Skocz do zawartości

Volvo S40 - projekt poczatkujacego


jakubnl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Projekt troszke inaczej stoworzony niz Wasze…

W tej chwili jeszcze nic nie zrobione, a na biezaco bede dodowal zdjecia, czekajac na opinie propozycje i pomoc - jak to przystalo na "dziecko zagubione we mgle, szukajace drogi".

 

Mam nadzieje, ze uda mi sie przetrwac i nie bedzie to jednen z kolejnych moich pomyslow, ktory spali na panewce (moze stad rowniez wrzucanie wszystkiego na forum w celu nie odwalenia maniany).

 

Przestudiowalem w miare mozliwosci forum, jednak mimo wszytsko asortyment i ilosc detali jest tak duza, ze bedzie milo wiedziec wszystko z pierwszje reki i na biezaco.

 

@ do Amdnistracji forum: mam nadzieje, ze tamat w tym dziale i w takiej formie jest jak najbardziej w porzadku i zgodny z regulaminem forum,

 

 

A o to pierwszy pacjent - Volvo S40 - zakupione tydzien temu. Technicznie wg nadzorujacego mechanika auto sprawne i dobrze zachowane, a i pod wzgledem estetycznym na pierwszy rzut oka dobrze utrzymane... ale:

 

mws3.jpgUploaded with ImageShack.com

czbl.jpgUploaded with ImageShack.com

zcsh.jpgUploaded with ImageShack.com

szk2.jpgUploaded with ImageShack.com

lclj.jpgUploaded with ImageShack.com

nnzh.jpgUploaded with ImageShack.com

ofpd.jpgUploaded with ImageShack.com

i29k.jpgUploaded with ImageShack.com

 

A o to pierwsze zakupy do rozpoczecia pracy (oczywiscie nie kompletne), zakupione po konsultacji ze sprzedawca, W sklepie przewaga produktow Meguiar's i Sonax.

Oczywicie brakuje wiaderek (ale sa) i pedzelkow, ktorych nie bylo w sklepie a "budowalnym" nie wiedzialem jak miekkie wybrac i czy aby mimo wszystko nie sa za szorstkie. 

Jesli uwazacie, ze produkty sa zle trafione i powinienem uzyc czegos innego dajcie znac - moze uda sie namowic zaprzyjaznione z forum firmy z produktami detailingowymi na wysylki zagraniczne :D

 

d8xy.jpgUploaded with ImageShack.com

 

 

Etap 1: Wnetrze.

 

Odkurzanie, plastiki, kokpit i dywaniaki.

 

Asortyment: jw plus odkurzacz na pobliskiej publicznej myjni samochodowej.

 

Priorytet:

Kanapa - to na zdjeciu, brudne przez zamontowany i nigdy nie zdejmowany fotelik dla dziecka:

 

nnzh.jpgUploaded with ImageShack.com

 

Fotel kierowcy - pekniecie, ktorego nie zauwazylem podczas zakupu. Czy istenieje mozliwosc zabezpieczenia wady przeciw dalszemu niszczeniu i targaniu sie? Bo roumiem, ze naprawa nie bedzie mozliwa bez tapicera.

 

ofpd.jpgUploaded with ImageShack.com

 

Czas przygotowania; 1 tydzien - niestety za wzgledu na prace moge "bawic sie" detailingiem tylko w weekendy - ale jednoczesnie to idealny czas na Wasze sugestie i uzupelnie asortymentu.

 

Pozdrawiam i licze na pomoc, co sobie przypomne bede uzupelnial, ale mysle, ze wiekszosc z profesjonalistow juz miala  z Volvo do czynienia i z doza cierpliwosci beda mi wbijac wiedze do glowy proponujac najlepsze rozwiazania.

 

 

 

P.S. Kolejne zdjecia juz aparatem, nie telefonem - bo widze ze jakosc pozstawia ciut do zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Miałem ten Carpet Cleaner z Megsa, szału nie robił, ani to prania ani do bonnetowania. Szampon używałem, jest spoko, rękawica od biedy może być chociaż będziesz musiał ją często wymieniać (frędzle szybko sztywnieją przy braku odpowiedniego dbania). Nie wiem jakiej jakości są te mikrofibry bo nie jestem w stanie ich dotknąć ale zarówno Sonax jak i Meguairs mają w swoim asortymencie dobrej jakości szmaty które możesz nabyć. Podaj mi numer tego spraya z Sonaxa żebym wiedział co kupiłeś..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakiej jakości są te mikrofibry bo nie jestem w stanie ich dotknąć ale zarówno Sonax jak i Meguairs mają w swoim asortymencie dobrej jakości szmaty które możesz nabyć.

 

Te kupilem dla sprawdzenia - 50% tansze od firmowych a w dotyku prawie identyczne (macalem). 

Ale jesli jest ryzyko do karoserii nie bede uzywal, tylko wewnatrz ewentualnie do suszenia wnek. 

 

JW carpet cleaner to tak wcierańsko brudu niestety  :)

 

Towar nie otwarty - paragon jest, moge wymienic na cos innego i lepszego. 

Stad ten temat i tydzien na przygotanie sprzetu, zeby z Wasza pomoca korygowac bledy nowicjusza, Pytanie tylko - na co?

 

 

Co do fredzli - jak zesztywnieja kupie cos nowego (lepszego) 

 

 

No i z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Auto z Holandii to nawet nie próbuj czyścić powierzchownie bo:

Jeżdził nim murzyn na 80%(nie jestem z ONR itp)ale wiesz oni inaczej pachną

Jarają ile wlezie w autach(może w tym akurat nie)

Więc bez prania ekstrakcynego ze wcześniejszym wspomaganiem mocnym APC(tu poczytaj ale Nielsen jest w litrowych opakowaniach i polecam)się nie obejdzie.

Jak kupisz APC to weż i pędzelek do czyszczenie plastików

Jeszcze płyn do szyb i na początek może być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...