Skocz do zawartości

MAKITA 9227CB Vs KESTREL DAS-6


Rekomendowane odpowiedzi

Za jakiś czas będę chciał zanabyć polerkę, przejrzałem co jest na rynku i pocztytałem Wasze porady - generalnie wszystko by wskazywało że powinienem kupić DAS-6, ale ze względu na "sentyment" do Makity sprawdziłem ich ofertę i znalazłem 9227CB.

Makita jest ponad dwa razy droższa od Kestrela, ale na różnych fotkach zauważyłem jest jest używana przez ludzi którzy używaja tych narzędzi na co dzień i to pewnie po 12 albo i wiecej godzin :)

Mamy tak:

1200W vs 500W

600-3000obr vs 2500-6500obr

Makita ma ponad dwa razy większą moc - dlatego płacę dwa razy tyle? Czy dopłacam też za markę?

No i druga sprawa, Makita kręci się znacznie wolniej - minimalne obroty Kestrela to prawie maksymalne Makity, jak to jest obrotami - w jakim zakresie się pracuje najcześciej?

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dzięki Evo

Makita to rotacja, Kestrel to oscylacja.

Po przeczytaniu opisu: "Das-6 to Polerka orbitalno rotacyjna(znana jako dual action) czyli poza klasycznym ruchem rotacyjnym posiada jeszcze ruch oscylacyjny" zrozumiałem że pracuje również w trybie rotacyjnym, domyślam się że jest przełącznik pomiędzy trybami, czyli nie do konca tylko oscylacja.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arturo, ja posiadam 2 maszyny.

Mam Kestrela KAS6 i mam Kestrela Sim180 Rotary (taka tania podróba Makity 9227CB.

Rotacji używam jak lecę lakier od zera, czyli pierwszą główną korekcje.

DAS6 używam jak sobie robię korektę lakieru między woskami, głównie świrle, poraz po rotacji używam DAS6 gdy używam past finishowych.

A co do różnicy ceny, to radziłbym w ten sposób:

Makita 9227 CB vs Meguiars G220 (oryginały)

Sim 180 Rotary vs DAS6 ("kopie")

Wtedy Ci się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAS6 używam jak sobie robię korektę lakieru między woskami, głównie świrle, poraz po rotacji używam DAS6 gdy używam past finishowych.

A gdybyś kupił najpierw SIM180 (bo podejrzewam, że najpierw kupiłeś DAS6) to dokupiłbyś DAS6?

Dlaczego do swirli wolisz DAS6? Ze względu na bezpieczeństwo pracy czy jakiś inny powód?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie najpierw był SIM, a potem DAS.

DAS'a kupiłem, bo mam pewne prace, które wymagają DAS'a, jest mniejszy niż rotacja, a przy zabytkach mam dużo miejsc gdzie rotacja nie podejdzie.

Czemu wolę DAS do wykończeń?

Swobodniej się go prowadzi niż rotację, jest delikatniejszym, jest większa kontrola nad nim i jest bezpieczniejszy odnośnie hologramów no i ma dużo mniejsze prędkości niż rotacja, co jest ważne przy nakładaniu wosków/sealant w płynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się zastanawiam czy kupić DAS-6 czy 180. Z dyskusji wynika, że dobrze byłoby mieć obie. Ale jeżeli stać mnie na 1 urządzenie, zajmuję się tylko własnym samochodem i jestem początkujący jeżeli chodzi o pracę z polerkami, jakimikolwiek (nie mam możliwości trzymania kawałka karoserii i trenowania na nim), to lepiej dla bezpieczeństwa kupić maszynę typu DA czy rotacyjną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...