Skocz do zawartości

303 Fabric Guard vs W5 Waterproofing Spray


JJ.

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

Z przyjemnością przedstawiam pierwszy temat z cyklu "Markowe kontra marketowe", w którym to będę porównywał produkty o tym samym zastosowaniu z dwóch różnych półek cenowych. Na początek na tapetę trafiły produkty do impregnacji materiałów - Fabric Guard ze znanej firmy 303 oraz Waterproofing Spray z logo W5, dostępny w sieciach sklepów Lidl.

Przedstawienie zawodników:

Dołączona grafika

Krótka charakterystyka cenowa:

303 Fabric Guard - pojemność 473ml, cena 66zł

W5 Waterproofing Spray - pojemność 400ml, cena ~8zł

Jak widzimy, stosunek ceny do ilości za rzekomo to samo działanie powalający. A jaka różnica będzie w działaniu? Sprawdźmy!

Obiekt testowy to moja osobista parasolka która została wcześniej umyta APC. Powierzchnia jest sucha i wolna od zabrudzeń:

Dołączona grafika

Powierzchnię podzieliłem na pół:

Dołączona grafika

Pierwszy w kolejce:

303 Fabric Guard:

Dołączona grafika

Instrukcja obsługi, mam nadzieję, że widoczna:

Dołączona grafika

A jeśli nie to cytuje:

High Tech Fabric Guard - hydrofobowa ochrona materiału.

Sposób użycia: Stosuj zawsze na dokładnie wyczyszczonej i wysuszonej powierzchni,pozbawionej brudu,tłuszczu i resztek detergentów czyszczących. Nanieś produkt równomiernie na powierzchnię materiału i pozostaw do wyschnięcia na kilka godzin. Jeśli chcesz mieć pewność,że podczas aplikacji nie zostało ominięte żadne miejsce, po wyschnięciu nanieś drugą warstwę produktu. Prawidłowo zabezpieczona powierzchnia posiada właściwości hydrofobowe objawiające się perleniem wody. Nie należy narażać powierzchni na wilgoć przed całkowitym wyschnięciem.

Krótka charakterystyka:

Zapach: migdałowy, mocny, intensywny, jak olejek/aromat do pieczenia, bardzo przyjemny

Barwa: bezbarwny

Konsystencja: rzadki płyn

Inne: w dotyku śliski

Zgodnie z instrukcją, nałożyłem środek na powierzchnię. Przyznam się jednak, że nie chcąc ominąć żadnego miejsca, przemoczyłem materiał. I tu sprawdza się stara zasada, że lepiej nałożyć dwie cienkie warstwy niż jedną grubą:

Dołączona grafika

Poskutkowało to tym, iż spora część impregnatu po prostu się zmarnowała:

Dołączona grafika

Zauważyłem również, iż produkt 303 oddziałuje na folie więc jeśli będziecie to aplikować na siedzenia bądź tekstylia w pobliżu plastików, wytrzyjcie MF powierzchnię której nie impregnujecie:

Dołączona grafika

W instrukcji napisano aby pozostawić środek do wyschnięcia na kilka godzin, ja byłem niecierpliwy więc w osuszaniu wspomogłem się farelką.

Następnie przyszła kolej na budżetowego zawodnika:

W5 Waterproofing Spray:

Dołączona grafika

Instrukcja obsługi, mam nadzieję, że widoczna:

Dołączona grafika

A jeśli nie to cytuje:

Długotrwała ochrona i pielęgnacja z zachowaniem przepuszczalności powietrza wszystkich rodzajów skóry i materiałów (nadaje się również do materiałów o nowoczesnych strukturach). Po praniu lub czyszczeniu impregnacja musi zostać przeprowadzona na nowo.

Stosowanie: Działanie preparatu wypróbować w niewidocznym miejscu. W5 Spray do impregnacji nie jest przeznaczony do skór sztucznych i lakierowanych. Nie spryskiwać materiałów wrażliwych jak powierzchnie lakierowane i guma. Równomiernie spryskać czyste i suche materiały z odległości ok. 30cm (unikać przemoczenia) i pozostawić do wyschnięcia. Zniszczone miejsca spryskać jeszcze raz. Skórę przesuszoną, gładką lub posiadającą rysy w razie potrzeby przetrzeć a skórę szorstką wyszczotkować.

Tutaj widzimy dokładniejszą instrukcję oraz więcej środków ostrzegawczych. Na plus.

Stosując się do powyższego, naniosłem preparat na powierzchnię z odległości 30cm, unikając przemoczenia. Moim zdaniem odległość troszkę za duża gdyż rozproszony z dyszy preparat opada na powierzchnie a nie "wbija" się w nią. Na ilość wydawanego środka ma też wpływ fakt, iż występuje on w formie aerozolu. Bardzo łatwo kontrolować rozprowadzenie, jednakże trzeba bardziej się postarać aby przemoczyć materiał jak w zrobiłem w przypadku 303. Mam nadzieję, że rozumiecie mój punkt widzenia ;)

Tak czy siak:

Dołączona grafika

Produkt szybko się wchłonął a na worku foliowym nie wyrządził szkód jak jego poprzednik.

Wszystko zostało całkowicie wysuszone po czym wystawione na próbę. Tego dnia kropił deszcz więc pierwsze kropelki i pozytywne zaskoczenie:

303 Fabric Guard:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przystąpiłem do polewania wodą parasolki:

iXPYUJuBoHk

Po pierwszym dobrym wrażeniu dwóch produktów, widząc co dzieje się z W5, mój entuzjazm przygasł..

W5 na lewo, 303 na prawo:

Dołączona grafika

W5:

Dołączona grafika

303:

Dołączona grafika

Coraz mniej W5:

Dołączona grafika

A 303 bez zmian..

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Przeprowadziłem kolejną próbę lania wody:

MsqYNadT3pE

Wszystko było jasne - W5 spłynął z pierwszą wodą, 303 pozostawał niewzruszony.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Wnioski:

No cóż, chyba proste - w tym przypadku droższe znaczy jednak lepsze. Nie chcę całkowicie przekreślać W5, podejrzewam, że popełniłem błąd podczas aplikacji nanosząc zbyt cienką warstwę. Obiecuje przeprowadzić jeszcze jedną próbę gdyż nie ukrywam, byłoby miło zobaczyć jak środek za 8zł miesza szyki kozakowi dla przeszło 70.. ;))

Markowe kontra marketowe:

1:0

Jeśli macie jakieś pytania - nie krępujcie się, z chęcią odpowiem na wszelkie niejasności!

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 5 miesięcy temu...

u siebie w samochodzi zastosowałem 303. już niewielka warstwa robi swoje. w przypadku kiedy nałożymy 2 cienkie warstwy w odstepach czasowych nie ma bata. kropelkowanie i spływanie z materialu jak znalazł. sam testowałem na siedzeniach. woda spływa po siedzeniach jak po kaczce. 303 jest mega z tym, że IMHO mało wydajny. jedno opakowanie 475ml starcza na 1 komplet siedzeń pokrytych w calości materialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...