Skocz do zawartości

Mitsubishi Eclipse


Ciamach

Rekomendowane odpowiedzi

W końcu coś innego, niż czarne. Znajomy poprosił mnie bym zajął się jego autem. Auto było w całości lakierowane, niestety coś poszło nie tak w procesie post-produkcyjnym. Auto wyjechało niedopolerowane, potem trafiło mu się kilka przygód, kilkanaście myć z pominięciem podręcznika, warunki atmosferyczne, itp itd. Relacja nie będzie ultra dokładne w temacie zdjęć przed akcją, auto przyjąłem późno w nocy i chciałem zrobić jak najwięcej w przyjętym czasie. A było tego 24h. Wliczając sen. I jedzenie. Muszę jeść.
 
Auto wtoczyłem na miejsce kaźni. Proszę nie patrzeć na koła. Fele nadają się do regeneracji, z racji mega wżerów nawet wymyte wyglądają na brudne. Auto poszło w mieszankę VP Neutral i hardkorowego APC. Potem płukanie i mycie moją ulubioną rękawicą CarPro i Gold Classem. Do glinkowania użyłem glinki 3M a do poślizgu po prostu wody z szamponem. Następnie kolejne mycie i suszenie miękkimi ręcznikami od CG, CarPro i ProfiPolish. 
foam.jpg
 
Dokumentację zniszczeń zaczynamy od błotnika przód lewy. Poza defektami widać jakieś przydymienie lakieru, jakby coś było na jego powierzchni. Obstawiam zanieczyszczenie świeżo po lakierowaniu.
blotnikpl.jpg
 
Błotnik przód prawy.
blotnikpp.jpg
 
Błotnik tył lewy i pierwszy kwiatek - zmatowienie od tarcia może? Dalej jest tego więcej.
blotniktl.jpg
 
Kocie łapki na błotniku tył lewy.
blotniktl2_kocielapki.jpg
 
Błotnik tył prawy. I kolejne zmatowienie.
blotniktp.jpg
blotniktp2.jpg
 
Dach. I co mamy...znowu.
dach.jpg
 
Drzwi lewe. Defekty tym razem standardowe.
drzwil.jpg
 
Drzwi prawe, ponownie bez niespodzianek.
drzwip.jpg
 
Mocno zmatowiony klosz lampy.
klosz.jpg
 
Lewe lusterko. Incoming wall! Nie do uratowania, ale rozmiar tragedii zmniejszę. 
lusterkol.jpg
 
Maska. Tu mamy istny festiwal. Swirle, holo, zatarte na matowo miejsca, osad.
maska1.jpg
maska2.jpg
 
No kurna durszlakiem to jechali, czy jak?
maska3.jpg
maska4.jpg
 
Tu bardzo dobrze widać działania osób trzecich. Albo postronnych. W każdym razie nieogarniętych.
maska5.jpg
maska6.jpg
 
Lotka klapy bagażnika. Tak, tu też.
spoiler.jpg
 
No to jazda. Makita w łapę, twardy pad US, Menzerna FG500. Potem FF2500 i 3M UF. W niektórych miejscach mieszanie z 3M EF i US 1step. Po skończonej zabawie ponownie piana, mycie, cleaner Dodo LPL. I to nam wyszło:
 
Błotnik przód lewy.
blotnikpl.jpg
 
Błotnik przód prawy.
blotnikpp.jpg
 
Błotnik tył lewy.
blotniktl.jpg
blotniktl2.jpg
 
Błotnik tył prawy.
blotniktp.jpg
blotniktp2.jpg
 
Dach. Nie mogłem ustrzelić dobrego ujęcia, ale zeszło.
dach.jpg
dach2.jpg
dach3.jpg
 
Drzwi lewe.
drzwil.jpg
 
Drzwi prawe.
drzwip.jpg
 
Lewe lustro. Tylko tyle dało się zrobić.
lustrol.jpg
 
Maska.
maska1.jpg
maska2.jpg
maska3.jpg
maska4.jpg
 
Lotka klapy.
spoiler.jpg
spoiler2.jpg
 
Z korekty i finishu jestem zadowolony. Mamy teraz jakieś 95% stanu, dodatkowo lakier pojaśniał i teraz kolor jest taki, jaki być powinien. Auto przyjęło warstwę Wolfgang Deep Gloss Paint Sealant. Przeschło, wytarłem, wypracowałem i wygrzałem powierzchnię. Trochę afterków:
IMG_5433.jpg
IMG_5443.jpg
IMG_5446.jpg
maska_gloss.jpg
 
I na zewnątrz, w słońcu.
IMG_5448.jpg
IMG_5449.jpg
IMG_5450.jpg
IMG_5454.jpg
IMG_5455.jpg
IMG_5456.jpg
IMG_5457.jpg
IMG_5459.jpg
IMG_5465.jpg
IMG_5467.jpg
IMG_5468.jpg
IMG_5469.jpg
 
Dziękuję za obejrzenie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...