Skocz do zawartości

Skoda Octavia VRS 2007 - pierwsza korekta .


golden0282

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! pomimo , że w czyszczenie aut bawię się już od jakiegoś czasu , to ta skoda jest pierwszym autem , które przyjechało do mnie na usługę,którą  pozwolę sobie nazwać dumnie  korektą lakieru  .  Jest to moja pierwsza korekta zrobiona za kasę :D .  Właściciel tego auta jest pierwszym Irlandczykiem , którego znam , który widzi swirle na lakierze, i który nawet po usłyszeniu ceny ( według mnie zupełnie nie wygórowanej ) postanowił się ich pozbyć . Przypuszczam jednak , że nie była to dla niego łatwa decyzja x_x  , gdyż zanim usłyszał cenę był w stanie przyprowadzić auto od razu , a było to jakoś na początku grudnia 2014 , a auto przyjechało do mnie jakieś dwa tygodnie temu , gdyż "niespodziewanie " zbliżył się termin jakiegoś tam zlotu .........  
 
Co do samego auta to muszę stwierdzić , że spotkać 8 letnie auto w takim stanie w Irlandii ,to prawie tak jakby spotkać yeti , 0 rys , które kwalifikowały by się pod papier , nawet jednej wgniotki, jedynie kilkanaście odprysków  od kamieni bardzo estetycznie naprawionych przez poprzedniego właściciela , oczywiście swirle były na aucie , ale w porównaniu do tego z czym miałem doczynienia do tej pory ,to tak jakby ich nie było , jedynie tylna część auta pozwoliła mi na zrobienie w miarę sensownie wyglądających pięćdzieiątek . 
 
 
 
No dobra przejdźmy do konkretów, 
 
Użyte środki :
 
Slick & suds concentrated car wash PB
Piana turtle wax zmieszana z APC Concept 
Glinka BH 
Iron X
Menzerna 400
Scholl s17
Wolfs jeweler 
Gąbki NAT i  Urban 
Maszyny DA Flex i Das Pro 
Ipa
Car Glass Polish
Gtechniq G5 
Gtechniq Trim 
Mequiars Endurance 
SRP 
BSD 
prima amigo 
Fusso 99 
 
 
Zakres pracy obejmował tylko korektę , kół nie zdejmowałem , wnęki silnika i wnętrza również nie dotykałem  , gdyż akurat te dwa ostatnie  były solidnie dopieszczone przez właściciela . Całość zajeła mi jakieś 22 - 24 godz .  
 
 
 
Stan auta przed 
 
rk8W8p.jpg
89u5Ta.jpg
paRz37.jpg
2yIdJA.jpg
8wSRgS.jpg
uizxJy.jpg
ybjdzf.jpg
5HbG9p.jpg
ARmPdS.jpg
UqCGJ4.jpg
 
 
6:30  pobudka i  kilka nic nie wnoszących fotek...
 
 
8khmmZ.jpg
8LwjdL.jpg
uUgh5D.jpg
gzuldS.jpg
L2mtcf.jpg
 
Zaczynamy 
 
Piana 
Mycie 
Detale 
Suszenie 
 
 
wBMCfI.jpg
JFXwiF.jpg
NnYff8.jpg
z5h3Od.jpg
PyY4xd.jpg
MbXDAL.jpg
44SI20.jpg
pIyg58.jpg
 
 
 
Po dokładnych oględzinach nie stwierdziłem obecności smoły na lakierze , właściciel mówił , że sam odsmalał auto ale wtedy pomyślałem, że nie uwierzę jak nie zobaczę :D. Więc zamiast środka od smoły na auto od razu poleciał Iron X , i ku mojemu zdziwieniu też zbyt krwawo nie było , dopiero po spianowaniu auta okazało się , że jednak Iron spełnił swoje zadanie 
 
yK1DzQ.jpg
I6CWG7.jpg
J5Cy4g.jpg
4eab55.jpg
 
 
Co innego na kołach , jednak tu muszę dodać , że przed Ironem nie użyłem żadnego mocniejszego środka , więc taki efekt akurat nie dziwi 
 
 
 
A3OzGY.jpg
QVJogX.jpg
fdTsrc.jpg
 
 
 
Potem znowu piana, płukanie i  glinka , która również zbyt wiele nie miała do zebrania ...
 
 
 
O33Lua.jpg
 
 
 
 
Po glince płukanie , suszenie i do garażu, następnie oklejanie i zaczynamy ...
 
1cGxqx.jpg
CwecFa.jpg
q4El1B.jpg
qEfVJK.jpg
x9oeFg.jpg
spODIb.jpg
DlhNAF.jpg
 
 
Po skończonej korekcie , całe auto 2 razy obleciałem Ipą , potem mieszanka piany TW z APC i płynem do mycia naczyń następnie ostateczne mycie , suszenie i końcowa inspekcja ,a że akurat wyszło słońce to autko wytoczyłem na zewnątrz 
 
 
 
bq7SN2.jpg
C44P1w.jpg
cI1Bp0.jpg
8detYX.jpg
3yrvTC.jpg
oRg09m.jpg
 
 
Powrót do garażu na woskowanie ,dresingi itd itp ...
 
