Skocz do zawartości

Obtarcie zderzaka - tylko sanding?


Ekhangel

Rekomendowane odpowiedzi

http://img1.vpx.pl/up/20100731/dscn133077.jpg

Pech chciał... Albo moja głupota chciała. Próbowałem "innych pozycji" przy wjeździe do mojego cholernego garażu, do którego droga prowadzi na ukos. Niestety, walnąłem w krawędź wjazdu zderzakiem. Przerażony wyskakuję, i lecę po wąż, szampon, a potem jedyne, co mam w inwentarzu - ScratchX.

Zdjęcie było zrobione po zakończeniu prac, które niestety nie przyniosły praktycznie żadnych efektów. Obmyłem obszar tak dokładnie, by odsłonić wszystkie rysy i zmyć tynk, gips itd. Potem aplikacja ręczna ScratchX 2.0, wcieranie do bólu... Cóż, jak widać - kupa.

Nie zamierzam wywalać kasy na Ultimate Compound by przekonać się, że on też nic nie da. Czy teraz pozostaje mi kupić papier ścierny? Jeśli tak, to jaką gradację? Jakieś rady co do usuwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


2000'ka nie musi dać rady, ale już np. 1600? Niżej? Oczywiście po takim zabiegu dokładna polerka, i tak dalej. Wiem, że do ideału prawdopodobnie nie dojdę, ale chcę jak najbardziej zniwelować dowód mojej głupoty...

Rysy tylko w jednym miejscu są "głębsze". Reszta, myślę, że mogłaby spokojnie zejść po wetsandingu. Ale nie mam w tym doświadczenia, więc pytam starszych w tym fachu ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Niestety nie dysponuję polerką mechaniczną. Myślicie, że Ultimate Compound Megs'a by coś zdziałał? (uczepiłem się Meguiarsa, bo mam z nim już doświadczenia) Może propozycje innych agresywnych past? Czy jest sens robić to w ogóle ręcznie? Jeśli nie, to jaka gradacja papieru?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę. Niestety nie dysponuję polerką mechaniczną. Myślicie, że Ultimate Compound Megs'a by coś zdziałał? (uczepiłem się Meguiarsa, bo mam z nim już doświadczenia) Może propozycje innych agresywnych past? Czy jest sens robić to w ogóle ręcznie? Jeśli nie, to jaka gradacja papieru?

Nie wiem czy cos sie skwasilo z PW ale jest wysylana do wszystkich nowych forumowiczow, zasada na tym forum jest banalnie prosta najpierw dzial powitan pozniej posty sorry za ten wpis ale najpierw nalezy sie przedstawic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polerkę może niedługo kupię, ale jeśli, to jakiś syf z Allegro.

Widzę, że niestety wszystko sprowadza się do polerki mechanicznej. Ech, a wracając do sandingu - od jakiej gradacji zaczynać?

Ale jak bedzie sanding to jak chcesz pozniej wszystko wyprowadzic na cacy toc to mega robota, oczywiscie mowiac o pracy bez maszyny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem, że po sandingu bym się jakoś ręcznie uwinął... Ale skoro mówisz, że nie, to faktycznie chyba czas poczekać na większy budżet. Właśnie sobie czytam na temat polerek, i widzę, że będę musiał się wykosztować.

Moze jest ktos z kolegow mieszkajacy w miare blisko i ma maszyne ugadac sie podjechac wspolna praca piwko i jest pieknie :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za magik.

Najpierw pyta o pomoc, sam nie powie skąd jest, by mu ktoś podjechał i zrobił auto, a potem wrzuca tekst, że może sprzeda nerkę.

A może ta nerka nie jest Twoja, tylko nieznanego Ci osobnika i chcesz ja pod "klienta" przygotować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe to wasze forum - najpierw obowiązkowe witanie się pod groźbą usunięcia konta, a potem opieprz za to, że przyzwyczaiłem się już, że nie ma co liczyć na bezinteresowną pomoc ludzi z internetu.

Jeśli atmosfera jest tu naprawdę tak przyjazna jak sugerujesz, to z przyjemnością zleciłbym kilka robótek na mojej beemce komuś z Poznania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej.

Przynajmniej wiemy skąd jesteś.

Z tamtych okolic mamy uczącego się Urbana z Tatą.

Więc do nich podskocz.

Pewnie chętni będą pomóc.

Co do wetsandingu, to ja bym najpierw na ostrej paście poleciał futrem potem wykończył średnimi padami i średnimi pastami.

Na pewno coś zostanie, w to nie wątpię, bo tam do podkładu poszedłeś, ale nie będzie to wyglądało tak drastycznie jak teraz.

Znasz numer lakieru, więc możesz kupić zaprawkę.

Po podejściu futrem jak opisałem rysy się zmniejszą, i pozostałości delikatnie pociągnąć zaprawką i spolerować. Wtedy proponuję papier 2500 - 4000 i na to futro i wykońcyć.

Nie gwarantuję, iż Ty zgubisz w oczach różnicę, ale postronne osoby nie zauważa, że coś było robione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, jeszcze raz dzięki. Jak kupię odpowiedni sprzęt, to się odezwę.

Ale faktycznie czy nie lepiej smignac na sekunde do najmlodszego detailera forum i zrobioc wstepna polerke?

PS Bardzo was prosze bez sporow tu nikt nikomu nie grozi jedynie milo sie pisze z osoba ktora sie nam przedstawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...