Skocz do zawartości

Polerowanie szyb CeriGlass i Car Pro glass polish pad


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

Temat poświęcony polerowaniu szyb.

Do pracy użyłem produkty Car Pro Ceriglass mleczko przystosowane do polerowania szyb oraz Car Pro glass polish pad.

Oczyszczanie szyby przy pomocy Diamondbrite Spirit Glass Cleaner.

Oklejamy ranty uszczelek żeby nie pobrudzić.

Do tej pracy trzeba mieć stalowe nerwy, dużo siły i czasu :D

Jak ja to zrobiłem :?:

Na oczyszczoną powierzchnię dajemy kilka kropli ceriglass i zaczynamy polerować maszyną.

Do naszej pracy posłużyła nam Makita wraz z talerzem oporowym flexipads i padem car pro glass pad.

Ustawiamy obroty na 1000 i blokujemy maszynę.

Mleczko bardzo szybko się wygrzewa i zaczyna zasychać.

Co chwila opryskiwałem szybę wodą z małego atomizera.

Trochę chlapało, ale woda pozwala nam oszczędzić materiał i schładza powierzchnię.

Polerujemy raz przy razie ze stałą prędkością bardzo baaaarrrddddzzooooo dllllllluuuugggooooo :D :D :D

Spolerowanie jednej szyby to zabieg ok 35-45 min.

Można się zmęczyć, łapa boli od trzymania maszyny.

Po wypolerowaniu całości zakwas gwarantowany ;-)

Docisk średni tak aby nie przegrzać szyby.

Dla admina.

Nie wiem gdzie umieścić ten temat bo nie ma nigdzie o szybach. Proszę o wprowadzenie do odpowiedniej kategorii lub też o stworzenie kategorii szyby.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przed

Dołączona grafika

Po

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Sławek tutaj:

http://www.detailingclub.pl/viewforum.php?f=14

albo w poradnikach. Ale pewnie Alvaro mając przerwę między dziennych a nocnymi łowami na dziewoje to przeniesie 8-}

edit:

A jak ma się sprawa jeżeli na szybie mam odpryski od kamyków, lub np. pęknięcie od kamyczka (które nie "idzie" dalej), czy wówczas w tym miejscu delikatniej pracujemy, czy lepiej pęknięcia omijać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak ma się sprawa jeżeli na szybie mam odpryski od kamyków, lub np. pęknięcie od kamyczka (które nie "idzie" dalej), czy wówczas w tym miejscu delikatniej pracujemy, czy lepiej pęknięcia omijać?

Nie przegrzewać.

Poza tym nic się nie stanie ani lepiej ani gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chlapie po maxie,

Po 50ciu szybach już nie chlapie ;))

Ale jak ktoś by się na to szarpał to po pochlapaniu auta wypłuczcie to jak najlepiej bo może być buba.

Sławek good work :u

Ja jednak pozostaję przy czystym tlenku choć aplikacja CP jest tak przyjemna :ymdaydream:

Może coś z mocą z czasem podziałają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...