Jump to content


iron man

Recommended Posts

jak to jest czy wosk trzeba wygrzać ?Ja  z zawodu jestem lakiernikiem i dobrze wykonuję swoją profesję ale od momętu zakupu nowej polerki Festool Shinex150 i przetestowania zymola, myślę że tego najtańszego, =p~ kolega dał mi spróbować i mówi do mnie, wiesz ja to nie na wszystkie auta kładę @-) no to ja w internet i od tego się zaczeło cały czas czytam i pacze :huh: I SŁYSZE ŻE ŻONA SIE GAPI,no i narazie nie wszystko rozumiem.Pytania same mi się nasówają tylko kogo mam pytać?Możę ktoś by się znalazł kto ma chwilę wolnego i może poduczyć mniej doświadczonego koleszkę.

Link to comment
Share on other sites


Wg mnie to nie wszystkie woski trzeba wygrzewać, z Zymolem nie obcowałem ( jeszcze ) ale z tego co widziałem / czytałem to on lubi się spocić, więc wygrzanie dobrze mu robi i tu niech koledzy detailerzy mnie poprawią.

 

Pytaj, czytaj nie każdy od razu wiedział wszystko :)

Link to comment
Share on other sites

Generalnie to woski lubią być wygrzane bo raz lepiej trzymają, a dwa minimalizujemy późniejsze wypacanie. Jedne pocą się bardziej inne mniej, a niektóre wcale.

W przypadku zymola, który poci się jak "świnia" jak masz możliwość to wygrzej, dotrzyj i gotowy, a jak nie to niech postoi w ciepłym, albo w słońcu niech się wypoci trochę za nim do klienta trafi.

Link to comment
Share on other sites

Jak już wspomniałem zaczeło się od kupna maszyny stara mi padła po 20 latach no i przy okazji lakierowania Audi klijęt zażyczył sobie wypolerowania całego wozu nic nowego dla mnie,ale,używam past 3M i w tym zestawieniu brakuje pasty pośredniej która wyłagodzi rysy po zielonym korku .na koniec panowie z firmy3m proponują nakładać politurę, różowe mleczko no i znowu głowy nie urywa więc, podczas naprawy zamówiłem sobie dwa woski koli476 orazSURF CITY GARAGE Barrier Reef Carnauba Paste Wax 340g,samochód  został polakierowany i spolerowany zabrałem się do nałożenia wosków i ten ostatni jak by lepszy, lakier  miał lepszy poślizg, wosk nakładał się bardzo dobrze.w między czasie zadzwoniłem do mojego kolegi który zajmuje się w mojej byłej firmie polerowaniem wiedząc że on zymola i mi go podżuci też został prze  ze mnie sprawdzony i ten był naj lep \m/ szy

Fajne jest to forum tylko zastanawia mnie jedna sprawa,czy jest sęns by kupować tak drogie kosmetyki i doprowadzić wóz klijęta do takiego stopnia jak w profesjonalnym studiu detailigowym?przecież są to nie zapłacone pieniądze ,iprzede wszystkim czasochłonne ale bardzo fajne zarazem ,koledzy mówią że to jest bardziej zaspokojenie własnego ego a ja zachorowałem i myślę że jest to bardziej przyjemne od lakierowania.

Link to comment
Share on other sites

Wg mnie to nie wszystkie woski trzeba wygrzewać, z Zymolem nie obcowałem ( jeszcze ) ale z tego co widziałem / czytałem to on lubi się spocić, więc wygrzanie dobrze mu robi i tu niech koledzy detailerzy mnie poprawią.

 

Pytaj, czytaj nie każdy od razu wiedział wszy

Link to comment
Share on other sites

Piotrze, masz ogrom pytań na które odpowiedzi znajdziesz na forum.

Jeśli chcesz łatwiej i szybciej to napisz pytania od punktów.

Krótko i zwięźle ;)

Masz jeden podstawowy problem, zostałeś ukształtowany przez nieodpowiednie osoby.

Postaramy się Ciebie naprowadzić na trop ale gotowej recepty na swoje problemy raczej nie otrzymasz.

Detailing wymaga cierpliwości  i jak Ci jej nie braknie dasz radę :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Create New...