Skocz do zawartości

Renowacja felg


SzaKal

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie to ja dodam swoje 5 groszy ;)
Już miałem dawno zmienić koła na zimowe, ale ich wygląd na to nie pozwalał, pomyślałem że oddam je do renowacji, koszt 300 zł, hmm a może sam to zrobię ... piaskarka 60 zł, piasek 25 kg. 8 zł podkład antykorozyjny 20 zł, baza 50ml 14 zł, klar+utwardzacz 100ml 10 zł, plastyfikator 20ml dostałem za darmo ;)   więc wyjdzie taniej, a jaka satysfakcja.
 
Tak wyglądają wszystkie cztery felgi
snv4.jpg
 
Tu po wstępnym czyszczeniu szczotką
w73p.jpg
 
W miejscach trudno dostępnych piaskowałem 
cmwf.jpg
 
Po piaskowaniu podkład epoksydowy, antykorozyjny
rsi5.jpg
 
 
Baza, tak myślałem na jaki kolor pomalować, wybór padł na czarną perłę z palety harley davidson
Pierwsza warstwa
h3rd.jpg
 
Druga warstwa
ihmd.jpg
 
I trzecia warstwa
j8rv.jpg
 
Tak wygląda wysuszona baza, jeszcze bez klaru
9txz.jpg
 
I teraz pora na klar, dodałem 20 % plastyfikatora do klaru, dzięki temu będzie on bardziej elastyczny i mniej podatny na odpryski itp.
 
I tak to wyszło :
q2hd.jpg
 
vt60.jpg
 
qqs2.jpg
 
Teraz felgi się suszą, jutro zabezpieczenie jakimś kwarcem i zakładamy.
 
lx63.jpg
 
I jak tylko umyję auto pokaże jak to wygląda na nim ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Wszystko fajnie,ale sugerowałbym dokładniejsze obklejanie opony ja robię to tak,samą oponę obklejam milionem urywków taśmy nie dłuższe jak 3cm,a potem streczem oponę i wtedy folię do tej taśmy i mam spokój,odklejam taśmy i mogę zakładać na samochód,nawet kawałek nie będzie pomalowany :)

Tak to wygląda
jg1z.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arek rozumiem że dla zabawy sobie pomalowałeś ew. na próbę jakbyś miał komus póżniej zarobkowo robić

Ale kolor gites

Kubik Ty się nie popisuj bo z ciężarkiem pomalowałeś =))
Panowie opony,wętyle,ciężarki trzeba wyp.......ć z felg i wtedy malować

Korozja znajduje się też pod rantem od wewn strony

Co do reszty się nie czepiam :u

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszytko wygląda ładnie ale, no właśnie jest małe ale. Osobiście zwaliłbym te opony przed zaczęciem pracy i zrobiłbym felgę również od wewnętrznej strony a szczególnie na jej rantach, które wystają poza oponę. one również podatne sa na korozję i mogą popsuć z czasem całą robotę ;) reszta ok ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...