Skocz do zawartości

POLO 6n załatwiony przez @turzola


turzol

Rekomendowane odpowiedzi

Zabrałem się wczoraj za mój nowy (tzn. żony) nabytek

VW Polo 6N2 01r. Lakier Blackmagic pearleffect LC9Z

3M ExtraFine

3M UltraFine

gąbki 3M - pomarańcz, żółta, niebieska

Meguiars Final Inspection, fibry Eurow, 3M 3434

Kilka szybkich fotek z korekcji lakieru

Na razie ćwiczę sobie ten lakier na błotnikach.

Przedni błotnik przed korektą:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Po 1-2 przejściach 3M EF na pomarańczowej gąbce:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Po paście finiszującej 3M UF na niebieskiej gąbce, ziarno perły od razu wychodzi na pierwszy plan

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Błotnik tył przed:

Dołączona grafikaDołączona grafika

2-3 przejazdy 3M EF i pomarańczowa gąbka:

Dołączona grafikaDołączona grafika

Finish:

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Niedługo dorwę lepszy aparat i znajdę lepszą miejscówkę, więc będą ciekawsze shot-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Działasz rotacją czy DA???

rotacja. Na zmianę Wurth PM200E i Silverline SIM180 (a'la Kestrel). Obie sobie ćwiczę jak na razie.

Przyznam, że chce jeszcze pobawić się DA coby glaze, cleaner łatwiej aplikować

turzol, bombowy lakier na tej polówce i świetna praca, gratuluje :) Żona widziała? Mówiła coś? ;)

Przez ten lakier zamiast szukać auta miesiąc, szukałem pół roku. Taki mieliśmy z żonką kaprys, że musi być czerń i koniecznie w perle. Żonka oczywiście zadowolona z pierwszych efektów, mniej podoba jej się to że spędzam tyle czasu przy świeżo zakupionym aucie :)

Panowie to dopiero początki. Na razie ćwiczę na małych elementach, pokrytych tylko swirlsami lub mniejszymi ryskami. Najgorszy będzie dach i maska , które miejscowo zostały zmatowione przez siakiegoś fachoFca . Poza tym w paru miejscach są utlenienia lakieru, z którymi nie wiem jak sobie poradzić.

Wiem tylko,że bez wetsandingu się nie obędzie.

Po korekcie mam zamiar w końcu zacząć przygodę z Zaino :) Czyli ZAIO+Z2+ZFX+Z6+Z8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

auto wydaje mi sie mało "czarne" przez tą perłe :/ A robota świetna, fajnie wyskoczył metallic.

Evo, czytasz co piszesz?

Albo perła, albo metalic. Zdecyduj się, bo to sa dwie rózne technologie produkcji lakieru.

Turzol, to zapraszam do Dudek La Garage.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evo, ale jesteśmy na DETAILINGclub, więc bądżmy DETAILING, znaczy szczegółowi.

Poza tym, Evo, pomylić się moży Jan z Kasinki Małej, ale nie my.

Nam nie przystoi. W końcu jesteśmy z rodziny DETAILING, a nie jakieś Kosmetycznej Auto Formacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,taki sam lakier jak u mnie. Z tym że ja jestem średnio zadwolony z niego

Póki co jestem zadowolony, przy dobrym LSP można uzyskać masakryczną głębie. Minusem tego lakieru jest to, że strasznie się palcuje...

Twoim zdaniem lakier twardy czy miękki ?

Twardziel, nie jest tak twardy jak lakiery audi, ale trzeba sporo cierpliwości do niego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...