Skocz do zawartości

Civic VIII gen


Ciamach

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Dawno mnie nie było. Za to ostatnio w końcu było trochę czasu na chociaż szczątkową relację z pracy. Oto granatowy Civic, wyciągnięty z morza rys, zmatowienia i potwornego zabrudzenia.
Pracy było sporo, ale było warto. Niech zdjęcia przemówią.

maskaprzed_zps54cf629c.jpg
maskaprzed2_zpsaa39276d.jpg

maskapo_zps2d6b7f62.jpg
maskapo2_zps559c799f.jpg

blotnikppprzed_zps9937ac6f.jpg
blotnikpppo_zps8ff99e4f.jpg
blotnikpppo2_zps8bc6ce29.jpg

blotnikptprzed_zpsa741d508.jpg
IMG_8146_zps5f74c0ee.jpg
blotnikltpo_zps845dcfe3.jpg

drzwiprzed_zps20fc5747.jpg
5050_zpsb6317b77.jpg

blotnikpopo3_zps5188b3f6.jpg
blotnikpppo3_zps47fd1575.jpg
blotniklppo2_zps0cc9074e.jpg
blotniklppo_zps3042aa70.jpg


IMG_8168_zpsedfdca87.jpg
IMG_8166_zpsa9f10d1a.jpg
IMG_8165_zps7160e6a5.jpg
IMG_8164_zps4fb7ee0e.jpg
IMG_8162_zps98e9b142.jpg
IMG_8161_zps8102e1a1.jpg

IMG_8158_zps4ac3ac28.jpg
IMG_8157_zps759bc003.jpg
IMG_8156_zpsb94da018.jpg
IMG_8155_zps6d3eef5e.jpg
IMG_8154_zpsb1a2c4cf.jpg
IMG_8153_zpsf4d29161.jpg
IMG_8151_zps90a3f4c8.jpg
width=399 height=600http://i153.photobucket.com/albums/s235/ciamach/Ufo%20nowe/IMG_8145_zps592f8f98.jpg[/img]
IMG_8144_zps4ebc0d00.jpg
IMG_8140_zps4171f548.jpg
IMG_8138_zps80b47ea8.jpg

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


  • 2 miesiące temu...

Sorrki za laga, natłok przeróżnych zajęć wyłączył mnie z aktywności netowej. Ale obiecuję poprawę i relacje z detailingu paru kilkusetkonnych aut :)

 

Co do Civica zaś, to niestety widać, że nigdy nie był właściwie pielęgnowany. Oksydacja i zasyfienie lakieru niesamowite, glinka brązowiała od samego dotknięcia. Na dole tyle smoły, że można spokojnie parę ulic załatać. Co do rys to poza typową orką po myjniach automatycznych było też parę głębszych perełek. Pracowało się dobrze, bo przewidywalnie. Jak ustaliłem kombinację korekty ma masce, tak reszta auta również na nią reagowała. Jechałem na Menzernie, FG400, potem FF3000 - to wystarczyło. Niestety nie kojarzę kodu koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne Grzesiek

Nie szydze Jędrzej ale wiesz jak ktoś pisze poradniki to by sie wstydził zadawać takie pytania ;)

Odpowiedz mówi sama za siebie

Czasami trzeba wyciągnąć wnioski z krytyki(z mojej strony pół żartem,pół serio jakby coś żeby nie było)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przytoczenie argumentu dot. pisania poradników nt. czyszczenia plastików przy pytaniu o korektę lakieru to z lekka nietrafiony pomysł biorąc pod uwagę skomplikowanie tych dwóch czynności. Pytanie do Grześka padło gdyż wiem z autopsji, że na czarnym japońcu na rotacji i średniej gąbce mogą powstać półkola, nie mówiąc o twardym padzie. Nie wiem junior ile korekt w miesiącu robisz ale powinieneś wiedzieć, że nie ma uniwersalnej recepty na polerowanie i przy każdym aucie trzeba na początku trochę pokombinować żeby wyszło dobrze. A, że zrozumiałeś moje pytanie jak od nowicjusza który zamierza wkrótce wykonać swoją pierwszą polerkę a nie jako pytanie techniczne to nie mój kłopot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W uzupełnieniu, często sam od siebie robię coś przy aucie klienta dodatkowo, a to wspomniane nadkola, a to tapicerkę. W tej konkretnej sytuacji na robotę była dość mało czasu.

