Skocz do zawartości

Avensis 2006 - korekta i wnetrze


falon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto posiadam od maja i dopiero teraz miałem czas się za nie zabrać.

Lakier z całym czyszczeniem na koniec meczyłem 2 i pół dnia.

W ruch poszły poczciwe futra i pady flexipads i pasty scholl'a. Uzyłem także padu który był dołaczony do makity jak ją kupiłem i nie narzekam.

Auto ogólnie chyba było szykowane pod sprzedaż albo właściciel szkot po prostu dbał. Lakier tez w nienajgorszym stanie jak na 7 latka na wyspach, trochę małych wgnieceń, poobijany jak zwykle tylni zderzak od wkładania rzeczy do bagażnika, przód obtrzaskany kamyszkami ale widziałem gorsze.

 

Wnętrze prała potężna maszyna ze specjalną ssawką co nie przemacza gabek, pod ciśnienien 300-500psi.

Po za tym Meguiars Glass Cleaner, AS G101, Mequiars Hyper Dressing. Wosk Petes 53, cleaner DJLP, tardis, Iron X, do oczyszcenia felg (bez ściągania) kwasowy autobrite bez rozcieńczania, masa drobnego brudu mocno poprzyklejana, nie zeszło w 100%, ale przyjdzie czas na ich ściąganie też.

Tapicerka i dywany zabezpieczone specjalnym Stain Guardem.

 

Nie ma dużo zdjęć z korekty, ale co nie co się nadaje.

 

Tak wyglądała glinka po skończonym glinkowaniu

 

ox3w.jpg

 

 

Nie ma zdjęć przed całego auta ale 50/50 zrobione na drzwiach pokaże jak było na całym aucie

 

hl0d.jpg

 

o0al.jpg

 

 

01yj.jpg

 

hlni.jpg

 

t8wm.jpg

 

vq7p.jpg

 

 

 

Plastikowe słupki dość już utlenione były

 

odqu.jpg

 

Po lewej przed po prawej po a właściwie to w trakcie

 

ln8p.jpg

 

tu już po

 

3qwi.jpg

 

tylny zderzak z boku

 

b6so.jpg

 

po, przydałoby się mu malowanie

 

8409.jpg

 

góra zderzaka przed

 

ujd4.jpg

 

Po

 

5u1w.jpg

 

p55z.jpg

 

 

Już po skończonej pracy (oczyszcaniu, woskowaniu itp)

 

7kkj.jpg

 

z0tv.jpg

 

os9y.jpg

 

zvr2.jpg

 

5alx.jpg

 

f20m.jpg

 

0sng.jpg

 

a0h9.jpg

 

ffwj.jpg

 

xpid.jpg

 

 

Na drugi dzień farmer co ma pola za osiedlem zaczął kosić kukurydze i pokrył mi auta niezłym brudem. Było pinknie :0 musiałem wziąść QD w dłoń.

 

Czas na wnętrze, zacząłem wczoraj a dziś skończyłem.

 

Zdjęcia przed

 

krz2.jpg

 

8hdl.jpg2ys1.jpg

 

ilvg.jpg

 

y7p7.jpg

 

9tus.jpg

 

5q37.jpg

 

xwlm.jpg

 

vnqr.jpg

 

2jp.JPG

 

o5vm.jpg

 

j1tt.jpg

 

Czyszczenie podsufitki, środek do bonetowania i wycieranie/wcieranie recznikiem tetrowym.

 

px4d.jpg

 

50/50 tyłu siedzeń, lewa przed prawa po

 

t2q8.jpg

 

ysnb.jpg

 

lj1v.jpg

 

3f0d.jpg

 

rtcn.jpg

 

u8yw.jpg

 

2j1d.jpg

 

2l1n.jpg

 

 

Kilka przed po wyciągnieciu siedzeń

 

c8ls.jpg

 

cmb0.jpg

 

5u7u.jpg

 

o8bh.jpg

 

du0i.jpg

 

W trudno dostępnych miejscach pomaga mi specjalna końcówka

 

w1p1.jpg

 

ji5p.jpg

 

otf1.jpg

 

Po lewej przed po prawej po

 

zitk.jpg

 

Pranie dywaników

 

f79j.jpg

 

Na koniec wczorajszego dnia zabezpieczyłem siedzenia i dywany stain protectorem

 

wso4.jpg

 

Dziś zacząłem od odświerzenia plastiku na zegarach. Użyłem Meguiars Plastx, na poczatek na padzie flexi a potem jakiś mięciutki czarny, nie pamietam jaki to.