 
 
 
cJj0LZ.jpg
CYiZZI.jpg
7At4Pz.jpg
JhuXPR.jpg
yZLUf2.jpg
6EJQOl.jpg
2dbr46.jpg
I5V1yV.jpg
MNJuz4.jpg
2vbyJW.jpg
nldnZ2.jpg
Ga1m8i.jpg
Pdt2pA.jpg
GOnywd.jpg
1Yp3iK.jpg
jid3Ep.jpg
XdPc23.jpg
pQyCRD.jpg
 
 
 
 
Praca skończona ale fajnie było by zobaczyć efekty i sprawdzić czy wszystko wygląda jak powinno .. niestety deszcz padał prawie cały dzień , ale moja cierpliwość przyniosła efekty ,na kilka minut  wyszło  słońce, więc jazda na zewnątrz 
 
 
 
clONkv.jpg
NhAoGc.jpg
LwHzm7.jpg
jKlV0Q.jpg
6SOu92.jpg
TgcRp7.jpg
m5V4aP.jpg
mfmbqU.jpg
TeTI9H.jpg
auP3AT.jpg
g6Hr4N.jpg
K6EAbo.jpg
0aYbRp.jpg
N2qlby.jpg
XAlGLV.jpg
BiaaoK.jpg
EUY2gD.jpg
v7b5AC.jpg
evJ8XI.jpg
 
 
 
 
Dziękuje za uwagę :)
 
 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach




Fajnie mu ktoś blachowkrętami tablicę rej.w klapę wj...bał =))
Efekt :u

Obecny właściciel ubolewa nad tymi dziurami , ale taką już kupił ...


Ciekawa praca, ładny efekt końcowy :u ściągnąłeś wszystkie rysy czy coś zostało? Pracowałeś tylko maszynami Dual Action?
Proponuję pociągnąć właściciela za język, może nie jest rodowitym Irlandczykiem ;))


Trochę rysek zostało , ale naprawdę niewiele . Biorąc pod uwagę stan auta przed nie było by problemu z usunięciem ich wszystkich , pewnie nawet w czasie który miałem , jednak ze względu na to, że przez ostatnie półtora roku jak już coś tam polerowałem, to było to tylko odświeżanie lakieru , to jakoś zabrakło mi pewności żeby użyć rotacji :-( . A właściciel tego auta to prawdziwy wyjątek od reguły :-D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak pachnie/wygląda APC od Concepta? ;)

APC concept dokładnie nazywa się Master Cleaner - multi purpose cleaner , kolor żółtawy , konsystencja i moc taka sama jak HD Surfex ,  pachnie niezbyt ciekawie , ciężko mi określić ten zapach , ale jakby go postawić obok jakiegoś ładnie pachnącego kosmetyku , to śmiało można powiedzieć , że śmierdzi,  Ogólnie używam go tylko na zewnątrz , a do prac wewnętrznych tylko w przypadku gdy APC SG lime sobie nie radzi , ale z reguły w takich przypadkach to i zapach APC conceptu nie jest najgorszy :D . Cenowo nie wypada zbyt korzystnie przynajmniej w moim lokalnym sklepie motoryzacyjnym , gdyż 5l kosztuje koło 30 euro , a mam go tylko dlatego , że w zeszłym roku trafiłem na gościa , który miał do sprzedania kilka baniek 5 l , apc , preparatu do czyszczenia kół , dresing do opon i piane TW  i wszystko po 10 euro za sztuke  , więc bez namysłu oczyściłem mu stoisko :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Irlandii jeszcze nie zauważyłem by ktoś używał ramek pod tablicę. Wszyscy "walą" blachowkręty. Good job.

U mnie na komisie takie auto z przedziurawionym elementem przy zakupie idzie 10 Tyś w dół na dzień dobry

Do tego brudny środek i zniszczony lakier 5 tyś

Mnie pasują tacy co dziurawią :-h

Przepraszam,że odbiegam od tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Może jest się czym chwalić , a może nie . Octavia  zdobyła 1 miejsce na  zlocie vw  w konkursie show&shine  , oczywiście nie twierdze , że to moja zasługa w 100 % , bo to jednak właściciel dba o nią na bieżąco , ale myśle że te 3 grosze od siebie wtrąciłem do tej wygranej  :) . 

 

i2lpnK.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

MrCleaner.pl - profesjonalne kosmetyki samochodowe · MenSpace.pl - ekskluzywne kosmetyki dla mężczyzn · DetailingStore.pl - sklep auto detailingowy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...