 

Co do korekty to oczywiście hologramy po FG400 były ale FF3000 na niebieskim gofrze skasował je modelowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śledzę dość intensywnie forum jak widzisz i chyba sobie żartujesz,że wziąłem twoje pytanie jako od nowicjusza.Zastanów się :((

Kłopot to masz Ty skoro nie wiesz jak się do Civica zabrać(tak pisząc)bo ja osobiście w to nie wierzę.Za dużo aut już zrobiłeś

Masz rację co do recept i właśnie na tym polega indywidualność tej pracy.Ja lubię jak sam znajdę taką receptę i ją dopracuje.

Ja takie recepty mam i nikomu ich nie zdradzę

Korekt robię 5x więcej od Ciebie gdzieś, tak myślę

 

PS

Będziesz miał przyjemność jak skopiujesz Grześka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyjemność będę miał jak wykonam dobrze robotę, nie ważne czy to sposób Grześka czy Cześka. Klienta to też nie obchodzi, nie gratuluje mi indywidualności. W tej konkretnej sytuacji wątpliwa wydawała się dla mnie skuteczność zastosowanej mieszanki, dlatego też zadałem banalne z Twojego punktu widzenia pytanie. Rozumiesz? (Grzesiek, dla Twojej wiadomości, nie chodziło mi o hologramy tylko o koliste rysy których sam finisz by nie ściągnął). Skończyłem z Tobą polemikę junior, dobrze wiedzieć na przyszłość, że o poradę nie ma co Cię prosić. Gdy do mnie ktoś dzwoni, nie mam problemu z pomocą.

A jeśli chodzi o domniemaną ilość korekt to podziwiam i zazdroszczę. Komentować więcej nie będę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK.

Dodam Ci jeszcze na koniec,że tak wyśmiewane szczotki którymi myję auta na mojej myjni przez Ciebie w którymś tam poście szukałem 2 lata po fachowcach którzy takie rzeczy robią.I mam jedyne w Polsce robione tylko dla mnie takie jak chcę(długość,jakość ,gęstość włosa profil rączki)

Rozumiesz?

Wszystkie rękawice mogą się schować(próbowałem że by nie było)

A Ty tak po prostu jakim padem robiłeś się pytasz?

Wysil się to będziesz wielki w branży

Cześć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, może przenieście swoją prywatę na PW?

to forum jest bezpośrednią konkurencją dla KA, sądziłem, że obędzie się tu bez bicia takiej piany jak Wy bijecie. detailing to pasja w dążeniu do perfekcyjnego wyglądu pojazdu. nie psujcie tego wizerunku ludzi, którzy pośrednio dbają o swój wizerunek dbając nad wymiar (tak, to w tym kraju jest po prostu nad wymiar) o swój samochód. ja sam w życiu naoglądałem się tej pracy sporo, zwracam uwagę na totalne pierdoły w samochodzie choć w życiu wypolerowałem jedną maskę i klapę na jedno bazowym lakierze. i chciałbym, przy moim starcie uzyskać konstruktywne zdanie od jednego i drugiego bardziej doświadczonego użytkownika, bez bicia piany. 

a dla mnie np. dobieranie, testowanie padów to ciemna magia w obecnym czasie, bo jest ich tyle, past jest tyle, ze kombinacji spokojnie powstaje około 150.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum nie ma konkurencji,Dlaczego nas obrażasz porównując da KA?