 

wgl0.jpg

 

ktr3.jpg

 

tvbt.jpg

 

rxul.jpg

 

No i finish

 

nc1o.jpg

 

7zna.jpg

 

d3sj.jpgt4sn.jpg

 

ehcn.jpg

 

08bf.jpg

 

dmvd.jpg

 

r3g2.jpg

 

be8h.jpg

 

72lp.jpg

 

ixzx.jpg

 

ajjg.jpg

 

 

Dziękuję, mam nadzieję że się podobało 8-}

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Maszyna to airflex storm. Hmmm bedzie jakies 18 tysiecy zlotych. Koncowka do prania tapicerki to amtech cfr. Robie tym valety i detailing z tego wzgledu ze po prostu mam do dywanow i tapicerek jako profesjonalny pracz.

Tapicerki samochodowe sa w pelni suche jak sie konczy taki valet 2-3 godz. A siadam od razu po praniu i portki suche a co najwyzej wilgotne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minetoo, taka maszyne? Do samego detailu nie potrzeba tak mocnej. Ale cos mocnieiszego niz puzzi robi ogromna roznice. Prochem steempro czy ashbys ninja z 2 silnikami zamontowanymi seryjnie a nie rownolegle i ssawka profesjonalna do tapicerki robi ogromna roznice i waz 7,5 metra zeby nie tracic mocy.

Minimum 135-150 psi, przydaje sie 300.

Mam w zapasie maszyne 3 silnikowa, jest na sprzedaz lub czeka na otwarcie firmy pod dachem. 6k i jest twoja :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wyłączonym ciśnieniu oczywiście :lol:

Po naciśnięciu pistoletu jest troszkę mocniejsze niż w Puzzim a wody idzie więcej

jeśli chodzi o zakamarki itp to jest to idealne rozwiązanie

Do tego woda 60st ciepła robi robotę

Oczywiście do płaskich powierzchni to jadę puzzim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propo cieplej wody. Prawie wcale nie uzywam, czy valet czy domowe tapicerki czy dywany to leci zimna a zima lodowata z vana. Caly szkopul to dobra chemia. Chemia ma rozpuscic brud a woda to tylko do wyplukania. Masz wtedy tapicerke wolna od chemi i o neutralnym ph. Taka tapicerka jest czysta dluzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem mały rekonesans

ssawka crevice tool polecam ta co mam, czyli to: http://www.carpet-cleaning-equipment.co.uk/crevice-tool-6-cm-wide-internal-spray-p-303.html?wizid=jahq8ivogm2ceuhj0piokon5t6

ma otwierany otwór, przesuwny u góry, w trakcie pracy można go otworzyć co spowoduje mniejsze ssanie na końcówce i da więcej wody na końcu, potem zamykasz i odsysas dokładnie.

do tapicerki zestaw http://www.amtechuk.co.uk/shop/CFR_3__Quick_Dry_Upholstery_Hand_Tool-pid-193.html   + to   http://www.amtechuk.co.uk/shop/5__Flexible_Conversion_Hide_A_Hose_C_W_Receiver-pid-198.html

powinno działać z maszynami 55 psi gdyż widzę że amtech robi spotter machine z tą końcówką i parametrami podobnymi do puzzi czy santoemma.

 

jeden tylko szkopuł, takie pro końcówki sa stworzone na wymiar 1 i 1/2 cala węża i złączki ja widzisz pod linkami. trzeba by przerobić co nie co, zrobić taki zestaw węży co pasuje do maszyny jak puzzi i do wyżej wymieninych z drugiej strony.

 

A najlepiej zakupić używaną maszynę jak ninja, airflex mini, cokolwiek taniego, nawet starego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 i pol dnia na wszystko od prewasha do wosku i to w sumie nie wiecej niz 8h na dzien. Dosc latwo sie cielo, zazwyczaj scholl 30ka wystarczala po futrze wiec w sumie polerka 2stopniowa.

Ten syf kukurydziany jak spadl to sie tak wpienilem ze strzeplem go na sucho mikrofibra i potem starlem QD. QD to prawie jak waterless, ale wiem wiem prawie robi wielka roznice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Avensis ma powazna range auta bezawaryjnego tu gdzie jestem w irlandii. Wiekszosc taksowek tu to avensis. Ja mam od maja wiec za wczesnie na moja wlasna opinie. Musialem tylko wymienic kompresor klimy bo byl pekniety.

To jest 1.8 benzyna pieciobiegowa i brakuje mi 6go biegu. Pali okolo 9l. Dosc bogata wersja jak na avensis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...