Skocz do zawartości

Vasco Prewash Tixotrop - złoty środek na smołe


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio udało mi się wypróbować tar remover o nietypowej nazwie Vasco Prewash Tixotrop   . Przedstawiam kilka fotek z całej akcji  ;) 
 
 
Na pierwszy rzut poszły jakieś tam koła z dość wyraźnymi śladami smoły :
 
oZpLPu.jpg
CwY1w1.jpg
YLQXzf.jpg
1cot86.jpg
IaHNOr.jpg
qnpE6x.jpg
SRmmii.jpg
 
 
To był mój pierwszy raz :D z tym środkiem , więc nie zupełnie wiedziałem co się po nim spodziewać, dlatego po około 10 minutach   obleciałem wszystko pędzlem , potem jeszcze raz a po około 20 minutach można było uznać, że smoła została całkowicie usunięta , do samego konca żel nie przysechł nawet troszeczkę  :good: .  
 
Kolejna akcja tym razem na lakierze :
 
 
NhWvIw.jpg
y5YJzK.jpg
Rg880I.jpg
 
Znając już co nieco możliwości tego środka  tym razem postanowiłem mu zbytnio nie pomagać , po około 10 minutach :
 
eG0WAL.jpg
BEImFw.jpg
W8ucgd.jpg
 
 
 
Test palca  :D 
 
 
 
 
xnzZ6x.jpg
 
 
 
Jak widać zostały tylko grubasy , więc czekamy dalej 
 
 
 
 
nmCnEa.jpg
U76MY6.jpg
7cQV6p.jpg
 
 
Jak widać  żel nigdzie się nie wybiera więc zrobiłem sobie szybką przerwę na kawę , po powrocie również żadnego przysychania nie zauważyłem , więc przypuszczam , że następną godzinę czy dwie by poleżał , a może nawet i dłużej , tylko po co ? :good: 
 
 
 
7zim6d.jpghdYZcH.jpg
Byv5KS.jpg
 
 
Podsumowując powiem tak,  używałem już kilku środków do smoły, między innymi : pricka , saneslova , autoglyma , autosmarta , conceptu , ale moim zdaniem Vasco Prewash Tixotrop   bije na głowe wszystkie pozostałe produkty,  , głównie dlatego , że nie zasycha na lakierze , smołe usuwa skutecznie i  nawet przy zwałach smoły jedna aplikacja załatwia sprawę  przez co środek jest bardzo wydajny . Fakt efekty wizualne spływającej smoły nie są tak spektakularne jak przy  wodnistych preparatach, ale jak widać przy odpowiednim szczurze też jest na co popatrzeć  :mrgreen: 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Paweł asekuracyjnie podaje w opisie:

"

  • Pozostaw na 10 minut (przy większych zabrudzeniach maksymalnie do 30minut)

"

A tu w teście prawie godzinę leżał :)

 

Żadnych skutków  poza brakiem smoły na lakierze nie zauważyłem , jeżeli trafi mi się jakieś jasne auto warte użycia tego środka , to spróbuje zrobić jeszcze jeden test , który przychodzi mi do głowy ..... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Paweł asekuracyjnie podaje w opisie:

"

  • Pozostaw na 10 minut (przy większych zabrudzeniach maksymalnie do 30minut)

"

A tu w teście prawie godzinę leżał :)

 

 

Żeby rozwiać przede wszystkim swoje wątpliwości ,postanowiłem sprawdzić czy zbyt długie ( ponad 30 minutowe ;)  ) trzymanie środka na lakierze wyrządzi poważne szkody . Od znajomego mechanika wziąłem starą maskę od toyoty landcruiser , więc nawet gdyby po tych 30 minutach miało by wypalić dziurę, to nikt płakać nie będzie   :D  . Zdjęcia trochę słabe, ale to nie konkurs fotograficzny :D

 

 

 

MMerxR.jpg

2IaJMq.jpg

v56dpM.jpg
 
 
 
 
 
Czas start .......
 
 
 
 
 
 
WzRaLB.jpg
 
 
 
 
 
 
 
 
 Aby móc rzetelnie stwierdzić po jakim czasie preparat zacznie destrukcyjnie działać na panel ,  postanowiłem usuwać produkt z małej części pola testowego   .Po ponad dwóch godzinach nic , lakier nie tknięty  :shock:
 
 
 
 
 

eAf1lg.jpg

h9YcHR.jpg

FQqwzX.jpg

wYTE5X.jpg

 

 

 

 

 

 

Czekamy dalej 

 

 

 

 

 

ktVkhp.jpg
xUxjOT.jpg

 

 

 

 

 

 

Po kilku następnych  godzinach okazało się , że stoper dawno się skończył  :x , więc nici z testu długodystansowego. :D  mogłem go włączyć od nowa , ale chyba już nie było sensu , gdyż nawet po tych 9 godzinach lakier wydawał się nieruszony  ;)

 

 

 

 

ihuwrk.jpg

 

 

 

 

 

Całość dokładnie wytarłem MF , zrywam taśmę i stwierdzam, że jednak coś tam się działo z lakierem  :shock: ,

 

 

 

 

6RuZIN.jpg

 

 

 

 

 

 

 

jednak od razu wydało mi się podejrzane to , że na całej powierzchni wygląda to identycznie  :-\ ,  więc dwa strzały apc, MF do sucha i....