Takie sprzeczki się zdarzają i można  z nich wyciągnąć wnioski

Nie jeden się dużo nauczył a nawet studio otworzył

Ale i tak musisz znależć ten odpowiednią kombinację ze 150

Rozumiesz?

Nikt CI na tacy nie poda gotowego przepisu na litość boską

Mam się uczyć 10 lat wydawać 10-tki tyś zł na materiały a potem  położyć CI na tacy

No Kolego przepraszam ale NIE

Jakaś drobna porada to OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że się wtrącę ale pytanie JJ nie zbulwersowało mnie w żaden sposób. Po prostu zapytał czym robiłem. Nie dopisałem sobie między wierszami, że pewnie chce wykraść moją metodę, albo że sam nie wie jak robić. Nie ma to dla mnie znaczenia, dzielę się wiedzą, którą mam i nabywam swoją między innymi zadając pytania. Pytanie na zasadzie ciekawości zawodowej jest jak najbardziej na miejscu i nie widzę w nim problemu, poza tym moje sposoby nie są wiedzą tajemną i nie oszukujmy się, ameryki moimi metodami nie odkrywam.

 

Kiedyś na zagranicznym forum detailingbliss spotkałem gościa, który poddaje detailingowi najwspanialsze egzotyki jak Koenigseggi czy Zondy. Zaskoczyła mnie jego otwartość, odpowiadał na każde pytanie i nie patronizował mnie, małego żuczka z PL. Biorę z niego przykład najlepiej jak potrafię, klient i tak jak będzie chcial mojej usługi, to się do mnie zgłosi, nie skopiuje jej poprzez zadanie paru pytań - to tak nie działa.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum nie ma konkurencji,Dlaczego nas obrażasz porównując da KA?

Takie sprzeczki się zdarzają i można  z nich wyciągnąć wnioski

Nie jeden się dużo nauczył a nawet studio otworzył

Ale i tak musisz znależć ten odpowiednią kombinację ze 150

Rozumiesz?

Nikt CI na tacy nie poda gotowego przepisu na litość boską

Mam się uczyć 10 lat wydawać 10-tki tyś zł na materiały a potem  położyć CI na tacy

No Kolego przepraszam ale NIE

Jakaś drobna porada to OK

 

Kolego wrzuć na luz. Spinasz się jakby to forum było dla Ciebie całym Twoim życiem. Obrażam Was? Kogo w szczególności? Jeśli nie rozumiesz pojęcia konkurencja to proszę nie zabieraj się w tym temacie. I wybacz, ale po Waszej dyskusji jedynym wnioskiem jaki wyciągnąłem to to, że jesteś guru polerujący milion aut, podczas kiedy JJ poleruje jedno na tydzień - to tak w dużym telegraficznym skrócie. I czy ja prosiłem Cię w mojej wypowiedzi o gotową receptę? Napisałem gdzieś: NIE WIEM, pomocy bo nie umiem? 

 

Ludzie wydają grubsze pieniądze na pakowanie gratów w samochody. Dużo grubsze. I jakoś nie mają problemów dzielić się tą wiedzą, ale to może inny target.

I naprawdę życzę Ci więcej życzliwości i uprzejmości do ludzi, zwłaszcza w świecie wirtualnym.  I poćwicz jeszcze do tego interpunkcję. Podstawowa netykieta pozwala w łatwiejszy sposób przekazać i odebrać informacje. Naprawdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dosyć tego. Grzesiek już doskonale powiedział o co chodziło, jego postu nie skomentowałeś natomiast następną osobę (która też dobrze gada) wciągasz w chorą dyskusję. Swoje problemy rozwiązuj na PW. Chciałem do Ciebie pisać ale się powstrzymałem bo to bez sensu - próbujesz wyważać otwarte drzwi i nic do Ciebie nie dociera.

To kolejny raz kiedy robisz na forum szum. Nie wspominając o OT. W ciszy zastanów się nad swoim zachowaniem bo temat zamykam do końca tygodnia. Do tego czasu oczyszczę go ze spamu (sorry Grzegorz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...