aucie i dzielne ogarnięcie tematu. Inżynier po odstawieniu fury był zachwycony, pierwsze słowa jakie usłyszałem po wysiadaniu z auta "ale się błyszczy" mówią wszystko. Wyszło bardzo ładnie - Łukasz i Karol - spisaliście się na medal ^:)^ :ympeace:

Zapraszamy do komentowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki Tomek :u

Do myjki dorobiłem 5m przewodu, ma teraz 8m.

Zaprawka na tylnej klapie i malowanie musi być ze zdjętą szybą, niestety rdza weszła głęboko :( Małymi kroczkami dochodzę do tego aby polakierować go w całości, auto ma 13 lat i praktycznie nie ma elementu bez zalążka rdzy.. :roll:

Dzeju w tle w kolejce ta czorna pantera to kiedy ?

Krzysiek, chciałbym za 2 tygodnie ale to nie ode mnie zależy :-??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas prac na zewnątrz kto zapewniał nadmuch gorącego powietrza =)) ?

Darek, pocieraliśmy się o siebie na zmianę :lol:

Może w Łodzi kiedyś też się taki trafi

Mówisz masz - przyjeżdżam i organizuje :D

Dzeju to i tak Ty szybciej czarnucha zrobisz nim ja się za swojego zabiorę

Daj mi swojego to Ci zrobię ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...