Skocz do zawartości

Pytania newbie'sów ;)


LoOkas

Rekomendowane odpowiedzi


Jeden i drugi brudu nie domywa.Trzeba wstępnie umyć z brudu.

Alux dużo mocniejszy ale pH chyba 1.

Ja uzywam w stęzeniu 1:3 i nakładam na mokra felgę czy kołpak.Z tzw.lotna rdzą i pyłkami radzi sobie idealnie,ale ja mam do czynienia naprawdę z syfem no i felgi nie mają raczej powłok czy woskow na sobie

Prix jest delikatniejszy dobry do robótek jak ściągniesz koło i masz dużo czasu

Krwawi bardzo intensywnie no i nie zauważyłem aby wysychał za wcześnie.Ma trochę żelową konsystencję.

UWAGA :!: Alux pozostawia trwały ślad na szybach :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UWAGA Alux pozostawia trwały ślad na szybach

Jak każdy produkt o kwasowym pH.

Alux jest raczej bardzo średnim środkiem, siłę czyszczenia jak na pH1 ma średnią a robi nie raz dużo bałaganu na feldze.

I jeszcze taka mała inforamcja, są dwa rodzaje alux-a zwykły i strong.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę forlegę

To se przyjedż do mnie to Ci dam prawie całą 10 bo ja po prostu nie wytrzymuje zapachu :lol:
Na powietrzu ciężko znosiłem :u

Z tanich środków(w sumie nie wiem ile kosztuje,ale zakładam,że drogi nie jest :lol: )a i skutecznych to kupowałem w hurtowni BIMS środek do felg,był dość ok i zapachowo bez problemów.Teraz rzadko korzystam,bo zawsze coś tam na feldze leżało i co najwyżej lekkie apc wpadało ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki trochę - u mnie w mieście na myjni stoi jakiś magiczny automat, firmy karcher, z jednej strony wkłada się brudny dywanik, z drugiej wyciąga - ten sam - czysty. Zarówno gumowe jak i welurowe robi.

Mam strasznie uwalony welur już po zimie, i chciałbym go porządnie oczyścić (nie mam dostępu do ekstrakcji), ale się trochę boję :/ Korzystał ktoś kiedyś z tego magicznego pudła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzstałem

Jedz na bezdotkyk połóz dywanik spryskaj APC lub pre sprayem i pod kątekm 45 st czystą woda przeciągaj równo od brzegu do brzegu tak abyś brud wywalał z niego na zewnątrz.Potem powieś dywanik lub wyciąg wode odkurzaczem dostepnym na myjni lub stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ostatnio bardzo ładnie wyczyściło dywaniki gumowe bezdotykowo- spryskałem aktywną pianą (mam jakiegoś starego agresora z Casto) i po 5 minutach spłukałem wodą z myjki, efekt miód malina, wszystko zeszło i było czyste, bez pędzelkowania i szorowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie korzstałem

Jedz na bezdotkyk połóz dywanik spryskaj APC lub pre sprayem i pod kątekm 45 st czystą woda przeciągaj równo od brzegu do brzegu tak abyś brud wywalał z niego na zewnątrz.Potem powieś dywanik lub wyciąg wode odkurzaczem dostepnym na myjni lub stacji.

Świetna instrukcja! Tak zrobię, zdam relację jak ten sposób działa, dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na takie coś http://www.samochodowekosmetyki.pl/pl/produkt/101/diamondbrite-diamond-cut-nablyszczanie-lakieru-samochodowego.html

nakłada się jeszcze wosk np colli476? Tzn czy to da jakiś trwalszy efekt?

Nie wiem jak to się sprawdzi, musiałbyś zapytać Sławka - http://www.detailingclub.pl/memberlist.php?mode=viewprofile&u=164

Najlepiej będzie dobrze przygotować powierzchnię pod niego - glinka, cleaner i ipa/zmywacz/inny odtłuszczacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...