Skocz do zawartości

Zetaw środków na początek


AREK1976AP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy taki zestaw na początek zda egzamin

-POORBOY'S WORLD Bio-Degradable All Purpose Cleaner & Degreaser,
-POORBOY'S WORLD Spray & Rinse Wheel Cleaner,-
-POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze ,
-POORBOY'S WORLD Natural Look ,
-POORBOY'S WORLD Super Slick & Suds Concentrated Car Wash ,
-POORBOY'S World Nattys Paste Wax Red
, w sumie odradzono mi aktywną pianę i IRON X  .Do tego trzy rodzaje aplikatorów i ręczników z mikrofibry sztuk 3 .

Mam pytanie odnośnie tego środka ,-POORBOY'S WORLD Bio-Degradable All Purpose Cleaner & Degreaser, Pan w sklepie powiedział nie muszę używać piany aktywnej jak spryskam tym właśnie środkiem , pytanie w jakim rozcięczeniu tego używać , nie zniszczy lakieru , ponadto wszystko tym niby wyczyszczę , proszę o porady co do stosowania tych środków .Generalnie jestem w temacie totalnie zielony icon_e_smile.gif
A kupiłem jeszcze piane tanzi , właśnie jak użyć tej piany :
-rozumiem że wlewam płyn do pianownicy , rozcieńczyć go z wodą czy nie (ponoć jest silny)



Kupiłem też tego karchera k5 i powiem że nie wiem jak tej pianownicy używać ? , wlać sam płyn do pojemnika 0,6 l , rozpuścić go z czymś czy co , woda przez karcher ma przepływać .?

 

Proszę o  ewentualne poprawki do składu ,czy używać cleanera albo IPA. I jaką kolejność zachować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Widać ze trafiłeś do jakiegoś przedstawiciela PB i chciał Ci na siłę wcisnąć wszystko jednej marki. Są to dobre jakościowo kosmetyki, ale są też w sprzedaży lepsze w podobnych cenach, poza tym nie rozumiem dlaczego odradzano piane aktywną i IronX, czym to było motywowane?????? Poza tym kolega musi poczytać trochę forum, a nie tak 5 min po zarejestrowaniu zakładać temat jakie kupić kosmetyki. Co z tego będzie jak napiszemy ze trzeba kupić to czy tamto skoro zaraz będą pytania jak się tego używa. Radzę też przejrzeć ofertę ze sklepów reklamacyjnych się na forum, żeby znowu nie było takiej sytuacji że ktoś będzie coś wciskał na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie tak Tommy przedstawiciel napewno , magazyn wypełniony środkami tej właśnie firmy PB .  IronX ,  odradzono że za mocny i nie mapotrzeby stosować na tym etapie , dodam że mam opla insignie lakier czarny 2010 r. wątpię aby coś kiedyś było robione przy lakierze widząc jego  kondycję , jest trochę zajechany zwłaszcza powizycie w ASO rysy , świrle itp. Forum przejrzałem , chciałem tylko podpytać czy używać jakiegoś np.Mac Prikbort 124 i ironX po pianowaniu i myciu jeśli w zamian za to Pan zaoferował mi POORBOY'S WORLD Bio-Degradable All Purpose Cleaner & Degreaser , spryskać lakier i będzie OK. Czy przed położeniem POORBOY'S WORLD Black Hole Show Glaze użyć jakiegoś cleanera , Pan w sklepie mówił że nie ma potrzeby , przeglądając forum widzę że jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poorboy's World Black Hole 

Poorboy's World Natural Look 

Poorboy's World Natty’s Paste Wax Red (Limited Edition

Poorboy's World Super Slick & Suds Concentrate

Poorboy's World Spray and Rinse

Poorboy's World Bio-Degradable All Purpose Cleaner & Degreaser

Poorboy's World Waffle Weave Drying Towel 60cm x 90cm 

Poorboy's World Mega-Plush Green 40cm x 40cm 

Poorboy's World Ultra Mega Towel - Blue 40cm x 40cm

Poorboy's World Microfiber Applicator 

Poorboy's World Chenille Wash Mitt 

Grit Guard Blue

 

No dobra kupiłem  powyższy zestaw , proszę tylko o ewentualne poprawki , lub zamianę wyżej wymienionych środków na przyszłość aby błędu nie popełnić.

 

Co wyeliminować a co dodać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości to ile kosztował ten zestaw?? ~ 500zł??? Co do samego auta to jeśli nic wcześniej przy nim nie było robione to takie siuwaxy jak IronX (lub jego pochodne) i Prickbort są konieczne. Na ciemnym lakierze tego nie będzie widać ale jak spryskasz felgi Ironem to momentalnie zrobią się czerwone od pyłu z klocków hamulcowych, analogicznie po Prickborcie popłyną ciemne strużki po kropkach ze smoły. Poza tym akurat te środki są bezpieczne i nie stanie się po nich krzywda. Jeśli IronX jest za drogi to śmiało można go zastąpić VP Dragons Breath albo ADBL Vampire, akurat miałem wszystkie trzy i nie zaobserwowałem żeby coś się działo niepokojącego po ich użyciu.  

Co do zestawu to jest w nim APC, politura, wosk, szampon, środek do mycia felg, dressing do kokpitu i kilka mikrofibr. Przydałaby się do tego jakaś glinka (sprzedawca pewnie tez odradzał????) np. Bilt Hamber soft i do tego jako poślizg wystarczy woda z odrobina szamponu, dressing do plastików zewnętrznych np. Koch Chemie Plast Star, dressing do opon np. Nirlsen Brillance, Meguiars Endurance, coś do zabezpieczenia szyb NW, IPA, QD np PB Spray&Gloss a w okresie jesienno zimowym jako wspomagacz wosku nieśmiertelny Sonax BSD, pędzelki do zakamarków wystarczą na początek takie z marketu budowlanego. Te fibry od PB są raczej do wosku i politury a do pracy z apc i do brudnej roboty wystarczą żółte Eurowy albo Kirklandy. Jeśli chodzi o sam lakier i wspomniane ryski to zostaje tylko polerowanie mechaniczne, Black Hole tylko na jakiś czas przymaskuje to wszystko i po kilku myciach auta znowu będzie tak jak przedtem. Tak samo polerowanie ręczne z użyciem chociażby UC da niewielkie rezultaty, ale nikt nie broni próbować i na pewno to nie zaszkodzi. 

Do tego Karchera radze dokupić jeszcze piaskownicę PA , coś takiego jak na filmiku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby kolega się tak nie pospieszył z tymi zakupami to za te 700zł można już było kupić prawie cały zestaw.

Z samą pianownica trzeba popróbować różne rozcieńczenia, wszystko zależy od samej piany i pianownicy. Najlepsze rezultaty daje pianownica PA taka jak z filmiku. Ja u siebie w PA stosuje roztwór 1:7 i skręcam pokrętło maksymalnie na minus (rozcieńczenie wodą). W tej pianownicy Karchera tez trzeba spróbować z różnymi rozcieńczeniami i ustawieniami pokrętła (nie wiem czy odpowiada za pobór wody z myjki czy roztworu z pianownicy) żeby dojść c do najlepszych rezultatów.

 

Ratio(3).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...