Skocz do zawartości

Woda zdemineralizowana w domowej myjce - jak ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

 

Lubie recznie myc swoje auta, ale nie znosze ich osuszać bo zajmuje to mnóstwo czasu . Pozatym mieszkam na wsi i myje też ciągniki i maszyny rolnicze, a je osuszyc to już wogole katorga - a zalezy mi na dobrym wygladzie, a jak wiadomo brak osuszania = okrutne kropki z kamienia na szkle i lakierze.

 

Samochodami wole czasmi podjechac na myjnie abox gdzie mam wode zdemineralizowana - biore rekawice, szampon i tam pucuje recznie, splukuje i odjezdzam bez wycierania - kropek zero.

 

Mam pytanie jak taka wode zdemineralizowana wytworzyc do przydomowej myjki ? Jakies filtry  - jesli tak to jakie - prosze o podanie konkretnych modeli.

 

Taka woda na być na potrzeby myjki karcher hds895 (895l/h teoretyczna wydajnosc).

 

Z gory dziekuje za pomoc.

 

pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Stacje zmiękczania  wody nie eliminują osadów mineralnych a więc zostaną ślady aczkolwiek poprzez filtry,które są potrzebne trochę zmniejszą zjawisko

Zaletą jest zmniejszenie zużycia chemi ale to nie to co osmoza,która jest po prostu zaje..bista

Przy HDS 895 wlewa sie zmiękczacz RM 110 chyba,który trochę robi robotę

Zaprosiłem kiedys gościa co instaluje takie stacje zmiękczania i na myjnie potrzeba urzadzenie za 4 koła gdzieś.Jest plus bo mozna korzystać w domu też z tego

Alewiecie dalej będzie brakowało tego perlenia sie wody jak po osmozie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam myjnie i sie nie sprawdza zostają zacieki i tak się wyciera,wydmuchuje spr.powietrzem a po godz spod ramki czy klamek biały zaciek.Nawet krystalicznie czysta woda wypłyka syf spod klamki,który zostawi białego sznita.

Koszt mycia wysoki nikt za to nie zapłaci

Wode zdemineralizowaną daje tylko system odwróconej osmozy a nie zmiękczanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń sobie tu http://eko-technika.com.pl/?page_id=394

Musisz wiedziec ile wody będzie Ci potrzebne na godz,dobę itd

Np.myjesz 30 aut prrzez 8 godz to przy HDS 895 potrzebujesz ok 300 ltr zakładając,że tylko płukasz woda po osmozie

Ale jak myjesz 30 aut przez 2 godz to musisz potem czekać aż urządzenie przygotuje znowu wodę

Ósemka zużywa gdzieś 13 ltr na min masz na tabliczce napisane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadzwoń sobie tu http://eko-technika.com.pl/?page_id=394

Musisz wiedziec ile wody będzie Ci potrzebne na godz,dobę itd

Np.myjesz 30 aut prrzez 8 godz to przy HDS 895 potrzebujesz ok 300 ltr zakładając,że tylko płukasz woda po osmozie

Ale jak myjesz 30 aut przez 2 godz to musisz potem czekać aż urządzenie przygotuje znowu wodę

Ósemka zużywa gdzieś 13 ltr na min masz na tabliczce napisane

 

Z tego co napisales wynika ze potrzeba ok 10litrów wody na splukanie 1 auta - no fakt skoro hds895 bierze 15l/min (tak wynika z kalkulacji 895/60) to pewnie w mniej jak 1 minute mozna splukac auto.

 

Czyli potrzebuje zbiornik na "przefiltrowana" wode i zakladajac ze myje gora 3 sprzety/dzien to wystarczy mi nawet taka osmoza: http://allegro.pl/odwrocona-osmoza-ro-300-bluefilters-przemyslowa-i4144775492.html lub mniejsza ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...