Skocz do zawartości

Powitanie


mr_matt

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich Forumowiczów.

Mam nadzieję że dzięki waszej wiedzy i doświadczeniu poznam trochę lepiej świat car detailingu. :)

Jak narazie mam niewielkie doświadczenie w tej dziedzinie, a kosmetyki które mam w garażu ciągle jeszcze są tańsze od tych których ja sam używam. Moja przygoda z dopieszczniem auta rozpoczęła się od mercedesa 124 coupe którego ze stanu fatalnego doprowadziłem do conajmniej dobrego. Polerka karoserii, wyjęcie i pranie całej tapicerki. Renowacja skórzanych foteli itp. Mam tez Seicento kupione po przedstawicielu handlowym który mam wrażenie że jeździł nim po pustyni błędowskiej. Samochód ogarnięty z wszechobecnego piachu. Natomiast moim oczkiem w głowie jest Mercedes w211 w niemal fabrycznym stanie. Bez żadnych przeróbek, jak na ten rocznik z niewielkim przebiegiem. W aucie wszystko jest oryginalne i w bardzo dobrym stanie. Będzie to auto na wiele lat więc chciałbym utrzymać je w jak najlepszej kondycji. Stąd moja obecność w Waszych progach.

 

Pozdrawiam

mr_matt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Mercedes c124

Jak go kupiłem wyglądał tak:

201201yny.jpg

 

 

A po zabawie tak:

201209odo.jpg

 

 

Po polerce

2012041038.jpg

 

Drewno z konsoli przed polerowaniem:

drewnokons.jpg

 

Drewno po polerowaniu

drewnodqd.jpg

 

Fotel przed i po czyszczeniu

skraprzedi.jpg

 

A to w211

merc1mzm.jpg

 

merc3nkn.jpg

 

Dopiero będę się za niego zabierał.

 

Zdjęć Seicento jeszcze nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pamiętam już gdzie kupiony był ten c124, ale jakaś babeczka nim wcześniej jeździła.

Co do szczotki to nie ja "rysowałem" ją maskę, a blacharz... :(

Skoro jesteśmy z tego samego miasta to może znasz jakieś sklepy/hurtownie z chemią do samochodów w naszym mieście?

 

Przetestowałem dziś środek do felg TENZI. Na razie na felgach które i tak pójdą do renowacji.
:)

1vdv.jpg

 

2ded.jpg

 

Krwawiący efekt jest, jednak po spłukaniu w tak zniszczonych felgach poprawy nie widać.

 

Mam taką może głupią zasadę kupowania produktów jednej marki.

Chciałem poszukać na tym forum tematów dotyczących konkretnych martk produktów i testów tychże dotyczących.

Nie znalazłem, może warto by takie tematy pozakładać? A może są tylko się do nich nie dokopałem...

Zainteresowała mnie również chemia Tenzi, ma całkiem dobrą cenę, ale jak jest ze stosunkiem do jakości.

Czy ktoś z Was ma takie produkty i czy jest z nich zadowolony?

Czy meguiars jest od tenzi dużo lepszy? Ta marka też mi się podoba, ale jest kosmicznie droga i zastanawiam się czy nie placę tam za ładne opakowania i logo...?

Generalnie szukam marki która ma najlepszy stosunek jakości do ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitać kolejnego przedstawiciela Białegostoku :)

C124  :ymdaydream:  co pod maską?

Tenzi prix jest dobry,tylko na takie dziady to niestety ostre pędzlowanie żeby coś uzyskać i  z racji dużej powierzchni felgi na koniec poleciałbym maszyną, będą lale :)

Trzymanie się tylko jednej marki nie do końca się sprawdza,każdy producent ma lepsze i gorsze produkty :)

Ze sklepów to Sonax i ShowCarshine.pl są też jakieś mniejsze sklepy,ale nie spełniają moich oczekiwań produktowych niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...