Skocz do zawartości

Neverwet hit czy kit


Venom

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy Panowie i Panie , miałem okazję przetestować ten oto produkt.

DSC_0322_zpsf5840998.jpg

 

Zacznę od aplikacji.

Produkt jak widać jest 2K. 1sza warstwa odpowiada za adhezje. 2ga warstwa odpowiada za efekt. Już wcześniej rozkminiłem czemu tak jest a dzisiaj tylko się utwierdziłem w przekonaniu. Od razu mówię że 1 warstwa nie jest hydrofobowa. 2 za to jest i działa również bez podkładu z tym że się nie bardzo trzyma.

Innymi słowy 1 warstwa "klej", 2 warstwa "chemia" superhydrofobowa. Póki co jestem zdania iż jest to produkt powierzchniowy/mechaniczny/niereaktywny. Czy to dobrze/źle ... zostawiam dla Was :)

 

Użytek.

Powłokę można nałożyć dosłownie wszędzie. Jak wspomniałem zmienia ona strukturę powierzchni jakiejkolwiek czy to beton czy lakier czy szkło na "klej". Używam słowa "klej" , ponieważ chcę to lepiej zobrazować i przedstawić sposób działania tego. Dziwi mnie troche że na opakowaniu są zaimpregnowane buty a w instrukcji dołączonej do opakowania "zalecamy nie używać na odzież" :D I teraz pewnie dla Was najważniejsze - czyli detailing. Moja odpowiedź brzmi stanowcze raczej nie :D No chyba że ktoś zaaplikuje to na czarną skórzaną tapicerkę z myślą o zmianie koloru na biały ;) Na lakierze ten sam efekt co na skórze , biały nalot.

Póki co zostaje wierny silikonom i teflonowi. Jak będę miał więcej informacji wynikających z obserwacji to dopiszę.

Ogólnie spodziewałem się czegoś więcej , mam niedosyt. Konkurencyjny produkt Ever dry to takie samo rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Łatwo nie było... Myślę że możesz jeszcze długo nie dostać. Nie chodzi mi o chwalenie się , ale proces technologiczny, a raczej brak dalszego pomysłu na otrzymanie transparentnej powłoki. Przestudiowałem parenaście publikacji (nie koniecznie stricte związanych z efektem lotosu) , miałem styczność z różną chemią i póki co nie są w stanie stworzyć tego co chcą. Chodzi tutaj o jeden i główny składnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie działa : powierzchnie skórzane

Działa : asfalt , metal , tekstylia , lakier samochodowy , gazobeton , papier , zabrudzona podłoga (tam impregnowałem i wniosek taki że nie trzeba przygotowania powierzchni), drewno.

Powłoka bardzo delikatna , można ją zetrzeć palcem. No i nie oszukujmy się ale jest białe wykończenie powierzchni. Nawet na jasnych kolorach jest to drażniące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tym razem mogę podzielić się już dosyć konkretniejszą recenzją produktu Neverwet :) W sumie to nawet mam pomysł na tytuł recenzji :P "Neverwet" hit czy kit :D

 

Powierzchnie przed impregnacją :

 

DSC_0326_zps9ae964da.jpg

 

Powierzchnie po impregnacji 1 & 2

 

DSC_0339_zps31da40dc.jpg

 

Jak widać efekt końcowy nie jest zadowalający. Im ciemniejsza powierzchnia tym bardziej widać biały nalot.

 

Dla porównania wziąłem sobie arkusz lakieru mercedesa i w jednej części nałożyłem podkład a w drugiej top coat

 

DSC_0325_zps9d5fa731.jpg

 

Tym sposobem chciałem sprawdzić jak się ma 1 komponent do 2. Wynik obserwacji był oczywisty , pierwsza warstwa jest to podkład który nadaje chropowatości powierzchni w skali nano czyli jest pewnego rodzaju "klejem" . Ma zapewnić odpowiednią przyczepność dla drugiej warstwy. 1 warstwa nie jest hydrofobowa. Druga warstwa sama w sobie jest hydrofobowa i również działa bez 1 warstwy. Z tym że wtedy mamy do czynienia z "napyleniem". Efekt takiej kombinacji :

 

DSC_0332_zps55510cc4.jpg

 

 

Powierzchniowe działanie impregnatu Neverwet. Aby udowodnić , że preparat ten działa tylko i wyłącznie powierzchniowo wykonałem pewne porównanie. (Od razu mówię że nie chcę nic sprzedać , dać , itp żeby nie było że łamie regulaminy, muszę mieć punkt odniesienia aby udowodnić to co założyłem)

Po lewej stronie moja próbka z reaktywną powłoką a po prawej neverwet. Jeśli słabe zdjęcie , a raczej odznaczenie uwodnionego pigmentu mogę zrobić lepsze zdjęcie : ] . Czyli w przypadku uszkodzenia powłoki ( które okazuje się wręcz bardzo łatwe ) zacznie nam przeciekać.

 

DSC_0370_zps1f583d49.jpg

 

W tym przypadku nie jest nawet wymagane przygotowanie powierzchni , a sprawdziłem to na zabrudzonej podłodze

 

DSC_0349_zpsde338d37.jpg

 

Przetestowałem różne powierzchnie , poczynając od drewna kończąc na bitumie. Jedyną powierzchnią ,  na której mi powłoka nie działała okazała się skóra , a raczej wyżej pokazany skrawek czarnej tapicerki.

Rozśmieszyła mnie również instrukcja obsługi , bo niby na zdjęciach na filmach chwalą się jak to fajnie działa na urządzeniach elektronicznych czy na ubraniach ... a w instrukcji jest napisane żeby nie stosować tego do elektroniki i odzieży :D

Najlepszą powierzchnią pokazującą co to tworzy jest szkło. I tutaj parę słów i zdjęć więcej. Najpierw pokusiłem się o przygotowanie powierzchni , czyli przemyłem rozpuszczalnikiem. Następnie nałożyłem 1 warstwę , odczekałem i potem 2 warstwę

 

DSC_0352_zpsa69c907d.jpg

 

Doskonale widać że wytworzył się film , który to bardzo pogarsza widoczność . Niestety nie mogę dodać zdjęcia zrobionego pół na pół przez szkoło z powłoką i bez. Wg mnie kompletnie nie nadaje się to ani na szyby ani na reflektory, po za tym nie oszukujmy się ale kamyczki znajdujące się na drodze raz dwa "wypiaskują" nam powłokę.

 

 

Do pokazania jak się niszczy powłoka polałem ją octem kuchennym. Niby nic się nie klei do niej , ale jakoś dyspersja akrylowa nie spłynęła.

 

 

Powłokę którą tworzy neverwet można usunąć w sposób mechaniczny oraz chemiczny w bardzo łatwy sposób. Tutaj delikatnie potarłem palcem po powierzchni i :

 

DSC_0390_zpsb66d4b21.jpg

 

 

PS będzie jeszcze update filmów ;) nie mogę też znaleźć tego znaczka youtube coby dodać filmiki także proszę o łagodny wymiar kary :/

 

EDIT :

Dodane ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...