Skocz do zawartości

Zestaw do wgnieceń - pytania, propozycje


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Pora zakupić jakiś zestaw do usuwania wgnieceń i chciałbym zapytać się bardziej doświadczonej braci forumowej, co warto kupić na początek?

Myślałem nad tym:

http://allegro.pl/puller-walizka-pdr-naprawa-bez-lakierowania-25-el-i3993553187.html?source=mlt

Ale sivy słusznie zauważył, że minusem jest brak regulowanych stópek w pullerze.

 

 

Czekam więc na inne sugestie, liczę na Was..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


jop a regulacja stupek jest bardzo przydatna !

Ten mój ziom od wgnieceń ma druciska i gdybym chciał to szedłbym w tym kierunku. Nie wiem czy on ma takiego skila czy mi sie tylko wydaje ale wyglada jakby drutami było duzo łatwiej.

no a do duzych powierchni wgnieceń potrzebny jest koniobijca czyli tem bezwładnościowy młotek czy jak to sie tam nazywa :D

Z klejem jest troche lipa w momencie kiedy element nie ma ori lakieru. Bo moze odpaść przy odrywaniu - no mi odpadł :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Urządzenie pdr jest stworzone na bazie urządzenia do badania przyczepności powłok tzw pull offa. Z tego co zauważyłem to można spokojnie samemu zrobić takie urządzenie na własne potrzeby. Jeszcze w zasranym splusie jak byłem to się bawiłem tym urządzeniem stąd ten wniosek. A na co dzień bawie się takim pull offem

http://www.zbrojarze.com/?83,dyna-pull-off-z-16-firmy-proceq

A wracając do samego sposobu to trzeba uważać jak bardzo uszkodzone elementy ratujemy. Zdarzało się nam że odchodziło z lakierem ale uprzednio informowaliśmy klientów, że może coś takiego się stać. Po wyciągnięciu , dookoła miejsca gdzie był grzybek "opukiwało" się za pomocą plastykowego "patyczka" i młoteczka żeby wyrównać powierzchnię, żeby dobrze to zrobić korzystaliśmy z lampy , wtedy było bardzo dobrze widać nierówności ;)

Dobry sposób do ćwiczeń , kawał blachy maski czy drzwi , jeb młotkiem i wyciąganko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarek, najważniejsze są druty, a tam gdzie się nie dojdzie drutem używamy kleju, oprócz tego potrzebujesz tablice z lampą bo bez tego nie wyprowadzisz na 100 % blachy, oczywiście młotek bezwładnościowy, dźwignia itp. i co najważniejsze gdyby było to takie proste to dużo osób by to robiło ... ja akurat mam na tyle dobrze że ma kumpla co siedzi w temacie od lat, trochę mnie pouczył i coś się już nauczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...