Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


witam

mam pewien problem, zaaplikowałem wczoraj w samochodzie rodziców Car Pro Fog Fight, a dziś po powrocie z kościoła szyby w części zaparowały, a w części skropliła się na nich woda i zaczęła paskudnie ociekać, nakładałem FF w garażu w temp. około 0, wcześniej umyłem szyby clinem z alkoholem bo nie miałem IPA pod ręką żeby odtłuścić no i nie używałem środków gruntownie czyszczących szkło bo tez ich nie miałem pod ręką, miedzy czyszczeniem a nakładaniem FF minęło 20-30min., później FF spolerowałem po 10 min. zrobiły się przy tym mazy widoczne pod słonce, ale to nie jest aż tak istotne, teraz nie wiem czy to był mój błąd ze niedokładnie oczyściłem szyby czy po prostu sam FF jest nieskuteczny???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tommy, może źle spolerowany/za dużo nałożyłeś albo ktoś "wymacał" część szyb i w tej części parują? :roll:

CP FF to mało przyjemny w aplikacji środek, niestety. Spotkałem się z opinią, by nakładać cieniutką warstwę załączoną gąbką i nie polerować ale jeszcze nie sprawdzałem tej metody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ValetPRO Interior APC mogę sobie używać normalnie na aucie? typu wymywanie zakamarków, wnęk drzwi, uszczelek itp?

Po mojemu te magiczne słowo "interior" nie ma żadnego wpływu na skład APC, po prostu firma chce abyśmy kojarzyli ten produkt jako rzecz typowo do wnętrza i po niego sięgnęli. A skoro jesteśmy przy APC to panowie używa ktoś z was red devila?. Cyclone mi się kończy powoli :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po mojemu te magiczne słowo "interior" nie ma żadnego wpływu na skład APC, po prostu firma chce abyśmy kojarzyli ten produkt jako rzecz typowo do wnętrza i po niego sięgnęli.

Nie do końca to jest taki wymysł producenta. VP Interior nie jest duszące (bez problemu można działać w zamkniętym aucie, czy np. w domu, co w przypadku większości APC nie jest takie oczywiste bez dobrej wentylacji :lol: ), ma ładny brzoskwiniowy zapach, nie jest to jakiś hadkor (nie ma obawy o zniszczenie plastików, tkanin itd. nawet mało rozcieńczone) - w skrócie idealne APC do wnętrza, takie user-friendly ;). Ale oczywiście spokojnie nada się w pracach cięższych na zewnątrz czy pod maską, jak każde inne APC- nie jest to typowy mocno skoncentrowany degreaser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele też pewnie zależy od rozcieńczenia pewnie, mam rację? Ostatnio jak mi wuja przyprowadził auto na opłukanie to zakamarki leciałem właśnie APC od VP w stężeniu 1:3 i nawet dobrze domywało, ale auto też nie było nie wiadomo jak brudne, musiałbym to sprawdzić na wole roboczym mojego taty - golf MK2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głównie chodzi w tych APC Interior o możliwość pracy w słabo wentylowanych pomieszczeniach. Niektóre APC nawet mocno rozcieńczone wcale nie są jakoś przyjazne naszym drogom oddechowym, skórze itd. W sumie to każda piana aktywna może być APC w odpowiednim rozcieńczeniu, bo to wszystko jest podobna chemia ;). Ale jak wiadomo i piany aktywne pomiędzy sobą się diametralnie różnią. Interior-y mają mniej składników drażniących, żrących, i innych niebezpiecznych, i dla tworzyw, i dla użytkowników. O to w tym chodzi. Najlepiej samemu spróbować różnych takich środków ;). Przekonasz się wtedy na... własnej skórze (dosłownie) :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj jak bedziesz mk2 robil to zdjecia rob, w koncu jakies pozadne auto bedzie

Tam już za dużo zdziałać się nie da, auto lata swojej świetności ma już dawno za sobą, aktualnie ma prawie 550tys. km i jest w kolorze na którym bardzo wszystko widać, mam tutaj kilka fotek z przed 3 lat, wtedy jeszcze jakoś wyglądał i miał 250tys. km :D

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to auto jest nie do zajechania, silnik to najprostszy 1.6TD, lekko nie ma, a ile razy lepsze auta stoją, bo mają problem z odpaleniem a golfina dzielnie odpala od strzała i wtedy uśmiech mimowolnie pojawia się na twarzy :P innymi słowy auto ma duszę :) ale już skończmy OT bo nas pogonią za chwilę stąd :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ponawiam pytanie z innego topicu :P minetoo co innego mógłbyś polecić w podobnej kasie do Washpudla? Oczywiście tak żeby nie narobić biedy czarnemu lakierowi FF MK1 :P aktualnie używam rękawicy marketówy i widzę, że to nie jest nic dobrego, jednak lepsze to niż gąbka :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...