 

 

 

 

 

 

JJf6C4.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Test zrobiłem w ostatni poniedziałek , postanowiłem poczekać te kilka dni , żeby się upewnić czy po kilku dniach nic nie będzie dziać się z lakierem , sprawdziłem dzisiaj i stwierdzam - nic niepokojącego nie zauważyłem . Nawet oksydacji nie ruszył , więc mogę z czystym sumieniem stwierdzić , że środek jest 100% bezpieczny dla lakieru , a już z pewnością w czasie niezbędnym do całkowitego rozpuszczenia smoły , nawet w przypadku większych zabrudzeń ;) . Co do samego środka, to można powiedzieć  że nie zasycha , po 6 godzinach można było zauważyć tylko słabe punktowe  krzepnięcie , po 9 cała powierzchnia była już skrzepnięta , ale pod spodem konsystencja nadal była żelowa, więc teoretycznie gdyby tam była smoła działał by dalej  :) . 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wystawiłeś na słońce? ;)

W Irlandii cały czas pada , więc ciężko o słońce   :D , a tak na poważnie  to  nie widzę sensu sprawdzania tego środka w pełnym słońcu (choć  nie wykluczam , że tego nie zrobię  ;)) ,  dlaczego ? Dlatego , że chyba z wiadomych powodów do nagrzanego od słońca auta nie podszedłbym z tym czy z żadnym innym środkiem , czy to do smoły czy deironizacji , a mając dostęp do garażu czy zacienionego miejsca czy jest jakiś sens wyprowadzać "chłodne" auto na słońce tylko po to żeby sobie utrudnić robotę ;)  :D                                                                    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, kiedyś gość po wypiciu Red Bulla wyskoczył przez okno bo w reklamie powiedzieli, że ten dodaje skrzydeł także tego.. ;)

Piszę pół żartem pół serio. Ty czy ja czy reszta osób które siedzą na forum wiedzą jak obchodzić się z kosmetykami, niestety wszędzie trafiają się w gorącej wodzie kąpani którzy wpiszą w Googlach słowa kluczowe i czytając po łebkach nabiorą jakichś manier, niekoniecznie dobrych. Znam takich biznesmenów którzy wiecznie się śpieszą, bez auta się nie obejdą a usługi które świadczę są przereklamowane i z pewnością można zrobić to taniej. Więc uwaga na poważniejsze wnioski bo później może bhć chryja ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, kiedyś gość po wypiciu Red Bulla wyskoczył przez okno bo w reklamie powiedzieli, że ten dodaje skrzydeł także tego.. ;)

Piszę pół żartem pół serio. Ty czy ja czy reszta osób które siedzą na forum wiedzą jak obchodzić się z kosmetykami, niestety wszędzie trafiają się w gorącej wodzie kąpani którzy wpiszą w Googlach słowa kluczowe i czytając po łebkach nabiorą jakichś manier, niekoniecznie dobrych. Znam takich biznesmenów którzy wiecznie się śpieszą, bez auta się nie obejdą a usługi które świadczę są przereklamowane i z pewnością można zrobić to taniej. Więc uwaga na poważniejsze wnioski bo później może bhć chryja ;)

Trudno by się nie zgodzić z tym co napisałeś, ale podejmując się przetestowania produktu z własnej nieprzymuszonej woli , a nawet za swoje własne pieniądze ( bo oczywiście nie jestem tajnym agentem SNB :D  ) , wyrażam tylko i wyłącznie swoją opinie  ;) . Według mnie produkt jest  świetny ,i użyty zgodnie z jego przeznaczeniem spisuje się znakomicie  :u . Oczywiście trudno byłoby mi wziąć jakąkolwiek odpowiedzialność za czyjeś niewłaściwe użycie tylko dlatego , że ktoś coś tam przeczytał , i nieważne czy  użyje go na aucie , czy jako sos do spagetti  ;) . Jeszcze trochę tego specyfiku mi zostało , więc jak najbardziej sprawdzę  jak  sprawuje się na słońcu, czekam również na wolną chwilę aby sprawdzić czy lub po jakim czasie od aplikacji można będzie go tak jak nazwa wskazuje ,nazwać skutecznym  prewashem , oczywiście  auto testowe  musi być w "odpowiednim" stanie  ;) , bo kilka kropek smoły to i masłem da się  usunąć  :D . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy · zDetailingowani.pl - blog o detailingu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...